Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, eddig nagyon magabizt...

Anyukák, eddig nagyon magabiztos voltam, de most elbizonytalanodtam az ételek elkészítésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindig imádtam főzni, ezért én főzök a gyerekemnek (6 hós múlt)

de most valahogy megálltam, mert nem tudom az arányoskat, ezért nem tudom, hogyan készítsek neki húsos ételt.


egyedül a krumplival való sűrítést tudom. (1/3 krumpli, 2/3 gyümölcs)


De a húsiknál ez hogy van? Ha valaki lenne olyan kedves, tudna küldeni nekem bébiétel recepteket.

Nagyon megköszönöm.


2011. szept. 2. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő úgy mondta, hogy eleinte 1-2 kávéskanálnyi húst tegyek a főzelékbe, később ezt emelhetem, de olyan 1/3 része legyen max. a főzeléknek.

Mondjuk az én lányom úgy nem eszi meg, így én egy adaghoz még mindig 2 kiskanálnyit teszek csak.

2011. szept. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be a boltba, vigyél magaddal papírt, tollat, és a bébiételes üvegek hátuljáról írd ki a hozzávalókat. A HIPP-es üvegeken (lehet, hogy másikon is, én erről írtam ki) szerepel az is, hogy mi hány %-ban van benne, ez alapján szépen kiszámolható, miből mennyit tartalmaz.
2011. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 adag ételhez (egy kis bébiételnyi) 1-2 teáskanál husi pép (az elején nyilván 1, utána 2-3 is lehet, szép fokozatosan emelve az adagot.

Később, 1 éves korára én már úgy adtam neki, ahogy mi felnőttek is eszünk, fele husi, fele köret (krumpli, rizs, zöldségek, főzelék, stb.).

2011. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm így javasolta a hús kezelését, nagyon bevált: Pici kockákra vágj fel csirke vagy pulykamellfilét és főzd meg. Tedd jégkockatartóba, és be a mélyhűtőbe. Egy adag főzelékbe egy jégkockányi hús kell. Így nem kell, hogy mindig legyen otthon friss, készen van, és egyszerűen csak hozzáturmixolod a főzelékhez.
2011. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1/3 krumpli, 2/3 gyümölcs uh ez nem hangzik jól :D

sinlacot is kipróbálhatod, enyém imádta. de ez a krumpli arány nem sok?


1-2 teáskanál husit tegyél bele, nem sűríted vele az ételt! meg egyébként se kell sűríteni, ha mindent párolsz, kevés sós vízben, akkor jó sűrű lesz, a főzőlével tudod hígítani, nem jó a krumplit minden nap adni a babának, rengeteg szénhidrát van benne

2011. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az 1/3-os krumplit nem én találtam ki, mindenhol ezt írják
2011. szept. 2. 10:58
 7/7 krisztivan ***** válasza:
Szerintem is sok a krumli,bár tényleg mindenhol így írják.Szerintem ha szeretsz főzni akkor nem kell ilyen nagyon szorosan betartani az arányokat.(hiszen azért már van hozzá tapasztalatod hoy lesz finom)Egyedül a hús amit fontos az elején(jégkockatartó,elötte leturmixoltam)hogy a pocak is hozzászokjon az emésztéséhez.De szerintem a gyümibe fölösleges a krumpli,és pl a karalábé főzelékbe is.Persze te tudod mit szeret és mit nem a babád.Nekem mindig mondta a védőnő ha nekem ízlik akkor az jó.
2011. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!