Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak egy 3,5 évesnek,...

Mit mondjak egy 3,5 évesnek, honnan jön a baba?

Figyelt kérdés

Éppen a kishugát várjuk a 3,5 éves lányomnak és 2 naponta megkérdezi hol jön ki majd a hasamból a baba.🙈


Én a combomra mutattam, és mondtam, hogy kibújik a lábunknál vagy a hasunkból kiemeli a doktornéni vagy doktor bácsi. Azt azért nem akarom neki részletezni, hogy pontosan hol is bújik ki, mert nem akarom, hogy az oviban ezt beszélje majd, de butaságokat sem akarok neki beszélni, hogy a gólya hozza.


Már tegnap a "lábunk között előbújik", után a kis nunijára mutatott, hogy "Itt, anya?", én gyorsan tereltem, hogy "Hát, sok néninek inkább a pocakján keresztül veszik ki a babát az orvosok."


Most ezzel rosszat tehettem? Ti mit mondtatok volna egy 3,5 évesnek? A gólyás butaságot?



febr. 15. 02:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kinevettek téged az iskolában vagy mi volt a reakció arra, hogy többet tudtál?
febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kései Sirató ***** válasza:
5%

Legyél őszinte, mondd, hogy a hasadban van a kisbaba.

Legfeljebb azt mondd még, ha kérdezi, hogy hogyan veszik ki, hogy kivágják.

febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Az én unokahúgom A vakond és a nyuszimama című könyvből tájékozódott, mikor kistesója született (épp 2 éves volt). A könyv szövege szerintem borzasztó, de amíg nem tudnak olvasni, lehet mesélni belőle a képek alapján.
febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

A sehányéves kislány könyvet szereti nagyon a sógornőm lánya.

Nekem még csak 1 éves a fiam, így nem aktuális a téma, de ha majd kérdezi akkor az igazat mondom.. Inkább azt híresztelje az oviban, mint valami nagyobb katyvaszt gyártson aminek a fele sem igaz, és utána az összes gyerek megzavarodjon :D

A sógornőm lánya sem esett a fejére, mert eleinte a gólya hozza sztorival etették, aztán beközölte, hogy jó, de télen nincsenek gólyák, mert hideg van nekik, ő mégis télen született.. Akkor már nem tudtak jól kijönni a sztoriból, és megkapta a fent említett könyvet.

febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Erre szokták azt mondani, hogy mindig a korának megfelelően kell válaszolni a kérdéseire és akkor nem jön a szülőtől a gyerek 14 éves korában a kérdés, hogy "hogyan világosítsam fel a lányom", mert az egy folyamat, nem egy egyszeri nagy beszélgetés.


Olvass utána ennek a témának, vértezd fel magad, mert láthatóan ez neked kellemetlen (valahol érthető, az én - 45 éves vagyok, - de még az utánunk jövő generációk is sokszor "rossz" módon kapták a szexuális nevelést/ felvilágosítást, de ez nem jó, hogy egy felnőtt nőnek szorongást okoz, hogyan magyarázza ezt el a 3 éves lányának).


"Már tegnap a "lábunk között előbújik", után a kis nunijára mutatott, hogy "Itt, anya?" - erre azt válaszolod, hogy igen. Valószínűleg ezt még párszor meg fogja kérdezni, de valószínűleg nem fog ennél mélyebben bele menni, neki ez most elég (hol van, hogy jön ki). Lehet, hogy az oviban el fogja mesélni, hogy kistestvére lesz, aki most anya hasában van és majd a nuniján keresztül fog kibújni. Ez a valóság/igazság, miért baj, ha ezt mondja? Gondolod, hogy az óvónők még egy ilyen helyzettel sem találkoztak és megbotránkoznak vagy mitől félsz?

febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
A puncin jön ki, ennyi. Meg se kérdezte, hogy kerül oda, csak most 6 évesen. Mondjuk azt nem meséltem el neki, de a szülést nyugodtan lehet.
febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Az enyémek megkérdezték 3-4 évesen azt is, hogy kerül a pocakba a kisbaba. Elmondtam, hogy apa betesz oda egy apasejtet, van ott egy anyasejt és a kettőből fejlődik ki a baba.

Olyan 6 évesen kérdezte a lányom, hogy hol kerül be az apasejt és hogyan teszi be az apa. Mondtam, hogy a nunin keresztül és a kukijával. Tudomásul vette de azért megjegyezte, fúj. :D

febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Nezd vegig, ha megfelelonek talalod nezzetek meg egyutt.

febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!