Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról leszoktatás? Fokozatos...

Cumiról leszoktatás? Fokozatosan, vagy hirtelen? Mi vált be?

Figyelt kérdés

A barátnőm szerint ez csak úgy lehetséges, hogy elveszem, és nincs többet.

Én arra gondoltam, hogy első körben csak alváshoz kapná meg, és majd idővel arról is leszoktatnám. Vagy ez hülyeség?

Vagy várjam meg, amíg magától el akarja hagyni?

Ti hogy csináltátok?


ápr. 2. 22:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%
Nincs gyerekem, de engem úgy szoktattak le a cumiról(anyukám mondta), hogy "volt, nincs". Csak az a baj, hogyha elveszik a gyerektől a cumit, utána az ujját szopja, arról még nehezebb leszoktatni. Az ujját nem lehet elvenni.
ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A fiam kicsinek csak az ágyban kapott cumit, utána meg már hozta mikor mesét néztünk.

Elhagyta állandóan, az utolsónál mondtam ha elveszti ennyi volt 4,5 éves volt, ha rajta múlik még mindig cumizna.

ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi fokozatosan szoktattuk le. Sírás nélkül elhagyta 4 évesen.
ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Ovi előtti nyáron történt (akkor már elég nagy volt hozzá). Elkezdtük mondogatni neki, - szépen fokozatosan bevezetve - hogy az oviban már nem lehet cumizni, és hamarosan eljön hozzá is a a CumiManó. És a CumiManó a cumiért cserébe ajándékot hoz majd.


Kb. nyár közepén kérdeztük tőle, hogy "Na, írhatunk a CumiManónak?". Amikor beleegyezett, és már azt is kitalálta, hogy kb. milyen ajándékot szeretne, akkor az egyik este közösen megírtuk a levelet, és a párnája alá tettük. Persze aznap este még egy uccsó cumis elalvás lehetett.


Másnap az ágya mellett ott várta a kis ajándéka (egy kissebb LEGO), és egy szép levél a CumiManótól.


Öröm volt, boldogság. Utána már csak egyszer-kétszer jutott eszébe a cumi (reflex szerűen) akkor is csak emlékeztetni kellett rá, hogy "Ó a CumiManó azt már elvitte, tudod?!"


Teljesen zökkenőmemtes volt így a leválás.

ápr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Két gyereknél csináltam az átmenet nélküli elvételt és semmi bajuk nem volt vele. Az ujjukat sem kezdték szopogatni. Egyikük szájpenész miatt nem kaphatott napokig, de megbeszéltük, hogy egyáltalán nem kap már és nem lesz ilyen baja, megértette. A másik pedig néha elfelejtette elalváshoz. Egyik délután eldugtam a cumit, eszébe se jutott kérni.
ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért merült fel bennem, mert tegnap bölcsiben nem találták meg a cumiját, és simán aludt nélküle. Nyilván otthon nem. :D

De ezek szerint képes rá. :D

Nappal amúgy sincs a szájában, csak ha valami armageddon van. Meg este felé, ha bemegyünk, akkor szokta már kérni, olyankor már nála végig.

ápr. 3. 10:31
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
3-as vagyok. Nálunk is a bölcsiben hagyta el először. Utána az itthoni alvásnál és jó 1,5 évre rá az ejszakainál. Mi nem erőltettük, viszont sokat beszélgettünk róla. Majd annyira szétrágta, hogy letéptük a szilikon részét, amit előre jeleztük hogy le fog szakadni… sajnos megtörtént 😅 és azzal el is tudta engedni. Azóta nem is emlegeti. Eleinte voltak ötletei, hogy ragasszuk meg vagy cseréljük ki, de mondtuk, hogy azt sajnos nem lehet. És ezzel el is intéződött.
ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ovi előtt nyáron hagyta el egyik napról a másikra, én azt mondtam, hogy elvesztettem, első este sírt egy kicsit, második este még rákerdezett, utána többet nem is említette :)


Pedig ő újszülött korától kezdve cumizott. Az ujját viszont sem előtte, sem utána nem szopta.

ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi kezdetnek elvettük nappalra és csak éjszakára kapta meg, aztán pont kapóra jött a karácsony, és megbeszéltük hogy a Jézuska hozott ajándékot, de cserébe akkor elviszi a cumit. Elfogadta, tudomásul vette, azóta nincs cumi. Esetleg megpróbálhatjátok ti is azt, hogy kap valamit de akkor oda kell cserébe adni a cumit.
ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt már ajánlottam neki, hogy kap helyette valamit. De nem jött be. Mondtam most húsvétkor is, hogy a nyuszinak odaadjuk, és hoz érte valamit. De azt mondta, nem. :)

Viszont ma is cumi nélkül aludt bölcsiben.

ápr. 3. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!