Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, ha alig tudsz...

Hogy viseled, ha alig tudsz valamit csinálni/valamivel haladni a gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Én bevallom, rosszul :D


Mindig pörgős típus voltam, építkezés utàn még csináljuk a hàzunkat, a kertünket, vagyis csinálnànk, de sokszor még addig se jutok el, hogy a hàztartás ellássam, ami nagyon zavar, pesig nem vagyok tisztasàgmániás, de akkor is.


3 éves (még nem jár oviba) és 11 hónapos gyerekeim vannak. Sosem alszanak egyszerre, és mindig figyelni kell rájuk, a nagy mindenben részt akar venni, a kicsi mindent szétszed, kipakol, lepakol, 3-szor annyi munkàt csinál, miközben valamit elvégzek, a lábamba kapaszkodik.


Eskü, semmibe nem tudom belekzdeni, mert már ott vannak és belenyúlnak, sírnak vagy ha fél percre nem nézek oda, jön ag, esés, a nagy durvul, így tovább.


Egy kicsit besokalltam.



márc. 15. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A nagyot már sokmindenbe be lehet vonni. A maga szintjén még hasznos is tud lenni. Amikor a kicsi alszik, akkor a naggyal lehet haladni. Ez ilyen időszak, ne bánd hogy nem haladsz. Ha kiskamaszok lesznek feléd sem fognak nézni napokig, akkor meg majd az nem fog tetszeni.
márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy gyerekem van, aki 2 és fél éves, ősztől lesz ovis. Néha vannak napok, mikor nem tudok semmit sem csinálni, úgy sem hogy bevonom, mert folyamatosan az ölemben akar lenni, ha nem, akkor csimpaszkodik, húz stb. De a legbosszantóbb, mikor oda akar menni, ahova én, de ezt úgy, hogy direkt elém áll, lesi merre lépnék, és akkor ő lép oda. Értem, hogy így akar kapcsolódni, de ettől még nagyon le bír ezzel fárasztani.


Ha csak simán ő is akar segíteni, akkor jóval lassabban haladunk, de azért haladunk. Sokszor már tényleg segít, a múltkor tök egyedül kiszárazott 20 dkg gombát (csak ki volt téve az asztalra, önállóan úgy döntött, hogy ezt most kiszárazza, nekiállt egyedül, és szólt, hogy kér két tálat a száraknak meg a kalapoknak).

márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendesen

Megcsináltam ha elaludt este,meghat a férj sem csak dísznek van itthon..

Kettő éves a fiam, a lányom iskolás.

márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ketten szoktunk elpakolni(férjem és én), így jobban haladunk.

Ma egész nap kint voltunk, fűnyírás, ágmetszés, tótisztítás stb. Addig a gyerek trambulinozott(néha a férjem is, én várandós vagyok), bicózott, repülőt dobált, locsólt és közben fociztunk amikor kérte.

Őszintén, eszünkbe se jutottak a benti dolgok, mert jólesett kint lenni egész nap. Ne stresszelj rá a házimunkára, mert elszalad a minőségi id amit a gyerekekkel tölthetsz.

márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy gyerek mellett én is mindent meg tudtam csinálni, egyrészt, mikor aludt napközben vagy este, vagy mikor a férjem volt vele.


De most mint írtam, mivel nem egyszerre alszanak, egy mindig velem van, a kicsi anyás, sírós gyerek, képes ordítva kapaszkodva állni mellettem, bármit csinálni akarok, a nagy meg nyilván besegít mindenben, de ugye sokkal lassabban haladok, ha haladok.


Este 9 van, mire mindketten alszanak, én akkor kinyúlok és alszok (néha már velük bealszok), így ez az idő is kiesik. A kicsi sokat kel még, a nagy 6-kor már kukorékol, hulla vagyok.


"Ne stresszelj rá a házimunkára, mert elszalad a minőségi id amit a gyerekekkel tölthetsz."


0-24-ben velük vagyok, nem gondolom, hogy belehalnának, ha napi 1-1, 5 órát el tudnék tölteni a benti és kinti munkákkal.


Mi is kint voltunk ma egész nap, a férjem csinálta a dolgokat és meg játszottam velük, vagy fordítva. Mivel a kicsir még nem tudom letenni a hideg földre, így babakocsiban ült, de ha nem megy folyamatosan 5 perc után ordít. Amíg csak a nagy volt, aki eljátszott néha, addig mentek a dolgok nekem is.


A férjem meg persze besegít, de reggel elmegy, 5-6 körül ér haza, nyilván ő is szeretne pihenni néha, ha csinálja a dolgokat, akkor sincs olyan sok idö már hétköznap.

márc. 15. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Minek kellett 2 gyerek, ha nem élvezed? Itt hisztizel a gyakori népének, hogy neked milyen rossz és közben kb lenézel másokat 1 gyerekkel. Képzeld el, hogy másnak se könnyebb 1,2 vagy 3 gyerek mellett, dolgozó férjel(másnak este 7-8-kor esik haza apuka). Senki nem kötelezett arra, hogy szülnöd kell. Várhattál volna pár évet a 2 gyerek között, ez csakis a te döntésed volt.
márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Az én férjem is hajnaltól hatig dolgozik, és ő is pihenni szeretne ha hazaér, és szerett volna akkor is amikor még baba volt a második gyerek.

De mivel egyedül nem győztem mindent, a naggyal is foglalkozni kellett/kell suli után, ezért ahogy hazaért nagyon szívesen segített/segít még mindig.

Kilenckor alszanak a gyerekek most már fixen, szoval pihenünk utána mindketten.

Ez ilyen, meg kell szokni mindkettő szülőnek


3

márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!