Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem teljesen leépült a...

Úgy érzem teljesen leépült a baráti körünk?

Figyelt kérdés
Röviden: 30-as pár vagyunk 1 2 éves gyermekkel. Mióta megszületett, azóta kb az összes baráti kapcsolatunk leépült. Én a férj vagyok, de a feleségem is így van ezzel, van aki pacekba megmondta neki, hogy nem szeretné vele tartani a kapcsolatot, mert a gyermek miatt megbízhatatlannak ítéli őt. Erre mégis mit tud mondani egy szerető férj az asszonyának? Nálam hasonló a helyzet.
márc. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

2, igazából még most is hiányzik néha egy barat akivel itt ott össze lehetne járni, dehát ez van.

Egy ideje már nem idegeskedek ezen...


1

márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így van.Mi kerestünk új ,gyerekes barátokat.Nyáron ( is) eljönnek,mi beszélgetünk,a gyerekek játszanak,medencéznek stb.Közben fő a bográcsban a kaja.Nincs is ennél jobb.
márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
24%
Én is megszakítottam a kapcsolatot mindenkivel, akinek gyereke van. Nem azért, mert megbízhatatlan lenne, hanem mert mi gyerekmentesek vagyunk, és egy percet sem pazarolnánk ilyen hülyeségekre, hogy milyen színűt kulázott Pistike. Egyszerűen nem érdekel. Barátokra pedig mi szükség van? Azért házasodsz össze valakivel (jó esetben, ugye) mert vele érzed magad a legjobban. Barátság amúgy sem létezik. max haver, ivócimbora, ilyesmik - szart sem érnek.
márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok mit mondani,nálunk is eltűntek. Két családos maradt,velük jóban vagyunk,online tartjuk,de velük is csak ritkán tudunk,mert családostól külföldre költöztek,ráadásul mindketten kétféle irányba. Úgyhogy vagy ők jönnek vagy mi. Van gyerektelen,de ő sajnos nagyon sokat dolgozik. Ritkán tudjuk összehozni. Aki viszont leépült olyan volt,hogy beteg lett a gyerekünk,piciként kórházba került és nem az volt a legfontosabb,hogy a férjem addig sörözzön vele,elmaradt a találkozás emiatt és neki nem tetszett ez,hogy a család az első. Akkor ő alapból olyan volt,hogy tudta a lányunk előtt,hogy meddőségibe kell lehet járni,2 éve nem jött,erre arra kért minket,hogy ő most vál és nagyon egyedül érzi magát,hogy ne próbálkozzunk már egy ideig merthogy akkor ha összejön,itt lesz a baba,ő meg egyedül érzi magát. Jó kis barát. Na hát ezek így szép lassan kiverték a biztosítékot. Az utolsó csepp a pohárba az volt,hogy betegek lettünk mind láz,fulladás,gyerek is,plusz hasmenés,0 alvás éjjel,próbáltuk ellátni a lányunk plusz magunk és megint kiakadt másnap,hogy emiatt nem találkozunk. :D Nos,sokkal jobb nélküle már. Sokan nem értik,hogy nem tudsz bulizni menni vagy random estére. Na mindegy. A családos külföldiek hiányoznak,ők gyerekkel is ugyanezen mennek át,gyerek előtt is jóba voltunk már tinikorunk óta. Értik mi a helyzet.
márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Az első részét, azt a sötét rosszindulatot nem kommentálnám, ilyen ember nem is kell a környezetemben. Am miből gondolod, h csak arról tudunk beszélgetni? A jelenléted amúgy is toxikus lenne a gyermekemre.
márc. 19. 16:18
 16/42 A kérdező kommentje:
13-nak szántam
márc. 19. 16:20
 17/42 A kérdező kommentje:
14 igen, sok a hasonlóság nálad is, de a vicc h mi vagyunk a mobilisak, nem is a gyermektelenek. De ilyen betegséges sztori volt nálunk is: Covidosak voltunk, nem a gyerek hozta haza, neki semmi baja: Mi fetrengünk, erre teljesen megsértődtek, h nem megyünk át az egészséges családhoz, fertőzni őket. Értitek, h még nekik ált feljebb :) Biztos el akarták kapni.
márc. 19. 16:22
 18/42 anonim ***** válasza:
87%
Nekem irtó mázlim van a barátaimmal, senki nem tűnt el akkor, amikor gyerekünk lett. Persze én se tűntem el az ő életükből. Nyilván, a gyerekem napirendje, alvása szent, ebben amíg igazán kicsi volt, nem ismertem kompromisszumot, de ezt mindenki meg is értette, és nem sérelmezte. Az én baráti köröm nagy része is gyerektelen.
márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
54%

Én a másik oldal vagyok, gyerekmentes, egy kisgyerekes barátnőm maradt, viszont vele nem a gyerek miatt ritkultak a találkozók, hanem a távolság miatt. Le leszek pontozva, mivel nem nagyon érdekel, mi van a gyerekével (nem egészségügyileg, hanem,pl hogy mit csinál épp, milyet kakilt, hány szót ismer stb), nem is tudok hozzá se szagolni a témához, ettől független úgy érzem, illik valamennyire érdeklődni, ő is érdeklődik felőlem, a dolgaim felől.

Szerencsére tudja rólam, hogy nem bírom a gyerekeket, így nem is erőlteti.

Lehet mások szerint ez így nem is igazi barátság, de mi örülünk, hogy ennyi év elteltével is beszélünk, nagyritkán találkozunk.

márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
19# Az szép,hogy annak ellenére,hogy nem érdekel a gyereke érdeklődsz még is felőle. Meg hát gondolom őt se érdekli a munkád vagy mi van veled vagy a párkapcsolatod,de megteszi ő is. Ha nálatok működik ez,senkinek nincs köze.
márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!