Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek veszélyes egy...

Szerintetek veszélyes egy úszni nem tudó 8 éves gyereknek egy szintén úszni nem tudó felnőttel belesétálni a Tiszába egy szabastrandon?

Figyelt kérdés
Természetesen csak addig amíg bőven leér a gyerek lába is.
ápr. 7. 09:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

tehát a kérdés az, hogy beengedem-e a gyereket nyolcévesen, praktikusan tökegyedül, nulla úszástudással folyóvízbe? te mégis hogy mered magadat szülőnek nevezni, már bocs?

vagy abban reménykedsz hogy egyel kevesebbel mész haza mint ahogy mentél, és akkor jövőre már lehet hogy összespórolsz három belépőt a medencéhez, ahova valók lennétek... kölyköd biztonságán filléreskedni, gratulálok.

ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%
Igen, veszélyes. A Tisza még úszni tudóknak is veszélyes lehet, nagyon erős a sodrása, és kiszámíthatatlan a medre is - gondolok itt arra, hogy lépsz egyet a derékig érő vízben, és már nem ér le a lábad. Az úszni nem tudó felnőtt medencés strandra vigye az úszni nem tudó gyereket.
ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudok úszni, én se megyek bele a férjem nélkül olyan vízbe, aminek nem látom az alját.

Gyerekeimmel sem mennék be így

Sőt, attól is kiver a víz, ha a gyerekek a férjemmel mennek be tóba vagy akármilyen vízbe aminek "nincs" alja 😆

ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 babyboom567 ***** válasza:
93%
Amíg ilyen kérdések felmerülnek valakiben, addig lesz tele a nyári hírek fulladásos halállal.
ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
88%
Ez kérdés? Pont annyira, veszélyes, mintha a gyerek egyedül menne.
ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
88%
En a Tisza mellett nottem fel, tudok uszni es kamaszkent rengeteget usztunk a tiszaban. Most, hogy van gyerekem, ot max. a terdig ero vizbe engednem. Sajnos a Tisza tenyleg nagyon veszelyes, eros a sodras.
ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Derjaderja ***** válasza:
90%

A Tiszába igen. Eleshet a kislány és erős a sodor, lehet egy gödör stb. Minimum mentőmellenyt adnék rá, de inkább preferálnám az állóvizet.

A gyerek úszni tudása esetén is. Kevesen tudnak annyira úszni hogy egy örvénylő folyóban biztonságba legyenek.

ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Derjaderja ***** válasza:
91%
Mármint bocs dehogy engedném be, nem tudom mért gépeltem ezt
ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
12%

Nem mindegy, hogy a szóban forgó strandon mennyire erős a sodrás, a gyerek mennyire fegyelmezett és hogyan viszonyul a gyerek és a felnőtt testmérete egymáshoz. Valamint a felnőttnek milyen a testi ereje.


El tudok képzelni olyan kombinációt, ahol bemennék így és olyat is, ahol maximum combközépig.

ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
17%

Én sosem tanultam úszni, nem is tudok, kapálózással, kutyaúszásban végig tudom úszni az 50 méteres medencét. Egyszer egy alkalommal. Nagyon kimerítő. 30 méterről ki tudok úszni, de a Tiszában, ahol nagy sodrás van, ott nem úszkálnék.

Mégis szeretek sodródni a Dunában, bár ott tudom, hogy hol ér le még a lábam. Ahol elveszik a lábam alól a talaj, ott viszont bepánikolok.

Fürödtem már a Bodrogban (részegen), ahol a parthoz mellett kikötött csónak faránál legalább 3 méter volt a víz. De ott nem volt sodrás.

Fürödtem a Hévízi tóban is 5-6 méter mély vízben.

Fürödtem már olyan nagy sodrású hegyi patakban, ahol combközépig érő vízben nem tudtam megállni. De nem volt deréktól mélyebb a víz.

Még élek.

ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!