Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Brutális szeparációs szorongás...

Brutális szeparációs szorongás? Meddig tart? Miért ennyire durva?

Figyelt kérdés

Volt valakinél extrém durva a szeparációs szorongás? Vagy ez már több annál?

A fiam majdnem 2 éves. Kb.november óta nem hajlandó nélkülem aludni. Előtte elaludt úgy, hogy mellette feküdtem, simán ott lehetett hagyni. Éjszaka többször ébredt, kicsi simi, aludt tovább.

Most vele alszom már, mert máshogy nem bírom. Óránként-fél Óránként ébred, visít. De szó szerint visít, hogy anyaaaaa. De ott fekszik konkrétan rajtam. Otthagyni se tudom, 3 perc alatt észreveszi, hogy nem vagyok ott.

Tudom, örüljek, hogy engem akar, nem lesz ez így mindig. De így konkrétan a férjemmel 0 percet tudok tölteni. Mert egyszerűen nem tudom otthagyni a gyereket egy percre se. Fél 9-kor fekszem le, és nekem ott vége az estének. Onnantól sehova.

Úgy tudom, a szeparációs szorongás általában pár hét alatt lecseng. Na nálunk ez már ötödik hónapja tart.

Ez normális? Lehet ezzel mit kezdeni? Vagy egyszer elmúlik, mint minden?


márc. 19. 07:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, nálunk is 2 éves kora elött nemsokkal kezdődött. Most lesz hó végén 2,5 éves, még mindig itt tartunk.


A szepa 1, ami 1 éves kora elött volt, az valóban pár hét volt csak.

márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémnél még 3-4 évesen is volt. Konkrétan nem lehetett anyáról látótávolság kívül mert üvöltött. Óvodába csak 1 évet járt, mert zavarta a foglalkozásokat és ordított egész nap, ezért hazaküldték ebédnél. Brutális volt a dolog.
márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudlak sok jóval kecsegtetni.

Sajnos vannak ilyen gyerekek. Nekem 3/2 ilyen..

márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3 éves.

9 hónapos korától ezt csinálja és még hagyta abba, pedig bölcsibe is jár.

Kitartást, fogalmam sincs mikor lesz vége :(

márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
*és még nem hagyta abba
márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Bölcsibe jár ő is. Ott soha nincs semmi gond. Egy hanja nem volt soha, hogy ott kell maradni. Itthon is csak ha itthon vagyok. Ha elmegyek valahova, tök jól elvan az apjával. Ha itthon vagyok, akkor nem.
márc. 19. 10:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg most már a nappali alvás is katasztrófa. Az nemrég vált azzá. Eddig nappal letettem, és aludt. Többnyire 1x kellett bemenni hozzá. Most már nappal se hajlandó nélkülem aludni.
márc. 19. 10:15
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez van csak fonákul.Az apja haza jön a munkából és nem tud semmit csinálni mert ragad rá, szó szerint a lányunk.Már komolyan azon gondolkodtam valamit elrontottam a lányunknál.Nyugtassatok meg, hogy nem??

Már nagyon bánt ez a helyzet!

márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én arra gyanakodnék, hogy novemberben történhetett valami, amitől megijedt (?) és nem dolgozta fel azóta...

mi volt novemberben? meghalt valaki (akár állat) esetleg? látott valamit, amit nem kellett volna? (akár mesében, könyvben, akár a való életben) vele történt valami ijesztő? én ezeket gondolnám végig nagyon alaposan, mert ez azért nagyon radikális visszaesés, és nem is fenntartható... én nem húznám rá a "szepa" matricát, hanem megpróbálnék az okára rájönni.

márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor jött ki nála a kéz-láb-száj vírus, és elég sokat vakarózott. Akkor kezdett ennyire rosszul aludni. Már ezerszer gondoltam én is végig, mi lehet. De csak ez történt akkoriban.
márc. 19. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!