Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az baj, ha a majdnem (2honap...

Az baj, ha a majdnem (2honap múlva) 3 évesem szinte mindenre igennel válaszol?

Figyelt kérdés

Mondjuk megkerdezem tőle hogy evett ma tésztát? Azt mondja rá hogy igen miközben nem is igaz.


Vagy már csak én vagyok túl parás



márc. 21. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit menj bele a beszélgetésbe. Kérdezd meg,mikor evett,hol,mi volt hozzá..A 3 évesek még keverik a fantáziavilágot a valósággal. De hátha ráébred közben, hogy nem is úgy volt.
márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismeri még az idő fogalmát. 3,5 éves unokahúgom, ha megkérdezem tőle, mit csinált ma, mindent elmesél, ami a közelmúlt eseményei közül eszébe jut.

Természetesen, ha konkrétan dolgot kérdezek, hogy volt-e ma x helyen, az is igen lesz, bármikor is volt ott. Pontosabban de, mert az igent nem használja egyáltalán.

márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Gyengébb értelmi képességű. Egy 3 éves, ha erdemileg volt 3 évig foglalkozna vele ismeri az időt annyira minimum, hogy érti hogy ma, vagy régebben. Enyém ekkor 4 hónapja volt ovis, biztos ez is segített de nevetséges ahogy nyugtatgatjatok egymást csak azért mert nem találkoztatok még értelmes gyerekkel.
márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idő fogalma kb. hatéves korra alakul ki. Addig nem tudja teljesen biztosan, hogy mit jelent az, hogy "ma". Az én kisfiam négyéves lesz nyáron, és még mindig meg van győződve róla, hogy minden egyes alvás után új nap kezdődik. Amikor a napközbeni eseményekről beszélünk, most már nagyjából megbízhatóan szét tudja választani, hogy mi az, ami aznap történt és mi az, ami előző nap, illetve még korábban. De ez csak pár hónapja van így, előtte ő is sokszor keverte. Normális, majd kinövik :)
márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3! Szerintem meg tájékozódj, mielőtt feljössz okoskodni. Fejlődés pedagógiát tanultál? Kétlem. Reméljük, a gyereked be?nem tőled örökölte az eszét, már, ha van egyáltalán.

#2

márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ovis korban sem értik az idő fogalmát, nemhogy egy ilyen kicsi gyerek. A "ma ettél tésztát", vagy az "ettél már valaha tésztát" neki ugyanaz. 3-as válaszadó hülyeséget írt.
márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!