Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen kell tudnia a...

Hány évesen kell tudnia a gyereknek 20-ig számolni?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi hogy a ti gyereketek 1évesen már egyenletet számolt és stb..kifejezetten ez érdekel hogy mikor kell tudnia nem pedig mikor tudott!

Én úgy gondolom hogy egy óvodás gyereknek elég ha 10ig tud számolni.



febr. 4. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Első osztály végére a tanmenet szerint.
febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Óvodásnak már 30-ig kell.
febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Az elszámolás és a számolás két teljesen külön fogalom.

Elszámolni, mint egy mondóka, egy egész kicsi gyerek is tud.

5 évesen 5-ös számkörben kell tudnia segédeszközökkel műveleteket végeznie. 5-ből elveszek kettőt úgy hogy ott van előtte és fizikailag is el tudja venni.. stb.

Iskolára jó ha ugyanez 10-es számkörben megy, de nem elvárás, mert az első osztály anyaga a tizesátlépés nélküli számolás.

febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Mire kezdi a 2.at, tehát kb. 7évesen. Oviba nem elvárás a számolás.
febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Miért vagy ilyen utálatos az okos gyerekekkel? :D ahogy én látom teljesen normális, hogy egy középsős ovis, 4 éves tud osszeadni, kivonni 10 alatt. Ha megérti a számokat akkor meg bármeddig el tud számolni. Tizesevel is. Papír szerint lassan 15 évesen lesz ez elvárt, ahelyett hogy engednénk a gyerek alap kivancsisaganak és gyors tanulásának. Mondjuk ez szülői energiát is igényel..
febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

6. Nem vagyok utálatos vannak okos és fejlett gyerekek akik az elvárás felett teljesítenek. De mivel pont nem ez érdekelt hogy kinek mikor számolt 20-ig a gyerek így gondoltam előre leszögezem hogy nem ez a fajta állapot érdekel.

A kérdésem azért íródott mert a gyerekem jár fejlesztő foglalkozásra 5éves és a fejlesztő pedagógus azt mondta hogy már tanuljon 20ig számolni illetve összeadni kivonni számomra ez abszurd hogy egy 5évesnek ilyet kellene tudnia. 10ig tud számolni mennyiségben is tudja mi 10db el tud X db-ból venni y-db-ot és hozzá is tudja adni ezzel nincs gond. Persze azzal se hogy tanulgat 20ig számolni de a pedagógus úgy adta elő mintha tudnia kellene 20ig a számokat. Ezért érdekelt hogy mikorra kell tudnia.

febr. 4. 12:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal kellene összehasonlítani aki zseni. A fejlesztő pedagógust nem értem. Oviban 10-ig kell tudni számolni, műveleteket nem kell tudni. Első osztály végére jutnak el 20-ig és összeadás, kivonás. Fejlesztő órán 5 évesen dehogy kell összeadni, kivonni. Egy dolog jutott eszembe, ami magyarázhatja ezt. Gyerekem diszlexia veszélyeztett és diszlexia prevenciót ajánlottak neki. Ott tanítanak valamennyire betűket olvasni az ovisoknak. Esetleg nálatok is ez van, csak számokkal.
febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vagy ilyen utálatos az okos gyerekekkel?" "Mondjuk ez szülői energiát is igényel.."


Attól még nem okos a gyerek, hogy a szülő 4 évesen trenírozza az alapműveletek elvégzésére. Én az óvódás gyerekemet soha nem tanítottam semmire, csak arra, hogy élvezze a gyerekkort, játékot, természetet, barátokat. Most 12.-es, kitűnő tanuló, de majd akkor derül ki, hogy okos-e, mikor az életben is tud boldogulni a megszerzett tudásával.

febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első osztály anyaga a két alapművelet végzése 20-as számkörben. Előtte persze fontos a számfogalom és számosság stabil kialakítása ebben a számkörben.

Elszámolni, tehát a számok nevét sorban elmondani már hamarabb is tudni szokták, ovi végére 20-ig meg szokott lenni, de a a számfogalom ekkor még sokaknál bizonytalan. Erre van az első osztály, hogy ezt kialakítsuk.

Számolni - tehát műveletet végezni - eszközzel már az ovis is tud 10-es számkörben, például ujjak vagy tárgyak segítségével.

Üdv: egy tanító

febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!