Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rájöttem hogy nem a fogzástól...

Rájöttem hogy nem a fogzástól ébred a kislányom óránként, hanem anyahiánya van. Állandóan kellek neki éjszaka. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Már vagy fél éve alig alszok valamit, mert óránként felkel éjjel, és vagy visszaalszik egyből a cumira, vagy ha végképp nem megy, akkor magamhoz veszem. De már annyira kimerültem, hogy a férjem tegnap éjjel felajánlotta, hogy aludjak külön szobában és majd ő kel hozzá egész éjjel. Ennek az lett a vége, hogy a fél éjszakát végig ordította még a férjem ölében is, és amikor mellém fektette egyből elhallgatott. Ebből gondolom hogy eddig is csak az volt a baja hogy én nem vagyok mindig mellette. De most mit csináljak? Nem virraszthatok egész éjjel az ágya mellett. Ha mellettem alszik az sem jó, mert rám mászik, mocorog, én meg úgy nem tudok aludni. Hogy lehetne ezt a helyzetet leggyorsabban megoldani? Mindig is külön szobában altattuk és régen aludt is szépen a helyén, csak mostanában viselkedik így. Segítsetek, már nem bírom sokáig alvás nélkül, így senki segítségére nem számíthatok mert csak én kellek neki éjszaka, nappal sem tudok aludni, mert nincs kire hagynom.

(16 hónapos)

Bocs hogy ilyen hosszú lett.


2010. okt. 27. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván fél valamitől (néz tv-t?)

Aludj vele. Ha éjjel felriad és érzi, hogy mellette vagy, másodpercen belül visszaalszik. Így pihenhetsz te is (még ha rádmászik is időnként).

A kisgyerekeknek nagyon fontos az anya testközelsége.

2010. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi a kezdetektől együtt alszunk és tény, hogy jobban alszik, ha mellette vagyok. Próbáljatok egy ideig együtt aludni, ne aggódj, a mocorgás meg fog szünni, ha rájön hogy nem alkalmi eset az, amikor melletted fekszik. Énrám is rám mászik, ráadásul keresztben a gyerek. Ilyenkor várok egy picit, majd lerakom magam mellé.

Vannak időszakok amikor jobban szükségük van ránk, mint azt hinnénk. Te is nyugodtabban fogsz aludni, próbáld ki. Mi veszteni valód lehet? :)

2010. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem pedig le kellene szoktatni erről, mert ez nagyon nem jó dolog, neki se, neked se. még 2 éjszaka, hogy a férjed megy be hozzá, és hidd el, megszűnik ez a hiszti.

(amúgy én nem hiszek az ilyen anyahiányokban, csak a rossz szokásokban)

2010. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból sajnos én is tudom miről beszélsz. Rá kellett jönnöm nekem is, hogy bizony a rossz szoktatásról van szó. Nálunk is ugyan ez VOLT a helyzet. Éjjel óránként át hozzá ha próbáltam kiosonni még a bokám roppanására is felébredt. Nem ezt így nem lehet csinálnio sokáig az tuti. Jól hangzik, hogy aludjatok együtt, mert milyen idilli, de nálunk is az a helyzet, hogy annyira "kúszik-mászik", forog stb, hogy képtelen vagyok aludni mellette. Meg minden mozzanatára felébredetm. :(

De jött a tuti módszer: nálunk vanegy esti rituálé vacsora, fürdés, tejcsi anya karjában, közben altató éneklés. Ezután tettem be az ágyába és addig simogattam ahátát, vagy ütögettem a popsiját amíg el nem aludt. Ezt rontottam el, mert úgy aludt el, hogy valamit csinálatm vele. Ha éjjel felébredt valamiért azért szólt, hogy gyere anya simizz stb. Na ezen változtattam. A rituálé ugyan az ágyba rakásig, akkor még énekelek neki egy kicsit és utána síri csenben csak állok az ágya mellett amíg elalszik. 2 NAP ALATT átszokott erre az alvásra és azóta (kisebb szünetekkel) átalussza az egész éjszakát. Így ha felébred éjjel (mert mindig meghallom, bár külön szobája van) nem keres hanem szépen egyedül vissza alszik.

Nagyon bízom benne, hogy segíteni fog a módszer, eddig kb 15 rosszul alvó babán próbálták kiis mindenkinek bejött!

Sok szerencsét, és szép nyugodalmas éjszakákat!!!

2010. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14:16-os vagyok. Bocsánat a hibákért, de közben főzök! :))
2010. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a tanácsát.

Én is szívesen aludnék vele, ha nem mocorogna, de főleg inkább attól félek nehogy végleg odaszokjon.


14.16-osnak: nálunk az elalvással nincsenek ilyen gondok, mert én is csak leteszem és állok mellette a sötétben, soha nem simogatom, nem beszélek, vagy ilyesmi. Szépen elalszik mindig, csak pár óra elteltével kezdődnek a gondok.


Mostmár ott vagyok, hogy kezdek visszatérni az eredeti feltételezésemhez, hogy esetleg a fogzás miatt viselkedik így, tehát az, hogy mindig nálam nyugszik csak meg azért van mert fáj a foga éjjel. Az tény hogy be van dagadva az ínye hátul, de már jó ideje így viselkedik.

2010. okt. 27. 15:09
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem nézi a tv-t, nem érdekli. Mostanában nem is ijedt meg semmitől.
2010. okt. 27. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

13:26, 14:16 és kedves Kérdező!


Elhiszem, hogy vannak, akiknél bejön ez a "szoktatás" módszer, de mindenkinél nem.

Nekem 3 gyerekem van és csak egy tudott nyugodtan aludni éjjel a fogzási idő alatt. Elhihetitek, hogy ugyanúgy foglalkoztam mindegyikkel, tehát nem "szoktatás" kérdése volt.


A nyugisabb gyerekek szülei örüljenek!


Az érzékenyebb gyerekek szüleit pedig nem kell megbélyegezni, hogy elkényeztetik a gyereket, meg rosszul szoktatták, meg hadd sírjon egy-két éjszakát.


El kellene fogadni, hogy vannak ilyen gyerekek is, meg olyanok is.

2010. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem éhes? Vagy mit csináltok, mikor óránként felkel?

Az én babámnak is vannak óránként kelős korszakai, olyankor a fogára gyanakszom, és hát úgy is szokott lenni. Utána megint átalussza az éjszakát, most épp 2x kel éjszaka, szopival visszaalszik 5 perc alatt. Ez is rossz szoktatás, de legalább nem sír. Viszont már csak alváshoz-visszaaltatáshoz kell a szopi, erről meg csak leszokik idővel.

14 hónapos anyukája


Remélem mihamarabb megoldódik a helyzet...

2010. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Az én lányom is szörnyen érzékeny és izgága, lehet hogy ez is közrejátszik.

Biztos nem éhes, mert már egyszer próbáltam adni neki tápszert éjjel, de nem kellett. A cumira visszaalszik legtöbbször. Tegnap este adtam neki nurofent éjszakára és láss csodát, nem kellettem neki egész éjjel.

2010. okt. 28. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!