Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem teljesen leépült a...

Úgy érzem teljesen leépült a baráti körünk?

Figyelt kérdés
Röviden: 30-as pár vagyunk 1 2 éves gyermekkel. Mióta megszületett, azóta kb az összes baráti kapcsolatunk leépült. Én a férj vagyok, de a feleségem is így van ezzel, van aki pacekba megmondta neki, hogy nem szeretné vele tartani a kapcsolatot, mert a gyermek miatt megbízhatatlannak ítéli őt. Erre mégis mit tud mondani egy szerető férj az asszonyának? Nálam hasonló a helyzet.
márc. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29 válaszolo egyetértek veled .
márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
25%

"egyszerűen irigyek azt látjuk, hogy van stabil házasságunk, házunk gyerekünk autó stb. nem a beosztottaik vagyunk"


"mintha magamat olvasnám, kp-ra tudtuk venni a házunkat, sok sok családi segítség örökség stb. Mondtam is: Na most kiderül kedvesem, h marad e barátunk ha ezt a házikót megvesszük. És nem is maradt."


"Értitek, h még nekik ált feljebb :)"


Ne haragudj, de csak negatívan nyilatkozol a "barátaidról". Gondolom ők is érzik ezt rajtatok, ezért maradoztak el.

márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hatalmas a baráti társaság (főleg a férjem részéről), de új kapcsolatokat is alakítunk folyamatosan ki.

Én azt látom a gyerekkori/gimis/egyetemi barátok körében, amit már írtak is. Nagyon könnyű hasonló élethelyzetben kapcsolódni, egymás esküvőjén bulizni, stb., de amikor megérkeznek az első gyerekek és zömében nem egyszerre ugye, akkor a kisbabás pár egy kis időre lecsatlakozik a társaságról érthető módon és nagyon sokminden függvénye, hogy utána visszatud-e csatlakozni. Személyiség, igény, a társaság és a közös programok milyensége, befogadóképessége, stb.

Ha valami általános tendenciát kéne mondanom, a még nem gyerekes barátaink nem igazán tudnak mit kezdeni velünk, gyerekesekkel. Mintha kivontuk volna magunkat a forgalomból. :) Ellenben a gyerekesek tábora egyre duzzad és mi szépen lassan megtanulunk újra egy csapattá kovácsolódni, ahogy nőnek a gyerekek ez egyre könnyebb szerintem. Ez azzal jár nyilván, hogy mostmár nem bulizni, meg kocsmázni járunk, hogy mostmár az országban minden irányban telepedtek le barátaink, akikkel nem úgy megy egy-egy találka (pláne ha gyerekesek), hogy "fussunk össze egy órára". DE én azt gondolom, hogy akarni kell. Mi tavasztól őszig szinte állandóan megyünk, vagy vendégeket várunk. Hol az egyik család jön vendégségbe egy-két éjszakára, hol mi megyünk. Grillezünk, bográcsozunk, módjával iszogatunk, medencézünk, a gyerekek játszanak. Imádom!! Viszont én azt érzem, hogy rengeteg energiát pakol minden fél abba, hogy ez működjön, jó legyen, megismerjék és várják egymást a gyerekeink is. Máshogy nem megy.

Szóval nekem pl. 3 nagyon jó barátnőm van/volt és egy egyetemi haveri társaság, akikkel évente 2-3-szor tudtunk találkozni, buliztunk egyet. A 3 barátnőm mind 1+ órára lakik tőlünk, kettőnek még nincs gyereke, el is távolodtunk kicsit. A harmadikkal rendszeresen hétvégézünk egymásnál. Vele akkor távolodtunk kicsit el, amikor az ő gyerekük megszületett, nekünk pedig még nem volt. Az egyetemi haveri társaságban már mindenkinek van gyereke, szerveztünk már olyan találkozót is, ahova a gyerekekkel mentünk, de olyat is, ahol anya/apa egy éjszaka kimenőt kapott. :D

Nem aggódom a kapcsolatok lazulásán. Nincs végtelen időm és nem kapálózunk egyoldalúan olyan kapcsolatok után, ahonnan nem jön viszonzás. Viszont tudom, hogy nagy részük újra kapcsolódik majd, ha átlépnek a gyerekes világba. :) Akivel pedig annyira felszínes viszony volt, hogy mondjuk irigy az életünkre, az nem igazi barát, vagyis nem is baj, ha leszakad.

márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
32 lehet, de más kedvéért nem fogok megváltozni, akkor minek az egész, tiszta képmutatás lenne az egész. Elképzelem hogy szerepet játszok, hogy jaj minden jó meg minden fasza közöttünk.
márc. 20. 09:41
 35/42 A kérdező kommentje:

33 érteni vélem amit írsz, bár a válaszod első része egy zagyvalék számomra:

"Ha valami általános tendenciát kéne mondanom, a még nem gyerekes barátaink nem igazán tudnak mit kezdeni velünk, gyerekesekkel."

