Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-9 évesednek van telefonja/ta...

8-9 évesednek van telefonja/tablete?

Figyelt kérdés
Az enyémnek nincs, nem is lesz még, húzzuk amíg lehet. Az osztályfőnöke is azon van, hogy ráérnek, saját negyedikesének sincs, de azért fel kellett hívnia a figyelmet szülőin, hogy kevesebbet kütyüzzenek a gyerekek, mert az osztályban van példa rá (be nem vihetik). Kíváncsi vagyok az arányra.

febr. 11. 11:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nincs neki, 8 éves.

Annyi képernyő ideje van, hogy este laptop előtt videóhivással tartjuk a kapcsolatot nagyszülőkkel, mert Németországban élünk.

Szerencsére értékeli a könyveket, társasokat, több nem is hiányzik az életéből.

Nővére most fog telefont kapni, születésnapjára azt kért. 12 éves lesz. Gondolom ez valamemnyire felboritja a fiú érzéseit is ezzel kapcsolatban, de majd meglátjuk hogy alakul.

febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
62%

Van. Amikor elváltunk az apjával, több mint egy évig nem volt tévénk (meg kb semmink). Akkor egyszerűbb volt több ok miatt, hogy nekiadom a régi, kicsit törött telómat. Tettem rá pár játékot, meg youtube kidset, és levédtem a Google family linkkel. Ezzel a képernyőidőt is lehet korlátozni.

Ekkor volt 6 éves, azóta is van neki.

Mivel most már le van szabályozva a láthatás, és néha elég meredek a helyzet, lehet, hogy kártyát is kap bele. (Már nem a törött telója van.)

febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a kütyüellenesség onnan jön, hogy maga a szülő sem tudja megtanítani a gyereknek az ésszerű használatot, nem tudja, hogy hogy felügyelje jól, ezért ezeknek az információknak a megtanulását lespórolja azzal, hogy hát, akkor ne használja inkább a gyerek.

Nekem az a személyes álláspontom, hogy a gyereknek akkor legyen saját eszköze, ha már használhatja a felügyeletem nélkül. Tehát, ha fél óra mesét nézhet és ezen kívül nincs képernyőidő, akkor nem látom indokoltnak a saját eszközt. Ha megmár használhatja nélkülem rendszeresen, akkor ne az enyémet használja, én felnőtt vagyok, nincs szülői felügyelet az én telómon/laptopomon. Az övén lesz, felügyelhetem a képernyőidőt, stb.

A gyerek nem hülye, el kell magyarázni, hogy mire figyeljen, meg meg kell hallgatni azt, amit elmesél arról, hogy mit látott az interneten, utánajárni, hogy mit néz pl lyoutbeon. Lehet, hogy engem nem érdekel a random youtube videó a minecraftról, a gyereket meg érdekli, örömmel mutatná meg nekem. Ilyenkor nincs olyan, hogy elküldöm, megnézem, érdeklődöm, beszélünk róla a szintjén.

febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
57%

Az én gyerekem a barátaival akarna beszélni akkor is, ha nem tudnak találkozni. Ilyet szoktak, néha odaadom a telefonom vagy a tableten videócsetelnek, nyomnak be hülye parókát meg ilyeneket maguknak, meg mutogatják a szobájukat, háziállatot.


Az én gyerekem szeret játszani logikai játékokkal, ne a tiédből indulj ki. Az enyémnek be szoktak szólni, hogy milyen jó látni, hogy videójáték helyett olvas, mert már mindenhol kütyüző gyerekek vannak, mire ő kikéri magának, hogy szeret videójátékozni(velem is szokott), de ettől még szeret olvasni is. Nyilván ez nem marad meg az emberekben, mert sokan csak utálkozásra mennek. Vannak az enyémen kívül is videójátékozó gyerekek, akik szeretnek olvasni, sportolnak, hangszeren tanulnak és sokfajtát szeretnek játszani a kütyüiken, ettől nem zápul az agyuk.


Akinek már eleve problémája van, azt nem tudod rávenni/nincs igénye másra, csak kütyüre!!felkiáltójel!4!

febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!