Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ainek nagy cumis volt a...

Ainek nagy cumis volt a gyereke, mikor és hogyan sikerült leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 20 hónapos lesz, és brutál nagy cumis. Igyekszünk, hogy minél kevesebbet legyen a szájában. De úgy alszik, hogy egy a szájában van, egy a kezében. Plüss helyett cumit szorongat.

Lassan szeretném majd leszoktatni róla. De egyelőre egyáltalán nem érzem, hogy hajlandó lenne letenni.

Akinél nagy cumis volt a gyerek, mikor és hogy sikerült letenni?


jan. 10. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Fiam 2,5 évesen magától hagyta el.

Szó szerint elhagyta a lakásban a cumiját, majd ő mondta tök nyugodtan, hogy biztos elvitték a kukások. Azóta sem kereste.


Lányom szeptemberbe múlt 2 éves. Elég cumis. De eszem ágában nincs elvenni tőle.

jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Elvettuk tole 1.5 evesen. 30 percet sirt, meg este meg kereste, masnap meg szoba sem hozta. Van fogorvos a barati korben, nem akartam szetcseszni a gyerekem jovojet a cumival. Borzaszto karokat okoz ha sokaig cumizik.
jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém majdnem 2 és fél éves volt, amikor nyáron egyszerűen fokozatosan tudtuk csökkenteni a cumis időt, mígnem teljesen el is hagyta. Így nyáron sokat vagyunk szabadban, kertben, az eléggé terelte a figyelmét, hogy napközben már ne kérje, altatásnál még sokszor volt, de mindig bepróbálkoztunk, hogy ne legyen mégse, próbáltuk mesével, dalokkal terelni a figyelmét. Ez hetek, vagy hónapok alatt sikerült, tehát kb úgy képzeld el, hogy az első 1-2 hétben az altatás 3. percéig bírtuk cumi nélkül, aztán lett 5 perc, 10, aztán elaludt nélküle, de megébredt, hogy kéri, aztán hagyta el végleg. Amikor láttam, hogy már kicsit csökken a cumi idő, akkor kezdtem kisebb sétákra elindulni nélküle, hogy mindenképpen kényszer legyen valami más nyugtatásra.
jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én a magam példáját tudom hozni, én az iskola előtti nyárig cumiztam, már elmúltam hat éves. Akkor is csak azért hagytam abba, mert anya rávette a szomszéd kislányt, aki már iskolás volt, hogy folyamatosan mondja nekem, hogy mennyire jó az iskola, de csak az mehet be a kapun, aki nem cumizik.
jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

A fiam egyáltalán nem mutatta, hogy bármikor megválna tőle így mikor az utolsót is eltüntette nem vettem többet.

4 elmúlt.

jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
2,5 éves volt mikor egyszer reggel nem találta a cumit, később du. megtaláltam és titokban eltettem. Pár nap múlva jutott csak eszébe. Szóval ennyi volt
jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak alváshoz adtam oda ennyi idősen már. Onnan aztán a következő lépés a cumi nélkül alvás volt.

Egész mitológiát találtam ki meseként Cumiországról, ahol az elhasznált cumik vannak. Ezt hetekig sokszor elmeséltem, volt egy történet, ahol egy kisfiú elköszönt az utolsó cumijától, az ment Cumiországba.

Ekkor amúgy 4 éves volt a fiam. A nyuszinak adta oda, hogy a cumi a nyuszival mehessen Cumiországba.

Persze 2-3 este nehezebb volt, de ez benne volt a mesében is, hogy a kisfiúnak első este mennyire hiányzott, második este is, de akkor már tudta, hogy előző este is sikerült elaludnia, a harmadik este egy kicsit könnyebb volt, utána pedig már szépen elaludt cumi nélkül.

Szóval nálunk nagyon bejött a mesés előkészítés.

jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!