"akkor a kisbabás pár egy kis időre lecsatlakozik a társaságról érthető módon és nagyon sokminden függvénye, hogy utána visszatud-e csatlakozni. "

Mondjuk épp emiatt írtam ki a kérdést. Ha már eleve vki pejoratívé, eleve elrendelően áll hozzám, akkor ott sokmindendenről nincs mit beszélni.

márc. 20. 09:44
 36/42 anonim ***** válasza:
26%
Kezdem nem érteni ezt az egész vergődést kérdező. Mindenetek megvan és a barátok zavarnak titeket, mert túl lusták hozzátok képest egy találkozóra, vagy most mi van? Barátkozzatok hasonló helyzetben lévő gyerekesekkel.
márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Nem értem mit találsz zagyvának a 33-as válaszomban. Leírtam, hogy én ezt a baráti társaságunkban egy természetes folyamatnak látom. A gyerekesek elkezdenek kiválni, nem tudnak kapcsolódni a nem gyerekesekkel, de szép lassan egyre nagyobb lesz a gyerekes oldal. Ez nem úgy működik, hogy "márpedig kizárunk a társaságból, ha gyereked lesz", hanem egy természetes eltávolodás, majd remélhetőleg újraegyesülés. Semmilyen problémát, meg "eleve elrendelést" nem látok benne, egyszerűen abban az életszakaszban különválnak az igények.
márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
37# Én egyetértek,azzal kivéve,hogy aki megszakít velem minden kapcsolatot,mert gyerekünk lett,pedig én mondjuk próbálkozok. Nincs gond,hogy ez egy természetes dolog,de szó szerint lelép évekre és hiába keresed,bocsi,de utána hozzám ne kapcsolódjon újra miután gyereke lett neki is. :D Nincs gond,mert az emberek változnak,viszont én nem tűröm,hogy ki-be ugráljon az életünkbe,ha ő jónak látja. Attól kezdve más társasághoz kapcsolódjon szépen be,mert a mi viszonyunk ott vége lett,hogy kilépett. Ugyanúgy én se pincsizek más után,ha évekig letojtam,mert most már megfelel.
márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

37 jó akkor besegítek egy szemlétes példával: Közel kaptok pl néhány utcára, eljártok péntek esténként biliárdozni négyesben, gondolom gyermekvállalás után már elfejtem ezt is...

Másik példa: Eljárunk velük belföldön nyaralni, de most ezt is visszamondták.

Mégis milyen következtetést kéne levonnunk és nem megsértődni ezen? :)

márc. 20. 10:26
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

38# Én nem teljes falhúzásra gondoltam a példámban, szóval szintén nem végletekre. Ugyanúgy beszélünk, csak mondjuk nem hetente, hanem 2 havonta. Találkozunk, csak nem 2 hetente-havonta, hanem negyedévente, vagy félévente. Szóval kölcsönösen érdeklődünk egymás hogyléte felől, nem volt kizárás, összeveszés, tudatos leépítés, csak benne van a levegőben, hogy ez most valahogy nem az, nem úgy megy mint régen. Én erre mondom azt, hogyha a másik oldalon is gyerkőc születik, akkor visszatudunk "csatlakozni" egymáshoz, vagyis sok esetben újra szorosabbá válik a kapcsolat. A mi baráti társaságunkban ez a jellemző inkább. Senki nem zárt ki senkit, egyszerűen csak eltávolodtunk. Akivel kell, azzal majd közeledünk újra alkalomadtán, akivel nem, azzal nem. Szerintem ezzel sincs baj.

A kérdezőre is reflektálva pedig aki tudatosan kimondja, hogy ne menjünk billiárdozni, vagy nyaralni velük, mert gyerekünk lett, az részemről nem kérdés és nem az a kategória, amiről én beszéltem. Ők azok, akikért nem kár szerintem és ilyen formán pedig jó ha ez idejekorán kiderül és nem raboljátok feleslegesen egymás idejét/életét. Ha utóbbi a helyzet a teljes baráti társasággal, akkor szerintem ideje számotvetni önmagaddal/magatokkal, hogy valóban jó emberekkel vettétek-e magatokat eddig körül.

márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!