Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom megijed...

2 éves kislányom megijed hangosabb, váratlan zajoktól, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Életkori sajátosság, vagy valaminek a jele is lehet? Nem minden zajtól, de pl hangszerektől. Kétszer vittem el ilyen mondókázó foglalkozásra, és mindkétszer sírt, már-már ordított, mikor hallotta pl a hegedűt, furulyat, azt mondta rá, hangos. Mostanság még a kakas kukorékolástól is ordított, mikor közel volt a kakas.. Ha távolabb van, akkor nem.

Rossz, hogy így nem tudom vinni ilyen foglalkozásra, mert mindentől megijed. Sokszor ugye ki se lehet számítani, mi lesz a következő, amitől félni fog.


ápr. 2. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem azt mondták ez a kor a mindenféle irracionális félelmek kora. Az én lányom az idegeneket nem szereti, bújik el tőlük. Szerintem minden gyereknek megvan a maga heppje. Önmagában ennyi szerintem nem utal gondra. :)
ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nagyon jó a hallása, akkor a hangos dolgok fájdalmat okoznak neki, nem pusztán megijed. A leírásod alapján talán inkább ilyesmire gondolnék. Egy hangszer élőben valóban nagyon hangos tud lenni, mi felnőttek már nem érezzük annyira annak, de nem is olyan a hallásunk, mint egy kétévesé.

Hirtelen, erős zajtól pedig bárki megijedhet. Szóval teljesen normális.

Ki fogja majd nőni idővel.

ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen. Nem tudom gyerekelőadásra vinni, mert ezek a harsány, vásári jellegű részek neki nagyon hangosak. Nincs ezzel semmi baj.
ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
49 éves vagyok és én is megijedtek hangos, váratlan zajoktól. Nincs semmi mentális problémám
ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kicsit megnyugodtam. Csak furcsa volt hogy körülötte minden gyerek csendben hallgatta vagy élvezte (igaz voltak kisebbek is), csak ő sírt.

Amúgy ő is bújik hozzám ha pl idegen jön hozzánk, de idővel feloldódik és már mosolyog is rájuk néha. Igaz ez nem a kérdéshez tartozott.

ápr. 2. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy akar szoktatas kerdese is. Pl az elso gyermekem ilyen a mai napig, nem birja a hangzavart, felosebb nagy tarsasagban. De ugye o egy teljesen “csendes csaladba” szuletett bele, nem ment a tv, nem volt nagyteso, nem volt semmi extra idegrendszert terhelo (vagy megedzo?) dolog😅

Na de a teso az mar tok mas, o ugye abba szuletett bele, hogy van mar egy testvere, aki allandoan porog es jatszik es szaladgal.

O pl sokkal jobban birja a zajokat is, lazabb is a termeszete.

ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, mai napig utálom a hangos koncertet vagy mozit. Egyszerűen nem esik jól fizikailag értem. Nem vagyok se autista se semmi ilyesmim nincs.
ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5, igen, a múltkor is ő volt az egyetlen, aki sírva fakadt a bábelőadás tizedik percében és ki kellett hoznom. De engem nem erdekel más gyereke, csak az enyém. Ilyen foglalkozasokra azért visszük, hogy jól érezze magát. Ha nem erzi jól magát, nem viszem. Pl tavaly végighallgatott örömmel egy Gryllus Vilmos-koncertet, az okés volt neki. De akkor is a székéből hallgatja, nem rohan oda a szinpadhoz csápolni. Ő ilyen, es nincs ezzel semmi baj. De babszínházba most egy darabig nem viszem, mert zsinórban a harmadik előadás volt túl sok neki. 3-as válaszoló voltam.
ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mostmar en se viszem ilyen jellegű helyekre de pl amikor csak játszó ház volt, az tetszett neki, elnezegette a gyerekeket és a játékokkal játszott. Cska ez az előadás formula, énekléses zene nem jön be neki. De lehet, hogy később még teszek egy próbát, pár hónap múlva akár, hátha akkor másképp lesz..
ápr. 2. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Normális
ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!