Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ferjem agresszívan ráütött...

A ferjem agresszívan ráütött a gyerekre 2-3eves mert az belekarmolt. Mennyire jogos? Szerintem először elkellene magyarázni es nem egyből ütni. Mit csináljak? A gyerek hozzám fut mert megvan ijedve az apjától.

Figyelt kérdés

Válásnál ez bamtalmazásnak szamit a gyerek felé?


Nyilván nem védem a gyerekem tettét, de a reakció az bánt.

Tudom kell nevelni, de nem egyből agresszívitással kell kezdeni.


jan. 19. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Válj el! A bántalmazás miatt neked ítélik a gyerekeket.
jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudod, hogy 2 vagy 3 éves a gyereked?🤔
jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A válást csak megemlitettem (ha)
jan. 19. 19:24
 4/22 A kérdező kommentje:

Majdnem 3 a gyerek de még nincs 3.

Már sokminden felgyűlt a kapcsolatban, és megfordult bennem a válás gondolata ezen kívül is, mert ezt nem tudom ha annak vennének..

jan. 19. 19:25
 5/22 A kérdező kommentje:
Vagyis bántalmazásnak , tehát nem tudom..?
jan. 19. 19:26
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem agresszióra (kontrollált) agresszióval válaszolni egyáltalán nem bántalmazás. Gondolom nem olyat ütött, hogy ott maradt az ujja nyoma, vagy belilult a helye. De, ha egy 3 éves (igen, még nem három, gondolom több, mint 2,5 különben azt írtad volna, csak így jobban hangzik) agresszív, direkt fájdalmat okoz, akkor igenis meg kell, hogy értse, hogy az nem oké. Ennyi idősen képes észrevenni, megérteni és megjegyezni, hogy most túllépte a határt.

Megverni nem szabad a gyereket, ráütni a kezére nem bántalmazás.

jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
70%
Valszeg bántalmazásnak számít. Pl egy óvónőt/óvóbácsit szemrebbenés nélkül kirúgnának, ha megütné egy ilyenért a gyereket.
jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
68%
Mi az, hogy nem egyből? Agresszivitással nem nevelsz. És a gyerek nem véletlenül lesz agresszív, nyilván ezt látja.
jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

6 - "Megverni nem szabad a gyereket, ráütni a kezére nem bántalmazás."

Bármiféle "ütés" bántalmazás.

jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem jogos, itt már csúnya indulatok vannak. De a felnőtt legyen okosabb, ne reflexből bántson egy gyereket. Magyarázat, beszélgetés, türelem, szeretet.

Ha ez nincs, nagy a baj.

Mit mond neked a férjed, hogyan történt és mi történt? Hallgasd meg, valamiért valószínűleg nagyon kivan most.

jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!