Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak egy 3,5 évesnek,...

Mit mondjak egy 3,5 évesnek, honnan jön a baba?

Figyelt kérdés

Éppen a kishugát várjuk a 3,5 éves lányomnak és 2 naponta megkérdezi hol jön ki majd a hasamból a baba.🙈


Én a combomra mutattam, és mondtam, hogy kibújik a lábunknál vagy a hasunkból kiemeli a doktornéni vagy doktor bácsi. Azt azért nem akarom neki részletezni, hogy pontosan hol is bújik ki, mert nem akarom, hogy az oviban ezt beszélje majd, de butaságokat sem akarok neki beszélni, hogy a gólya hozza.


Már tegnap a "lábunk között előbújik", után a kis nunijára mutatott, hogy "Itt, anya?", én gyorsan tereltem, hogy "Hát, sok néninek inkább a pocakján keresztül veszik ki a babát az orvosok."


Most ezzel rosszat tehettem? Ti mit mondtatok volna egy 3,5 évesnek? A gólyás butaságot?



febr. 15. 02:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi idősen simàn meg lehet mondani, hogy a puncin àt bùjik ki. Nem kell túlaggòdni, ez az èlet rèsze. Nem valószínű, hogy ő lesz az egyetlen gyerek az oviban, akinek kistestvère születik. Semmi gond avval, ha erről beszélnek az ovisok.
febr. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell terelni? Miért nem lehet elmondani?

Épp 3,5 volt a kislányom amikor elkezdtük olvasgatni a Peti, Ida és Picurit. (De a Scolarnak is vannak könyvei: Honnan jön a kisbaba meg a Kisbaba születik.)Addigra már élénken érdekelte, hogy honnan jön a kisbaba, hogy kerül be a pocakba.

Most már 4 éves. Tudja mi az a természetes szülés és mi a császár. Tudja, hogy ő hogyan született. Tudja, hogy neki majd csak akkor lehet babája ha “vérezni fog a puncija”. Tudja, hogy a baba a puncinknál jön ki, de egy másik lyukon, nem ott ahol pisilünk.

Minél jobban rágörcsölsz, annál jobban érzi, hogy ez valami húú meg háá és jaj csak sutyorogva lehet róla beszélni. A születés és a szülés a világ legtermészetesebb dolga kéne legyen. Ehelyett misztifikáljuk, ezzel együtt tabusítjuk a szexualitást.


A lányom egyik kedvenc játéka, hogy születésest játszik. Van egy ilyen hatalmas hacukám

[link]

Abba bemászik, mintha a pocakomban lenne, aztán megszületik - hol így hol úgy. A Peti, Ida és Picuri könyvből a szülőszobás rész a kedvence, mindig azt kell belőle olvasni.

[link]

És egyébként meg nem jött vissza még az oviból, hogy felvilágosító órát tartana.


Sokkal lazábban kezeld!

Illetve azt is megnézném, hogy neked mi a frusztráló, stresszes ebben a témában? Vagy a szüleid neked mit mondtak?

febr. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!😊

Én elég korán fel lettem világosítva. Egyáltalán nem volt semmi tabu otthon, emiatt pont sosem érdekeltek jobban a "tiltott dolgok", mert természetesnek tudtam be őket. Ezt jónak is tartom, de elég élénken él bennem a kép, hogy az anyukámtól szerzett tudásommal általános iskola alsó tagozatán felvilágosítottam az osztálytársaimat arról, hogy mi az óvszer.😅

Szóval ha a gyerekem nem járna közösségbe, akkor szemrebbenés nélkül elmondtam volna neki azonnal, csak nem akarom, hogy utána tőle tudjon meg az oviban mindenki minden ilyet (mint anno tőlem a suliban). Bár lehet az ő szája kevesebbet járna, mint az enyém.🙃

febr. 15. 03:12
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút egyetértek a 2es válaszolóval. A gyerekeknek ebben a korban a puncinak, kukinak nincs semmi szexuális töltete, felesleges titkolozni, nyugodtan mond, hogy a puncin keresztül jön ki, nem ott ahol a pisi, nem ahol a kaki, hanem egy harmadik lyukon. Neki ez kB olyan infó, mint ha azt mondanád, hogy a fuleddel hallasz, azonfelül, hogy teljesen természetes hogy most ez a téma érdekli. Ha nem kerítesz nagy fenekét a dolognak, nem is fogja úgy érezni, hogy ez egy olyan dolog, amit el kéne mesélni a többieknek az oviban.

M8ndig őszintén válaszolj, mindig csak arra, amit a gyerek kérdez. Sosincs túl korán a felvilágosításra. Manapság szerintem azzal sincs baj, ha egy alsós tudja, mi az óvszer. A felnőttek hajlamosak azt hinni, az ő gyerekük meg túl kicsi és ártatlan ezekhez a dolgokhoz, közben meg a tvn, neten keresztül ömlik a felnőtt tartalom, reklám, stb.

febr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

Hat nekem kellemetlen volt amikor az oviból vissza hallottam hogy vérzik a puncim és kórházban vagyok terhesen.

És már nagyobb gyerekektöl van szó.

febr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Pont 3,5 éves a kislányom, és azt, hogy honnan bújik ki a baba nekem közel sem olyan nehéz megválaszolni, mint hogy hogyan kerül oda be :D Amúgy nemrég megkérdezte tőlem, akkor elmondtam neki, hogy a nuniján keresztül, és egy babán meg is mutattam, hogy a lányoknak 3 lyuk van ott, egy, amin pisilnek, egy, amin kakilnak, és a kettő között egy harmadik, ahol a baba bújik ki. De elmondtam neki, hogy néha az orvosok az anya pocakján keresztül veszik ki, csak akkor erről kezdett el kérdezgetni, hogy azt hogy, felvágják-e és ez fáj-e, és akkor meg ez volt a kellemetlenebb része (mindkét lányom természetes úton született, szóval nálunk nincs ilyen varázsmese a sebemről, meg hogy ablakot nyitottak a világra nekik meg társaik). Megpróbáltam valahogy kievickélni belőle, de szerintem a császártól kicsit megijedt, pedig becsszó próbáltam gyengéden magyarázni :D Majd ha máskor megint rákérdez (mert rá fog), akkor már felkészültebb leszek.
febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányom is 3,5 éves volt, mikor született a tesója. Én elmondtam, hogy őt a hasamból vették ki, a doktor bácsi itt felvágta, kivette és bezárta. Más babák meg a nénik nuniján jönnek ki, mert erre is való a lányok ezen része. Ő is mindent elmondott az oviban, de kiderült, hogy vannak nála sokkal jobban értesült társai, akik a nőgyógyászati vizsgálaton végig hallgatták az orvost anya mellett és orvosi szakkifejezésekkel elmagyarázták a lányomnak is.

Szerintem nem kell finomítanod, mert úgyis találkozik a témával.

febr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan nem értem, miért nem lehet az igazat mondani. Pláne egy kislánynak, akinek ugyanaz van a lába között, mint neked.
febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Az igazat. Nekem is ennyi idős volt a kislányom, amikor érdeklődött. Attól féltem, jobban firtatja majd, de megelégedett a rövid válasszal, hogy puncin keresztül jön.
febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan mondd meg az igazat. Ha beszél róla az oviban, hát beszéljen.
febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!