Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre akaratosabbak a mai kisgyerekek?

Figyelt kérdés
Szó szerint, harcoiasabbak, ha monod nekik pakoljanak el ideggel válaszolnak.
jan. 21. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nevelés kérdése egyrészt, más részt örökölt viselkedés.
jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Parkoljanak el? A kisgyerekek?
jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Az, hogy a te gyereked ilyen, nem jelenti azt, hogy minden kisgyerek neveletlen.
jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem kevésbé tekintélyelvű nevelést kapnak.

Az enyém is jóval akaratosabb, mint én. Én soha nem mertem volna visszaszólni, ellenkezni.

Na de nem is kívánom neki azt az életutat, amit bejártam, mire megtanultam önmagamat megbecsülni.

Persze elkényeztetni sem kell, valahol a kettő között érdemes.

jan. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Nevelheted arra a gyereked, hogy szó nélkül megtegyen mindent, amit parancsolnak neki. Szülőként egyértelműen sokkal könnyebb így együttélni egy gyerekkel.

Csak aztán belőlük lesznek felnőttként az elnyomott házastársak, a kihasznált munkavállalók. Egy szóval a lúzerek.


Ha megtanítod a gyereknek gyerekkorában, hogyan kell kiállnia magáért, hogy kell érvelni és így tovább, akkor ugyan szülőként lesz jó néhány konfliktusod, de közben a gyerek megtanulja megoldani ezeket és ezt a képességét felnőttként kamatoztathatja a munkájában, a kapcsolataiban.


Persze az optimális az aranyközépút lenne, de azt sajna nagyon nehéz megtalálni.

jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szándékos Bendegúz válasza:
59%

Szerintem érdemes lenne elmagyarázni neki, hogy az elpakolásnak, vagyis a szoba rendben tartásának milyen haszna van.

Ez csak egy ötlet.

Nézd meg segíthet-e ez ?

jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ milyen kicsik.

Lányom 10 éves,ha mondom,hogy pakoljon el,akkor azt mondja hogy joooo(de így ahogy írom)de azért elpakol.

Ettől szerintem nem akaratos,sőt...Nem is volt soha az.

A kisfiam meg csak két éves,öneki ha mondom,hogy rakja a dobozba a játékokat,megcsinálja,és megtapsolja magát,hogy ügyes(az már más kérdés,hogy öt perc múlva kiszedni újra)akaratosnak őt se mondanám,bár vannak pillanatok amikor kell neki valami,és ha nem adom oda,akkor pár percig nyuglodik érte,de aztán abbahagyja.

jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Pont a gyerekek akik ugyanolyanok minden korban. Csak régebben fenyítve voltak,ezért nem otthon,hanem a közössègben adták ki a feszkót.
jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem hogy ez így kijelenthető. Én ezt így látom, a saját és ismerős gyerekeken, persze lehet nem egyetérteni vele:

Részint egy gyerek mindig feszegeti a határokat, és attól függően hogy a szülők milyen elveket vallanak, milyen személyiségek, az erre adott válaszuk alakítja a gyereket. De ahogy vannak olyan szülők akik abban hisznek hogy a gyereknek ki kell tudnia állni magáért, olyanok akik képtelenek nemet mondani és olyanok is akik egyensúlyra törekszenek és mindezek összes árnyalata, úgy a gyerekek is ezerféleképp "huzalozódnak" be. Szerintem.

jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint a 9es, azt hozzátéve, hogy ugyanabból a történésból minden gyerek mást fog fel, különbözik az érzékenység, tanulási képesség mértéke, ezért van, hogy meg sem rezdül egy gyerek, ha kiabálnak rá, más meg már egy észrevett grimaszból tudja, hogy mennyire is lépte túl a határt. Egyszerűen nem ugyanolyan következtetési képességgel születnek, vannak nehezebben tanulók, érzéketlenebbek, és vannak a könnyebben tanuló érzékenyebbek.
jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!