Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis gyerekek melletti munkavál...

Kis gyerekek melletti munkavállalás?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem. Egyik 6, a másik most töltötte be a 2 évet.

Sajnos anyagilag az utóbbi fel évben nem állunk túl jól.Sok a számla, a megélhetés, de ezt mind tudjuk.

Hétfőtől megyek dolgozni, idősek otthonába, mivel az a szakmám.A gyerekekben Anyosom, és sógornőm fog segíteni. A nagyot sógornőm fogja vinni-hozni óvodába. A kicsivel itthon lesznek. Az első 1 hónapot 8 órában hétfőtől péntekig kell le tudnom.

Aztán jön a 12 óra nappalos műszakban, így itthon is leszek pihenőben. Nagy nyomás van rajtam, mert nagyok bánt, hogy itthon kell hagynom mással a gyerekeket. Mennyire fogja ez őket meg viselni, tudom, hogy aggódni fogok mindig. Mit gondoltok? Jól döntök, hogy másra hagyom őket, míg én dolgozom? Férjem is dolgozik , péntekenként jár haza. Nagyon rosszul érzem magam. 😞


febr. 17. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk az oké, hogy a gyerek 3 éves koráig otthon maradhatsz, de amit a 3. évben kapsz az pont annyi mintha semmit se adnának.
febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Vagy esetleg apuka keressen olyan munkát, hogy ne csak péntekenként járjon haza? Azért az milyen már, hogy anyóst meg a sógornőt kell ugráltatni, az meg tök oké, hogy a gyerek apja kihúzza magát az egész alól... Persze a nőnek meg muszáj megoldania, ő nem mondhatja, hogy hát bocsi, majd pénteken jövök. És ezek szerint még olyan jól se keres a férj, hisz a kérdezőnek is muszáj dolgozni... ha már távol van, és nem veszi ki a részét semmiből, akkor legalább lapátolná haza a pénzt, akkor megérteném, de így nem tudom.
febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 babyboom567 ***** válasza:
51%
Mondjuk 10-es válaszoló,lehet neked szerencséd van a nagymamával,nálunk még egy lepkét sem lehet rábízni,nemhogy a gyereket.
febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
...bár ez is csak akkor megoldás, ha bölcsibe megy a gyerek, mert nyilván otthon maradni még egy kedvezőbb munkahely esetén se tudna vele az apa sem. (#12)
febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát a gyesből ami 26 ezer megélni nem lehet azért. És a családi pótlék sem. Én bármennyire szeretnék itthon maradni 3 évig 2 év után vissza kell mennem dolgozni, mert fel is kell nevelni a gyereket. A férjem fizetése annyira lenne elég, hogy ha semmi nem jönne közbe akkor megélnénk. De mindenii tudja olyan nincs, hogy soha semmi nem jön közbe. Én pedig nem akarom felélni a megtakarításunkat.

Szóval ne érezd magad rosszul. Azért dolgozol, hogy a gyerekeidnek legyen tető a fejük felett egyenek ruházzad őket szóval felneveld őket. Lehet kicsit az elején nehéz lesz, de majd megszokják, mert sajnos muszáj. Dr az is lehet nem lesz nagy törés mégis csak rokon lesz velük.

febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
6 és 2 évvel ezelőtt már meghoztál 1-1 rossz döntést, most mégis milyen szempontból számít-e hogy jó döntést hozol? Leírtad, melózni kell, gondolom jobbat nem találtál, ezért ilyen beosztásban kell. Ergo a gyereket másra kell hagyni, ha jó döntés, ha nem.
febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a válaszokat!

Engem is frusztrál, hogy másokat kell “ugráltatnom”, de ők mondták, hogy ne aggódjak és menjek, mert ők szívesen segítenek. Enélkül el sem indultam volna, ha ők nem mondják ezt. A férjem építőiparban dolgozik, ahol

Élünk hónapok óta nem tudnak csinálni semmit. Gyárba elmegy ugyanott vagyunk , és még a gyerekeket se tudjuk másképp meg oldani, mivel ő is dolgozna, és enis.

Sajnos nehéz. Megpróbálom , meg látjuk!

febr. 17. 23:02
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy megtudod így oldani. Én mennék kézzel lábbal, de semmi segítségem ( anyós após nem él, anyum még dolgozik és műszakol , apummal nem tartom a kapcsolatot) ha lenne akit segít rohannék dolgozni majd közben kialakul mi lesz, hogy lesz.
febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!