Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hogy valamit nem jól...

Lehet hogy valamit nem jól csinálok... Más is érez így néha? Apuka segít nektek a gyerek nevelésbe, vagy bármibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 3 éves lesz nemsokára.

Sokszor érzem azt hogy lehet nem foglalkozom vele eleget, vagyis nincs elég minőségi idő.

Egész nap együtt vagyunk, szinte egyedül nevelem születése óta, apuka nem nagyon veszi ki a részét, munka után sem sajnos.

Neha egy héten 1x 2x játszik vele.

Nálatok ez hogy van, apuka sokat segít?

Igazából mindent nekem kell csinálom bent is, kint is.

Fű vágás, udvar rendbe tartás stb...

Nyilván bent a házba is mindent én, persze ezzel nincs is gond mert az én feladatom.

Csak néha úgy érzem ezek mellett nem játszom eleget a kisfiammal.

Próbálom úgy alakítani, hogy délelőtt kB 1 órát csak vele vagyok, le ülök hozzá, kocsizunk, építőzünk, gyurmázunk, vagy éppen amit szeretne játszani.

Utána főzök, csinálom a dolgom, közbe persze segít nekem mindenbe a kis legény, együtt rakjuk be a mosást, együtt porszívózunk, tényleg mindent együtt.

Megyünk a boltba amikor kell.

Szoktunk menni a nagyszülőkhöz is majdnem minden nap.

Vagyunk kint a levegőn.

Míg alszik addig is csinálom a dolgom, vagy éppen ha nagyon fáradt vagyok, lefekeszem mellé egy kicsit.

Aztán alvás után, már csak szinte vele foglalkozok, játszok..

Szerintetek ez így jó?

Miben kellene változtatnom?



jan. 18. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Elo kellene venni a paraszt parodat, es a kepebe vagni, hogy a gyerek, a haz, a lakohelyetek az ove is, nemcsak a csicska szolga asszonye. Amiert dolgozik, az nem jogositja fel arra, hogy cseledet tartson a szemelyedben. Gondolom, meltozta a unak mellett neha megdugni, es mindenki boldog. Te is? Tenyleg?
jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem írtad a leírásba,de ő mit csinál a munkahelyén kívül?Vagy amikor szabadnapos olyankor?
jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Beszélni a férjeddel! Ez nonszensz. Egy igazi here az ilyen…

Nem írom le az enyém mennyi mindent csinál, mert elsírod magad.


“ Nyilván bent a házba is mindent én, persze ezzel nincs is gond mert az én feladatom.”

De, ez gond, mert nem, nem csak a te feladatod. Viszont amíg így gondolod, hogy oké ez így, addig változás sem lesz. Bár valószínű egy ilyen ember nem fog változni, mert láthatóan nincs igénye a gyerekével minőségi időt tölteni. Ismertem nem egy ilyet: az egyik az apám.

Bárhogy is lesz, még ha el is válsz, a gyereknek nem lesz sokkal jobb. (Hacsak nem találsz egy normális pasit, aki úgy szeret téged és a gyerekedet, mintha az övé lenne)

jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Semmit nem csinál, sokszor munka után a szüleihez megy, egy utcába lakunk.

És ott van, elvileg ott segít, de persze akármikor mentem el hogy megnézzem mi az a nagy dolog, hát semmi... vagy söröznek az apjával, vagy néha tényleg segít nekik egy két dologba és ennyi.

jan. 18. 21:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3# Pacsit adhat az én apámnak. Ő is ilyen volt világ életében. Egy tányért nem tett arrébb soha,de anya szerint ez a normális,ez az ő feladata. Konkrétan 1x betört a feje,balesete volt,bevarrták,agyrázkódás,stb. Nem tudott takarítani,gyerek voltam,kicsi még,de emlékszem apa kiakadt és vitatkozott az ágyban fekvő anyámmal,hogy miért nincs elmosogatva,most hogy fog enni így. A vége az lett,hogy én mentem gyerekként elmosogatni.

Beszélj a férjeddel kérdező,nem ez a normális.

jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem egészséges. Apukám aki elmúlt 60 az is mindig segített anyukámnak. 3 an vagyunk testvérek. De ha nem is így lett volna akkor is elvárnám a férjemtől, hogy vegye ki a részét. Mind a házimunkában mind a gyerek kapcsán. Ketten vállaltuk a gyereket nem egyedül. Számomra a hozzáállasod furcsa, hogy a te feladatod minden. Mi ez valami egy személyes rabszolga telep? A 3 éves fiad többet segít, mint az apja. Ez nagyon gáz.
jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Elolvasva mindazt, amit a férjedről leírtál, bűntudatom van, amiért az enyémet cs*sztetem, hogy nem segít eleget.

Ez nagyon gáz így.

jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Hihetetlen, hogy mèg mindig vannak nôk akik önkènt hajtjàk rabszolgasorsba magukat vàlalljàk, hogy cselèdek lesznek a “fèrfi” mellett akihez hozzàmentek ès ezt így normàlisnak is tartjàk.

Azt èrtem hogy az ilyen herèk mièrt nôsülnek meg, de hogy neked semmi szüksèged erre a semmirekellôre az biztos hisz most sincs tàrsad magadra hagy mindennel hisz te vagy a nô, de te màr most is egyedûlàllò anyuka vagy.

jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy igazi paraszt a pàrod ès nem nem te csinàlsz valamit rosszul hanem egèsz egyszerûen szültèl egy olyannak akinek nem lett volna szabad mert ô valszeg ezt làtta otthon ès ezt vitte tovàbb.

Hogy otthon nem csinàl semmit is kivernè a biztosítèkot de hogy a gyerekèvel sem foglalkozik azèrt ràadnàm a kabàtot mint a huzat. Ennek minek kellett csalàd?

Ès de igen könnyebb lenne neked egyedül ès ennyi gyerekkel töltött idô mellett nemigen fog a picinek se feltünni a hiànya

jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Az apuka hozzáállását a többiek kivesézték, én csak annyit mondanék, hogy egy háromévest nem kell nonstop szórakoztatni. Ne vedd el tőle az "unatkozás" és az ebből fakadó kreatív gondolkodás lehetőségét. Gyakorlatilag az egész napod a here férjed és a gyerekef szolgálatából áll. Egyik sem jó...
jan. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!