Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szállt már el az agyatok a...

Szállt már el az agyatok a 2-3 éves kisgyereketekkel szemben? Kiabáltatok csúnyán vele?

Figyelt kérdés

Én alapvetően egy elég türelmes embernek tartom magam, abszolút nem vagyok az a kiabálós típus, nem is gondoltam hogy tudok ilyen lenni, de néha elszáll az agyam a gyerekemmel szemben. Egyszerűen annyira mérgesnek és tehetetlennek érzem magam, főleg ha fáradt is vagyok, hogy kiabálok, és nagyon csúnyán. Mármint nem káromkodok vagy mondok rá csúnyákat, de hangosan kiabálok és olyanokat mondok, hogy na most aztán nagyon elegem van belőled, hogy lehetsz ilyen, stb. Utána persze nagyon bűntudatom van. Nem gyakran fordul elő, de többször mint kellene.


Mit lehet ezzel kezdeni? Ti hogy tudjátok visszafogni magatokat?


ápr. 5. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

sztem tök normális, hogy néha elszakad a húr! utána tisztázni kell, megbeszélni, bocsánatot kérni, mert azért ne azt tanulja meg, hogy a kiabálás a megfelelő konfliktuskezelési módszer.

nekem az segít a "nemkiabálásban", hogy tudatosítom magamban, hogy amit csinál, miért csinálja (életkori sajátosság? kísérletezik? határokat feszeget? éhes/álmos/egyéb fizikai diszkomfortja van? stb.), szóval megpróbálom megérteni és a kiváltó okot kezelni, ha kezelhető. ha nem kezelhető, akkor határozottan kiveszem a kezéből az adott dolgot / megfogom a kezét erősen (ha pl. meg akar ütni), és kiviszem az adott helyzetből.

ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egy fő dolog van amiért szoktam. Fejjel lefele lóg a kanapén. Napi rendszeresség. Állandóan elmondom, hogyha véletlen fejreesik úgy megsérűlhet, hogy többet nemfog tudni felkelni onnan. Na ezért szoktam
ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Hogyne. Utoljára tegnap. Egy hete 2 órakat alazom a hörghurutos kisebbik gyerek miatt. Tegnap délután 20 perc nyűglődés után benyögte a nagyobb, hogy kakaó kell neki. Az utolsó két deci tejet kapta meg. Megcsinaltam a kakaót, erre fanyalogva közli, hogy megsem kell. Na, ott elszállt az agyam. Leordítottam a fejét. Meg is szeppent és megitta a kakaót. Utána bocsánatot kértem, dena. Velem se lehet azért mindent megcsinálni.
ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Aki azt mondja soha nem kiabál, nem emeli fel a hangját az hazudik...lepontozhattok, meg jöhetnek a hapogos én bezzeg soha nem kiabáltak válaszok

Úgysem hiszem el.

ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen, elő szokott fordulni. Bocsánatot csak akkor kérek, ha utólag úgy érzem, hogy túlreagáltam. De én vagyok a szülő, azért nem fogom a mélyen tisztelt elnézését kérni, mert mondjuk a 20. “ne vágd a járólaphoz a telefont” kérést követően is direkt ledobja. Én azt gondolom, hogy hamis képet sem kell neki mutatni azzal, ha látványosan valami kárt csinál, veszélyezteti a saját vagy más testi épségét (pl nagyobb kavicsokat, köveket dobál), én meg mosolyogva, kedvesen kérem szépen 80x, hogy legyen kedves nem csinálni, mert ha a kaviccsal behorpad valakinek az autója, annak tulajdonosa sem fog mosolyogni. Megvan a helye és ideje annak, ha a szülő keményebben szól rá a gyerekre. Az őskorban egy átlag nap több olyan helyzet volt, amikor vagy elsőre megértette a gyerek, vagy annyi volt. Nem volt 88 alkalom kedvesen szólni, hogy ugorjon már el a mammut útjából. Nyilván nem kell minden piszlicsáré dolog miatt üvöltözni, de igenis vannak helyzeteket és igen, ez lehet egy bögre kakaó is, ahogy a fenti válaszoló is írta, hiszen szórakozik azzal a pénzzel, amit a szülei megkerestek. Azért van ebben is aranyközépút. Én vállalom, hogy van, hogy kiabálok vele, bocsánatot eddig egyszer kértem, mert akkor valóban nem volt indokolt, csak hát én is elfáradok és nekem is van, hogy a tököm tele szalad, de a többinél nem fogok azért elnézést kérni, mert erélyesen szóltam rá, hogy ne rugdossa az ajtót.
ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb a gyerekem és már sokszor kiabáltam. Én is rosszul érzem magam utána, sok könyvet is olvasok hogyan kell jobban csinálni, de vannak olyan helyzetek mikor kiborul a bili.

