Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit iszik (hányszor) és...

Mennyit iszik (hányszor) és pisil éjszaka 2,5 éves körüli gyemreked?

Figyelt kérdés

Az én lányom nagyon igényli az éjszakai ivást, igaz van hogy egyszer sem kel fel emiatt, de ez ritka. Mondjuk 20-ból egy alkalommal.


Egyébként éjszakánként többször is felkel,és hiába teszük neki oda az innivalót akkor is szól. Meg van hogy leesik, és nem találja, vagy az ágyban van valahol...


Ilyen Avent csőrös itatóból iszik.

Lassan egy éve ez megy,hogy kelünk minden éjjel,pedig mikor kisbaba volt, akkor 2 hós korától átaludta az éjszakát.


2011. okt. 10. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem átalussza az éjszakát a fiam.Este megiszik 3 dl tejet,és alszik,de előfordul,hogy felébred éjjel,és akkor is tejet kér. Ez ritka hála istennek,mert nekem 2 éves koráig minden éjjel 1szer felkelt,úgyhogy most élvezem,hogy vége ennek a korszaknak.:-)
2011. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja,az lemaradt,hogy ha iszik éjjel akkor kb 1 dl tejet.
2011. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne tegyél oda neki semmit az ágyába - ha igazán szomjas, akkor adj neki pohárból kevés vizet (remélhetöleg nem mást kap). Igy kevésbé lesz érdekes neki, mintha tetszés szerint tudna cumizni (mégha nem cumisüveget kap is).


Idövel le fog szokni, egyelöre jó játéknak tekinti.


Ennyi idösen a legtöbb gyerek egyáltalán nem pisil már éjjelente, és inni is csak ritkán szokott, szüksége nincs rá, kivéve, ha valami olyat evett, amitöl nagyon megszomjazik, vagy esetleg lázas beteg.

2011. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem iszik és nem kel fel. Ha mégis, mert szomjas a vacsorára, tejet iszik, 2-3 dlt, pisil egyet és alszik tovàbb. Ez havonta kb egyszer fordul elő. Az érdekessége az, hogy cumisüvegből issza a tejet, mégsem szokott rá arra, hogy hobbiból felkeltegessen. Ezért gondolom, hogy akinek a gyereke éjjel iszik, tènyleg szomjas, és nem játszik.

Esetleg kicsit korábban vacsizzatok, hogy legyen ideje utána többet inni a szokottnàl, plusz egyszer többet kivinném pisilni este, igy talán meglenne a kellő folyadéka.

2011. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, enyém sem kel fel éjszaka egyszer sem. 3 éves lesz decemberben. Miénk viszont másfél éves koráig kelt 2-3 óránként, és akkor ivott (teát). Azóta nem. Nyáron még idegeskedtem is, hogy abban a forróságban sem iszik. 8-9 egybefüggő órát alszik ébredés nélkül. Valahogy le kéne szoktatni az éjszakai ivásról. :(
2011. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam ritkán ébred fel és nem mindig kér inni. Ha mégis szomjas,akkor vizet kap,pár kortyot. A pisi meg még éjszaka pelusba megy.
2011. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányomat nem szoktattam rá az éjszakai ivásra, sosem iszik éjjel, eddig max. ötször ivott, amikor beteg volt. Ez is egy rossz szokás szerintem.

Éjjel még pelusos. Szoktasd le róla.

2011. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!