Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, miért...

Kisgyerekes anyukák, miért “néniztek” le fiatal lányokat?

Figyelt kérdés

Már sokszor megfigyeltem, hogy nehány nő különböző szituációban pl. utcán, buszon stb. lenéniz fiatal lányokat.

Pl. a buszon ültem, ahol egy kisgyerek a szemmel láthatóan NAGYON fiatal (tini) lányra mutogatott, es a tenyerestalpas harmincas (negyvenes?) asszony:

“ néni! Igen a néni ott ül! “


Ezt miért csinálja valaki?😀

Máskor is tapasztaltam már ilyet és sokszor én érzem magam sz*rul a lányok helyett, de pl. engem is bácsiztak már le (NEM, nem vagyok bácsi).


Ez miért jó?

Nem lehet azt mondani hogy pl. ott ül a LÁNY a buszon?


márc. 30. 11:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Van az a kor, amikor a gyereknek van a néni/bácsi/baba, többet nem bír megkülönböztetni. Majd ha többre lesz képes, bevezetik nála a kislány, kisfiú, nagylány, nagyfiú, hölgy, úr, nő, férfi, néni, bácsi, öreganyó, öregapó, hermafrodita, majd eldönti, stb kategóriákat.

Jelentem az 5 éves gyerekem már képes az ilyen megkülönböztetésekre, 3 évesen örültem, ha a nemét eltalálta valakinek, persze adott esetben mondtam, hogy igen, jól látja, de mondjuk inkább a lány megnevezést, mert még fiatal, de ehhez idő kell. Plusz ha fáradt az anyja, már lehet rá is hagyja inkább, hogy a napi 20ezredik miért kérdést megússza legalább még plusz 2 percre.

márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

“Az edes anyucikad tenyerestalpas 30as 40es asszony. Asszony lol. Hany eves vagy”


Szoval a 15 eves lany neni, de a 40es no nem asszony. Na jol van…

márc. 30. 12:40
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Mi az hogy tenyerestalpas?:D Engem őszintén érdekel. Gondolom nagyon extrém fiatal vagy még és ezért zavar. Később nem fog. Így van ahogy írták,van ez a kor még náluk. A kislány jobb lenne? Nálam a 15 még pl kislány. :D
márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azt, hogy asszony-e, nem tudhatod, mert ahhoz nem elég a kor, házasnak is kell lenni :-) Addig lány. Esetleg vénlány, de azt nem illik mondani.


Fiatalként engem is idegesített az effajta nénizés. Most, hogy gyerekem van, már értem, hogy mi az oka.

márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Akkor én mit szóljak? Más téma, de 25 éves vagyok, és nálam 5-7 évvel fiatalabbak is rendre csokolomot, meg jó napotot köszönnek, mert a férjem negyvennyolc éves, meg van már egy kisbabank is, ezért gondolom, azt hiszik, én is idősebb vagyok 🤣 azt nem gondolom, hogy ki is nézek 40-nek kb, mert 2-3 éve még elkérték a szemelyimet, ha vettem egy üveg bort 😅 akkor még nem voltunk együtt :D a férjem tanitvanyairol van szó (matekot tanít magamban), ők köszönnek így. És hogy zavar-e? Inkább furcsa, de őszintén, lesz*rom:D
márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
98%
A két évesem annyit tud hogy néni bácsi,baba. És igen a kamaszt is lenénizi,én meg nem kezdem kijavítani mert akkor jönne a győzködés "nem lány,néni,nééééni". Fene akar meggyőzni egy 2 évest csak azért hogy a te kicsi szívednek jobb legyen.
márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
98%
Azért mert egy kisgyerek annyit tud, hogy baba, néni, bácsi, lány, fiú. A lány meg a fiú a saját korosztályát jelenti, a néni meg a bácsi meg mindenkit, aki feltűnően idősebb.
márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
98%
håt te meg kicsit bunko vagy tenyeres talpasnak hivni 30-40 ėves nőket anyåkat .
márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
18# Mert még 15 vagy alatti,de lesz ő is 30. :D
márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kicsi gyereknek a pici gyerek a BABA, a gyerekkorú meg LÁNY vagy FIÚ.

Tudom, hogy manapság még 30 felett is elvárnák, hogy őket lánynak/csajnak, vagy fiúnak/srácnak tekintsék.

De a kisgyerek egy tinit már kb. felnőttnek lát. Nem értené, hogy a tinilány, aki akkora, mint az anyja, vagy a tinifiú, aki akkora, mint az apja, az miért lány vagy fiú, miközben az óvodáskorú, szomszédban lakó Bence is fiú.

márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!