Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 évesednek van telefonja/ta...

8-9 évesednek van telefonja/tablete?

Figyelt kérdés
Az enyémnek nincs, nem is lesz még, húzzuk amíg lehet. Az osztályfőnöke is azon van, hogy ráérnek, saját negyedikesének sincs, de azért fel kellett hívnia a figyelmet szülőin, hogy kevesebbet kütyüzzenek a gyerekek, mert az osztályban van példa rá (be nem vihetik). Kíváncsi vagyok az arányra.

febr. 11. 11:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
54%

Nem fizikailag megtanulni használni, hanem ésszel.

Az élet része neki, nem függ tőle, mint sokan akik csak későn kaptak. Tanul rajta, rajzol, beszélget a barátaival, a tableten tudja nézni a kottákat. Emelett imád olvasni sima könyveket, ha teheti megy a barátaihoz, sétálunk, kirándulunk, beszélgetünk.

febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
56%

"Az élet része neki, nem függ tőle, mint sokan akik csak későn kaptak."


Ezért van tele minden függő gyerekekkel, mert korán megkapják őket és akkor nem lesznek azok :D Látjuk :)

febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%

10 éves lesz ebben a hónapban a lányom.

Van neki telefonja, egy egyszerű Samsung, I padje és az én régi laptopomat megkapta

A laptopot akkor kapta meg amikor elsős volt és a covid alatt azon tanultak. Annyit kellett a gép előtt lenniük hogy én nem tudtam dolgozni így a cégbe vettünk egy újat ami már így is úgyis kellett volna.

Telefonja azért van hogy ha otthon van esetleg betegen és nekem el kell szaladnom akkor tudjunk beszélni. ( nem szívesen hagyom itthon egyedül így ha el kell mennem 1 órára azalatt vagy háromszor felhívom)

IPadet most karácsonyra szeretett volna. Sokáig örlődtem rajt de mivel sokat utazunk és ha már elunják magukat akkor a tesójával tudnak rajta mesét/filmet nézni.

Erre le van töltve a tik-tok és messenger. Ezeket használhatja de facebookot nem engedek még neki.

febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%
10 évesen kapot egy telefont lányom mert buszal jár haza, net nincs rajta csak pénz hogy feltudjon hivni ugyhogy csak itthon tud rajta netezni .
febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
42%

Persze, nagyjából 2 évesen volt az első iPadje. Azóta van telefonja és apple watch-a is (utóbbi is nagyon hasznos, ha az apjával megy külföldre és bármikor fel tud engem hívni, nem kell hozzá telefon). Mivel 3 gyerekem van, ahol a nagyobbak idősebb korukben kapták az eszközeiket, összehasonlítási alapom is van. A nagyobbaknak volt egy ilyen kütyüs-rákattanós időszaka, pont amiatt, mert az újdonság varázsa volt. De a kicsinek, aki most már 10 éves, semmi ilyesmi. Mert azt szokta meg, hogy ez is csak egy eszköz, egy játék. Imádott ugyanúgy legózni, festeni, golyópályázni, hatalmas matchbox gyűjteménye van, amikkel játszott is - imádja az állatokat, velük foglalkozni, sütni-főzni, sportolni, barátokkal találkozni. Nem démonizálni kell az eszközöket, hanem proaktívan megtanítani h mire jó és hogyan kell használni. Egy időben ő hozta össze a családot azzal, hogy a távoli unokatesókat is felhívta messengeren, másik kontinensen élő nagypapát, stb. (amely hívásokat amúgy az ember a nagy rohanásban elnapolna). Duolingózik nem tudom hány száz napja, már egész klasszul beszél is alap dolgokat. Van apple pencilje is, amivel környezetbarátabb módon tud rajzolni - ezzel együtt a főváros egyik legklasszabb workshop tanfolyamára jár, ahol festenek, ragasztanak, alkotnak.

Akkor nyilván tud káros lenni bármilyen eszköz, ha magára van hagyva vele, de ha úgy van használva, ahogy az kell, akkor semmivel sem másabb, mint bármely más dolog. Lehet lepontozni. :D

febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
63%

15!

Teljesen egyetértek!

Engem is szarásig lepontozatak #13 vagyok

Nem is értem talán azt gondolják hogy a gyerek ezt nyomja egész héten vagy mi?

Heti kétszer jár lovagolni, hétvégén megyünk ki a tanyára a kertet csinálni, bocikat ellátni.

Otthon szinte egy kis művész sarok van neki berendezve mert hobbija a festés. Emellett lego mániás és most a görkorcsolya az új szerelem

febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
43%

16: ne is foglalkozz a lepontozókkal, én sem teszem. :D Borítékoltam, h így lesz, mert a sok baba-mama jógás véranyu (akinek nem inge...) nem lát túl a rosszgonosz kütyükön. "Mert a Kati fia is függő lett, meg a Móni barátnőjének a lánya. ". Nálunk is van a közeli családtagok közt egy kissrác, aki az volt, egy évig kb. És most? Válogatott kosárlabdázó.

A fiam is anno _rengeteg_ filmet és youtube videót nézett. Később már angolul! És most folyékonyan beszél velem a gyerek angolul úgy, hogy én nem tanítottam - de az iskola sem. Helyesen! Választékosan!

Szóval azért az éremnek mindig 2 oldala van.

Csak azért írtam a válaszomat egyébként, ha valaha idetéved más, akkor lássa, hogy nem kell mindent elítélni egyből.

Üdvözlöm a bocikat! :))

febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
61%
Nincs és nem is lesz jó darabig. Szerencsére tilos bevinni az iskolába.
febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
71%
Nincs.
febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
36%

Az enyémnek volt tablete 5 évesen, logikai feladatok, duolingo, fejlesztő játékok, imádta, de keveset használta. Most 9, megvan a tablete még, ami azért lett, mert ő akart, mert látta másnál(annak ellenére, hogy auti, nincs el a saját világában, ez nem auti tulajdonság). 6 éves kora óta rengeteget olvas, kb 5x annyit olvas, mint amennyit kütyüzik, heti 600 oldalt mostanában. Van okosórája is(8 évesen kért), mert másoknak is volt. Hasznosnak találtam, mert ráláttam az alvására és a pulzusára, ami elképesztő, hogy 180 felett volt stressznél, egyébként meg ilyen 70 körüli.


Most a 10. szülinapjára kap laptopot és telefont is vagy akkor, vagy majd karácsonyra. Igazából az nem kell neki semmire, nem tud kit hívni, nem közelekedik egyedül.


Net korlátozva, fejlesztő játékok vannak, az én gépemen szokott info házit csinálni, meg gyakorolni powerpointban, wordben, paintben, illetve ezen szokott messengeren hívni, ha én vagyok valahol, őt pedig a lakásban hagyom. Szerintem 10 évesen lesz hasznos a telefon, mikor már mélyebb baráti kapcsolatai vannak és suli után is van igénye rájuk, leugranak együtt fagyizni/mekizni, vagy lógni a játszótéren. Nekünk ez még egy év, inkább 11 felé fogom engedni.

febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!