Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Brutális szeparációs szorongás...

Brutális szeparációs szorongás? Meddig tart? Miért ennyire durva?

Figyelt kérdés

Volt valakinél extrém durva a szeparációs szorongás? Vagy ez már több annál?

A fiam majdnem 2 éves. Kb.november óta nem hajlandó nélkülem aludni. Előtte elaludt úgy, hogy mellette feküdtem, simán ott lehetett hagyni. Éjszaka többször ébredt, kicsi simi, aludt tovább.

Most vele alszom már, mert máshogy nem bírom. Óránként-fél Óránként ébred, visít. De szó szerint visít, hogy anyaaaaa. De ott fekszik konkrétan rajtam. Otthagyni se tudom, 3 perc alatt észreveszi, hogy nem vagyok ott.

Tudom, örüljek, hogy engem akar, nem lesz ez így mindig. De így konkrétan a férjemmel 0 percet tudok tölteni. Mert egyszerűen nem tudom otthagyni a gyereket egy percre se. Fél 9-kor fekszem le, és nekem ott vége az estének. Onnantól sehova.

Úgy tudom, a szeparációs szorongás általában pár hét alatt lecseng. Na nálunk ez már ötödik hónapja tart.

Ez normális? Lehet ezzel mit kezdeni? Vagy egyszer elmúlik, mint minden?


márc. 19. 07:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mióta bölcsődés?
márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szeptember elején kezdte.
márc. 19. 15:45
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet h fogzik és azért nyűgösebb.

Lassan pedig elkezdhetsz határokat szabi. Olyan 3 évesen már megérti,hogy nem akarod,hogy mindig rajtad lógjon. Én kerek perec megmondtam, később pedig beszélgettünk róla sokat. Most iskolás a gyerekem, önálló, tudja a határokat.

márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Még 8 foga hiányzik, szóval az mindig benne van a pakliban. :D
márc. 19. 18:39
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a bölcsi hozadéka. Nem sokkal az után kezdődött. Elhiszem hogy szívesen megy, de előtte napi 24 órát volt veled. Most délután jó ha pár órát lát. Szerintem nem kell más okot keresni.
márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Persze, lehetséges.

Ezért is igyekszem korán menni érte, és onnantól csak vle vagyok. Csak neki ez így valószínűleg kevés.

márc. 20. 00:02
 17/17 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Még az jutott eszembe, hogy esetleg rendezzétek át egy picit a szobáját, ha lehet, kerüljön máshová az ágya, hátha ez "kizökkenti" (és hozzá lehet költeni valami "te már nagyfiú vagy, most nagyfiús szobád lesz" dumát, hogy erősítsd az önbizalmát). És akkor ezzel együtt határozottan, de kedvesen tudsz változtatni az altatási rutinon is. (Egyébként ezt nyilván rendezkedés nélkül is lehet, csak talán nehezebb.)
márc. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!