Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik mese idegesít és...

Melyik mese idegesít és melyiket tartod jónak?

Figyelt kérdés
ápr. 2. 20:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

#10

Én sem értem, hogy miért kell ezeket... Annyi normális, szépen megrajzolt rajzfilm van, értelmes mondanivalóval és érthető, helyes, nem primitív mondatokban beszélnek a szereplők. Aztán csodálkozunk, hogy a gyerekek alig képesek valamit egész mondatban megfogalmazni.

ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%

Bing, Peppa nemcsak szülőknek érvágás, hanem nevelés szempontból is borzalom. Akármi történik, nyekergés, sírás, semmi ok-okozat, tanulság. Peppa meg AKARTA csinálni, Peppa meg AKARTA nézni, stb… évek óta tanuljuk, hogy nem akarom, hanem szeretném…

YouTube sajnos dobálja egymás után a sok szennyet, Pocoyo az új agyvérzés, nem is engedem neki, akkora baromság. Ami most szembe jött velünk és nézhető, a Calliou meg a Tatty & Misifu, egész normális a grafika is es a történet is.

Sajnos nálunk a retro mesék nem jönnek be, ennek a generációnak akik már a telefont is kezelik pár évesen, vizuálisan nem kielégítő egy Vizipók vagy egy Mazsola és Tádé. Hogy legyen közös halmazunk, a Pingut halistennek szereti, amitől nem pusztul ez több agysejtem, mint egy hét fesztiválozás után huszonéves koromban.

ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

A Pocoyo-val amúgy mi a baj? Egyszerű képi világ, lassú, nem villogós mozgás, a felmerülő problémákkal egy átlag bölcsis korosztályú gyerek is találkozhat, a megoldások is olyanok, amiket értenek. Plusz mondhatni tanító jellegű, szavakat, színeket, relációkat (fent-lent, stb) mutat be, ilyen-olyan ok-okozati összefüggéseket (szemetelsz, akkor piszok lesz, stb). Vannak persze elrugaszkodott momentumai, de azért összességében szerintem pont megfelel a célzott korosztálynak. Azon persze lehet vitatkozni, hogy egy 1,5-2 éves gyerek miért nézne rajzfilmet, ha így nézzük, akkor valóban gáz, de hát néznek ezek a kicsik is, nálunk is nézik néha, akkor már inkább ezt, mint valamit, ami nagyon nem való nekik (és egy Oroszlánkirály meg többi klasszikus Disney még nem is csak, hogy nem való egy ekkora gyereknek, de le se köti). A Bing is szintén egy 2-3 éves gyerek szemével nézve teljesen korrekt, Bing úgy viselkedik, mint egy átlagos képviselője a korosztálynak, Flop meg a szülőknek ad tippeket, hogyan lehetne ezt nyugiban kezelni :D Ő a tankönyvi türelmes szülő. Egy 5 éves gyerek szemével nézve mindezek persze butaságok és agymenések, de nem is 5 éves gyerekeknek szólnak.

Nyilván az az ideális, ha egy gyerek sem néz 6 év alatt semmilyen mesét, max hetente egy-két este valami normális Disney-t. De néznek, szóval korosztályonként érdemes nézni, hogy mit kinek mutatsz.

ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
1 a Spongyabob is fogyatékos😅😅
ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Igen Misifu meg Callious jo, meg naluqqnk nagy divat volt 6 éve a JoNaLu. Nezzetek bele. Annyira aranyos, minden reszben fulbemaszo zenek vannak. 10 eves a lanyom de a seprus dalt, a kisertet meg a sivatagos dalt visszakeressuk a mai napig es enekeljuk!
ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Bing,Pepa malac kinem állhattam őket szerencsére a gyerekem is leszokott róla😁 Lenge mesék szerintem nagyon jó illetve a Hoppi mesék. Jobban preferálom a Disney meséket mint a sorozatmeséket.
ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

"ennek a generációnak akik már a telefont is kezelik pár évesen, vizuálisan nem kielégítő egy Vizipók vagy egy Mazsola és Tádé"

És ezért ki a felelős?

Ki adja oda a telefont egy ekkora gyereknek? A szomszéd?

Nem, hanem a saját szülő. Aztán csodálkozik, hogy nem elégíti ki a gyereket a normálisabb mese. 🤦

ápr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Óva intenék mindenkit attól, hogy a "csak az a jó mese, amit az én gyerekkoromban csináltak" csapdájába essen. Nem minden jobb attól, hogy régi. Cuki a vizipók, de egy apró kis hajsználnyival sem színvonalasabb, vagy értékesebb, mint a Bing vagy a Peppa.
ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%

kerekmese, az a legalja. a sustorgós, pösze anyuka, meg a szintiboj apuka silány agyszüleménye; de kajálja mindenki, mert ingyen van.

no meg az összes fals értékrendet közvetítő disney borzalom.

jó mese pedig az iron giant, a ghiblik nem korhatáros animéi.

ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!