Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha téved az...

Mit lehet tenni, ha téved az iskolai védőnő abban, hogy vannak-e serkék a gyerek hajában? Vagy én vagyok vak???

Figyelt kérdés

Úgy két éve azzal küldték haza a lányomat, hogy az iskolai védőnő szerint serkék vannak a hajában. Átnéztem a haját, nem találtam semmit, csak korpát. Nem kezeltük, nem is lett tetves. Tekintve hogy ez két éve volt, kizárt, hogy tévedtünk, mivel a tetvesség nem múlik el magától, és kiderült volna idővel, ha tetves lett volna. (Kisebb korában volt már szerencsénk ezekkel a dögökkel, tudom milyen a rovar és a serke is.)

Most az elsős fiamat vegzálják azzal, hogy serkés a haja. Mivel az osztályban van tetű, amit novemberben el is kapott, így azóta rendszeresen kezelem irtó és megelőző szerrel is, és reggelente suli előtt mindig serkefésűvel fésülöm át. Hetek óta tiszta. Erre idén már másodjára írják meg az üzenőfüzetben, hogy serkés a haja. Én viszont egyszerűen nem találok serkét benne, és még így is heti kétszer mossuk paranittal a biztonság kedvéért, hogy ne kapja el mástól az osztályban. Most azt mondják, hogy legközelebb érte kell jönnöm, ha a délelőtti ellenőrzésen megint serkét találnak. Most mitévő legyek? Nincsenek serkék a fiam hajában! Ráadásul így is rendszeresen kezelem a nagy semmit! Mitévő legyek?


jan. 26. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj be,kérd, hogy mutassák meg a hajában.
jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
86%
Orvos + pecsétes papír = Itt van! Megszégyenítés = 20M
jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én kifejezetten kérném, hogy szóljanak, nagyon szívesen bemegyek és megmutatom a védőnőnek a különbséget (ha a serkét összenyomod, pattan)
jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy keverik a gyerekeket. A lányom osztályában volt ebből balhé, mert ott a vizsgálat után a védőnő az osztályfőnöknek kb úgy adta le az infót, hogy a "piros felsős lány" meg a "elől ülő csendes fiú" ... Aztán ebből az osztályfőnök nem jó gyerek tájékoztatójába rakta azt a papírt. Le is lett cseszve a védőnő rendesen.
jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Tuti, hogy jól megnézted?


Nem kukacoskodásból, de mikor az én gyerekem volt serkés, megmutattam anyámnak, aki kegyetlen felületes és még akkor sem látta, amikor mondtam, hogy tarkónál keresse meg fül mögött. Kértem segítséget átfésülésben, fésülte vagy 15 percet és közölte, hogy nem talált, de tiszta a gyerek, visszajött serkésen(én magamat fésültem, sokkal több hajam volt, mint egy 3 évesnek).


Szóval én simán el tudom képzelni, hogy esetleg te tévedsz, de azt is, hogy a védőnő téved, de még azt is, hogy nem tisztítja le megfelelően a fésűjét, és az előző gyerek serkéje landol a tiéd hajában, és hiába nincs rátapadva a hajszálra, annak tudja be.


A saját igazam biztosítása érdekében elvinném dokihoz, aki papírt állít ki, hogy a gyerek tiszta. Fülnél és tarkón, a hajszálak tövénél is érdemes megnézni. Egyébként tetűvel nem küldhetik haza, mert akkor akár hetekig otthon lehetne.

jan. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam gyerek, velem volt ilyen. Egy foltban csecsemőkorom óta plakkosodik, korpásodik a fejbőröm. A korpára hitte azt a védőnő, hogy serke. Kaptam is a papírt, természetesen azon a módon, ahogy megszokott volt a suliban: elvileg titokban, gyakorlatilag meg az összes osztálytársam azonnal levágta, hogy "tetves" vagyok.

Anyukám másnap reggel iskola helyett a védőnőkhöz vitt, ott voltak hárman, aztán megmutatta nekik, hogy hogy néz ki a korpa.

márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!