Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt a lányom és egyre...

2 éves múlt a lányom és egyre akaratosabb, hisztisebb, szinte "dükitörései" vannak és bömböl, ha nem úgy történik valami, ahogy szeretné. Ti hogy kezelitek hisztis gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy életkori sajátosság az "én" nyiladozása, de sem a szép szó, nyugalom, sem a "hangosabb" fegyelmezés nem használ. Már teljesen tanácstalan vagyok. Próbáltam "suttogó" szituációból kiemelő helyzetét, az sem használ..
2009. márc. 8. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ilyenkor a figyelem elterelés jön be, bár szerencsére ritkán hisztizik.. Sokan ajánlották, hogy hagyjam, míg kihisztizi magát, ezt is próbáltam, de én pár perc után már megsajnálom és próbálom vigasztalni. Állítólag ez kell az idegrendszerük fejlődéséhez :-)
2009. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha megtörténik :magyarázkodnod kell mindig rövid lényegretörö legyél és ha nemet mondasz akkor az mindig nem lesz arra történetre .picinek kell nevelned én már a boltba indulásnál felkészitettem öt és ha kezdödött az akaratoskodás legugoltam a szemébe néztem ( nagyon fontos a szemkontaktus)és mondtam neki hogy ezt nem vesszük meg mert hiszen kenyérkét már bepakoltuk a kosárba.figyeltem az( JÓ)óvonénit ök is így magyarászkodnak a gyerekeknek és ott rend is van. katonás modszer de az mellett szeretgetni is kell nekem be vált kennyérre lehet kenni a gyerekemet már 9 éves és az autót szivesen ki takaritja én meg agyon dicsérem milyen büszke is magára lehet az arcán látni ,mi mindent megbeszélünk igaz 2-3 évesen volt is a sarokba de utána isteni jó gyerekk lett és nagyon jó a kapcsolatunk nincs semmi gondunk.
2009. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
te rajtad mulik ha szeretnél killodni akkor várhatod hogy kinövi ( de ha nagyobb lesz más modszerrel fog kiborítani)ha meg letöröd a szarvát akkor boldog és könnyebb lesz végül is attól függ te hogy gondolod már kiskorrba kell nevelni mert 6 évesen már késö!
2009. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én sarokba állitottam öt de mindig elmagyaráztam neki mit és hogyan kell viselkedni.és ölembe ültettem szeretgettem ha meg beszéltük bünti után de ö nem érezheti a te lelikfúrdalásodat!ez így ment párszor most már nem kell öt nevelgetni így de a számat szárazra beszélem neki minden esetben.és felhozom neki a multkori esetett ,de nem szabad a zsákos bácsival ijezgetni!!!
2009. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kitartó legyél és hisztizni lehet öt hagyni otthon ,de én gondolkodoba küldtem mindig és rögtön nem ölelgedtem mert hiszen akkor érzi hogy anyuka elgyengül ja és apuka mindig eggyütt müködjön az anyukával nagyon fontos ! mimádni lehet ugy is ha szigoru vagy mert a fejünkre nöl nek azért vannak az íratlan szabályok hogy betartsuk mi is felnöttek betartsuk a ránk vonatkozoakat ha nem tanitod meg akkor a gyerrekekkel se fog tudni játszani mert mindig ugy akarja ahogy ö gondolja és én tapasztalatom szerint ha nincs nevelve a gyerek akkor nincs barátja se mert nem szeretnek vele játszani
2009. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
düHkitörés nem dükitörés
2010. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tényleg??? Nem dü? Olyat még nem láttál, hogy vki elír vmit?? Utálom az ilyen embereket, biztos vmi komplexusos barom vagy, hogy ilyeneket figyelsz és kommentelsz!!!
2010. jún. 15. 09:49
 8/8 A kérdező kommentje:
SZÓVAL TERMÉSZETESEN DÜHKITÖRTÉS, AMI ELÍRÁS..DE EZ AZ EDDIGIEKNEK SZERINTEM TERMÉSZETES VOLT, HOGY ELÍRÁS ÉS NEM KÖZÖTKÖDTEK, HANEM VÁLASZOLTAK!
2010. jún. 15. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!