Soha nem ütném meg, de van hogy kell alkalmaznom fizikai ráhatást például hogy hazahozzam a játszóról vagy hogy ne szedjen fel valami koszt és hisztizik. Egyszerűen teljes erőből ellenkezik, nagyon nehéz tartani közben fejel, üt... ilyenkor például nem szoktam kiabálni.

De mikor élet vagy balesetveszélyes dolgokat csinál, akkor igen.

Amikor ilyen kérdéseket olvasok, akkor érzem igazán borzalmasnak magam, mert ilyenkor jövök rá hogy vannak emberek akik most kiabáltak életükben először. Szóval nemcsak szülőnek vagyok rossz de már feleségnek meg embernek is túl harsány vagy túl hirtelen természetű...

ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon csúnyát még szerencsére sosem. Az a módszerem, hogy már akkor elkezdek direkt kiabálni, mikor még nem jöttem ki teljesen a sodromból. És akkor még tudatosan kontrollálom, mit mondok: a saját lelkiállapotom fejezem ki, és hogy a helyzet tűrhetetlen. Tehát hogy elegem van, betelt a pohár stb. Nem a gyereket tolom le.


A másik hogy igyekszem időben kapcsolni, hogy a végét járom, és akkor is kiszakadni a szituációból, ha ez veszteséggel jár. Mondjuk félbehagyok valamit, amit utána már nem lehet befejezni.


Ha kényszerhelyzet van, akkor azért el tud szakadni a húr. De akkor se az a jellemző, hogy meggondolatlanságokat mondanék, kiabálok ahogy fent írtam, viszont esetleg oda is csapok egyet. Nem tudom, melyik a rosszabb.

ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek, jó tudni hogy nem vagyok egyedül, és más is hasonló problémákkal küzd.

6-os, ne érezd rosszul magad, azért én sem először kiabálok életemben, csak más veszekedni egy felnőttel, és más kiabálni valakire. Ezzel nem volt tapasztalatom korábban. Plusz mint szállodai recepciós dolgoztam, úgyhogy tényleg megedződtem türelem téren, vagyis a gyerekvállalás ezt hittem. :D

ápr. 5. 22:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, amióta vannak 1000x türelmetlenebb és idegbajosabb vagyok, de sajnos teljesen immunisak lettek...
ápr. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

Ennek örülsz és ettől nyugszol meg, hogy más is egy idegbeteg nem normális? Csak azt kérdezném, a ferjeddel is onkivuletben orditasz..? Mert ha egy érett, cselekvokepes emberrel nem, akkor egy éretlen, még mindent most tanuló és tapasztalo 3!!!!!! evéssel, hogy ordithatsz????? Elkepeszto, hogy 0 kommunikációs eszközzel bíró emberek, akik nem tudják kezelni a negatív dolgokat és a dühöt minek vállalnak gyereket, ráadásul többet is... Azért születés, hogy ilyen élete legyen? Legkorábbi éveiben is már megtanulhatja és normálisnak gondolata, hogy ez az átlag, ez ilyen.. Mélységesen elszomorito.

Képzeljétek nem hazudik aki azt mondja ilyen nála nem fordult elő. És érdekes, amelyik szülő nyugodt, türelmes és tiszteli, szereti annyira a gyerekét, hogy amikor pattanna a húr arrébb megy, nagy levegőt vesz, realizalja, hogy csak egy kisgyerek viselkedése miatt vált ki belőlem dühöt.. És a gyerek ezt nem az én idegesitesemre csinálja.. Ezzel nekem van dolgom, hogy kezeljem..mutassak példát neki! Ne úgy viselkedjek mint amiért rá pl rászólnék. Nonszensz. Ha hiszitek ha nem, intelligens, szerető szülő gyermekével el se lehet 4 évesen már idáig jutni, mert így volt kezelve a dackorszak stb és megtanulta a dolgokat.. Az újabbakat meg szintén így kezeljük.

ápr. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!