Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válaszolnátok egy 6 éves...

Mit válaszolnátok egy 6 éves gyereknek, ha megkérdezné, hogy mi az a szex?

Figyelt kérdés

Az iskolában hallotta a szót, mellesleg említette csak meg egyik nap otthon, de nem kérdezett semmit.

Próbálok felkészülni rá, mit válaszoljak, ha esetleg megkérdezi, mit jelent ez a szó.



jan. 16. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
A szaporodást jelenti, amikor az apa beleteszi a magocskát anyába. Elvinnem a témát az állatok felé. Az én gyerekem nem szokott belekerdezni, hogy pontosan hogyan történik, de tudom más gyerek igen, akkor nehezebb lesz.
jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Ebben a korban azt már nyilván tudja, hogy a kisbaba a nők hasában növekszik mielőtt a világra jön. Valami ilyesmit: A szex egy felnőtt dolog, az egymásba szerelmes felnőttek ölelkeznek, puszilkodnak/csókolóznak, nagyon szorosan összebújnak, mert az nagyon jó érzés, és néha ebből a szerelmeskedésből lesz egy olyan kis magocska, amiből aztán kisbaba fejlődik a nő pocakjában.


Ha itt megáll, nem kérdez többet, akkor ennyi. Ha még belekérdez a "hogy lesz a kisbaba" témába, akkor vagy azt mondod, ezt majd legközelebb megbeszéljük ha érdekel (de akkor tényleg elmondani neki, ha újra rákérdez) vagy finoman azt is el lehet mondani szerintem, de biztos van, aki szerint ez túl korai (függ attól is, eddig miket tud már, női-férfi nemiszervek pl., kinek mi van alul). Szerintem pl. az Ida, Peti és Picuriban tök kedvesen van leírva (itt [link] az 5. képen pont az van lerajzolva/leírva), a szavakat lehet úgy mondani, hogy ő is értse. A könyvben a kisfiú is kb. ennyi idős, de ez svéd könyv, még anno én ebből lettem felvilágosítva (45 éves vagyok szóval nem ma volt) és már volt benne meleg karakter meg egyéb, itthon még most is megbotránkoztatónak számító dolgok. :D

jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
A szex amikor két szerelmes felnőtt összebújik és jól érzi magát együtt. Néha ebből lesz a kisbaba. Nem kell szerintem ennél jobban részletezni, csak ha belekérdez.
jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
A barátnőm kislánya is valahonnan hallotta a szót, aztán egyszer kinyögte otthon, hogy X meg Y szexeltek a tornateremben. Hát mindketten néztünk egy nagyot. A barátnőm megkérdezte, hogy pontosan mit csináltak, és valami játék volt, amiben végül ők ketten maradtak, és sokáig küzdöttek egymás ellen, mire győzött az egyik. Mondtuk, hogy ez milyen jó játék, de ez a szó, amit használt rá, az nem ezt jelenti. Mondta a kislány, hogy "ja jó, bocsi". Utána agyaltak a férjével, hogy mit mondjanak, ha rákérdez, hogy akkor mit is jelent a szó, és abban maradtak, hogy hasonlót mondanak majd, mint az első, hogy szaporodás, úgy lesznek kisállatok, meg gyerekek. Később majd részletezik. Amúgy azóta se kérdezett.
jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Az igazat. Amiko embere közösakarattal úgy döntenek örömet szereznek egy másnak. Amihez a nemi szerveiket is használják.

A szerelemnek ehez semmi köze.

jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

Na mégegyszer:


Amikor emberek közös akarattal, úgy döntenek örömet szereznek egy másnak.

jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 6 éves nem fog fel ilyen válaszokat: örömszerzés, stb, ezzel csak osszezavarod.
jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: bár felnőtt logikával igazad van és értjük miről beszélsz, egy 6 évesnek tök fölösleges még ilyen jellegű magyarázatot adni, majd eljön annak is ideje, hogy a szex és a szerelem két különböző dolog, de most csak összezavarná. A szóhasználatról nem is beszélve. "Szerezz örömet anyának és menj aludni hiszti nélkül." ilyen kontextusban használod egy 6 évesnél az örömszerzés szót! :D
jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%

8-as jól írja.


A szexuális aktust röviden el kell mondani: a férfi kukaca megmerevedik és behatol vele a nőnek abba a nyílásába, ami a lába között van, a pisilője és a kakilója között. És hogy akkor a magocskák átkerülnek a férfi testéből a nőébe és van esély, hogy ilyenkor kisbaba kezd fejlődni a nő pocakjában.

Én így mondanám el neki.

jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Na jó, remélem itt sok valaszadonak nincs gyereke, 6 évesről van szó!
jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!