Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tüszös mandulagyulladásról...

Tüszös mandulagyulladásról írnátok?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves.

Hétfőn hazaküldték az oviból, delelött semmi baja nem volt, délutánra belázasodott. Szerda reggel tudtuk orvoshoz vinni, hétfő/kedd nem rendelt.

Hétfő óta lázas volt egész ma reggelig.

Szerdára bedagadt a mandulája, begyulladt. Kapott antibiotikumot.

Ma reggelre (legalábbis eddig) elmúlt a láza. Viszont most néztük, hogy holyagos a torka. Nem tudom eddig is az volt-e, nem néztem neki.

Az antibiotikumot (aksolin) szerda óta kapja. Mellé cataflam cseppet.

Illetve nurofent.


Ezek a hólyagok mennyi ideig tartanak? Kb mikor múlik el?


Enni nem akar, inni is nagy könyörgés után.

A dokit ma már nem értem el. A holyagok miatt nem tudtam rákérdezni, nincs-e egyéb teendőnk.


febr. 2. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Varjal a tuszos mandulagyulladasnal a mandula felszinen vannak feher foltok. Nincs holyag. Nalunk a holyag a torokban a kez lab szaj betegseg volt ...
febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valoban rosszul fogalmaztam. Nem holyagok, foltok.
febr. 2. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem felnőttként volt tüszős mandulagyulladásom. A mandulán vannak ilyen kis gennycsapocskàk. Rohadtul fáj, láz miegymás. Én nem bírtam enni és elég büdös szagot érezni a szàjban. Nem egy kellemes dolog. Ha a torkában van végig és inkább hólyagok akkor szerintem az lehet amit egyes írt. Bár ha az első opció ugyanúgy antibiotikumot adnak rá
febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak a manduláján vannak.

Nem kéz láb száj, az is volt már 🙄

febr. 2. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet az. Ahogy írtam antibiotikumot írtak arra is fel. Bár nem emlékszem melyiket. Nekem csak a húsleves csúszott le. Nem tudom azt szereti-e. Kb 4 napig volt nekem nagyon rossz, iszonyúan fájt, de mindenki másképp gyógyul. 3 voltam
febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerda óta kapja az antibiotikumot és kb azota nem is eszik :(
febr. 2. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak nagyon könnyüeket próbálj. Én napokog levesen majd pürén meg fözeléken éltem. Nem bírtam megenni mást. Viszont, ha a láza nem csökken mindenképp kéne doki szetintem. 3 és 5#
febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Írtam, ma már nem volt láza.
febr. 2. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szombaton kezdődött a torokfájás. Kedden kaptam antibiotikumot. Aznap mintha lett volna valami, másnap már látszódtak rendesen a foltok a mandulámon. 3 szem antibiotikumot kaptam. Pénteken már nem fájt a torkom, szombatra elmúltak a foltok is.
febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!