Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bántalmazzák lelkileg a...

Bántalmazzák lelkileg a gyerekem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9 éves kislányom visszatérő problémájában vagyok tanácstalan. Sajnos ő egy lelkileg bántalmazott gyerek. Külsőleg átlagos, rendszeresen sportol, ebben kiemelkedő. ( szóval nincs semmi olyan dolog rajta, vagy benne ami ezt előidézhetné. ) Viszont mindig megtalálják az olyan gyerekek akik azon örömködnek ha a másiknak szomorúságot okoznak. Az enyém rendszerint megijed ettől a jelenségtől.

Már mindent próbáltam. Közösség váltás, szülővel beszéltem, tanárral beszéltem, megkerestem az edzőt. A vége mindig az volt hogy leléptünk onnan ahol bántják, de akkor már durván elfajult, verekedésig, hajrángatásig menő balhéig mentek a dolgok. Viszont akárhova megyünk, ez a prbléma más szereplőkkel mindig utolér..

Most az kérte a lányom hogy had oldja meg ő, had próbáljon beleállni. Látom rajta hogy fél, és tanácstalan, de büszke vagyok rá hogy ezt a megoldóképletet választotta. Nem akar már másik sulit, nem akar másik egyesületet, ő nyugalmat szeretne, hogy ne kelljen gyomorideggel menjen..

Akinek volt ilyen helyzetbe a gyermeke mikor van ennek vége? Mit tehetne hogy felismerje, és csípőből elkerülje a bántalmazó gyerekeket?


ápr. 18. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Szakember, önbizalomerősítés.

Te nem vagy ilyen áldozattípus?

ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha mindenhol ez van, akkor valamivel kiváltja ezt a többiekből, ezen a tulajdonságán kellene valtoztatnia, ha tud, vagy keresel neki egy nagyon elfogadó közeget, amit viszont nehéz találni.
ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Elkerülni nem fogja tudni őket, ez a korosztály ilyen, sőt később is, kozepoktatasban. Az alapján, amit leírtál nem tudom mi lehet a kiváltó ok. Fél tőlük, az hogyan nyilvánul meg? Esetleg furán reagál és emiatt kezdik ki. Én sok iskolában jártam és minden osztályban kiutáltak valakiket. Előfordult, hogy engem is.
ápr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, próbálom megtalálni az okát, mert azt én is látom hogy a probléma mindig jön velünk.

Őszinte leszek, és eddig csak annyit látok hogy akárhova megyünk a "balhés" csajokkal kezd barátkozni..Aztán mire rájön hogy ő ebbe a közegbe nem érzi jól magát már ki is fogták, már indul is a balhé..Ő nem egy visszahúzódó típus egyébként, de soha nem tudna senkit bántani. Most pl. azért fogták ki mert egy másik kislányt akartak bántani, de az enyém a védelmére kelt.

Nem vagyok áldozat típus, én is inkább az "igazság harcosa" szerepben vagyok. Ha igazságtalanságot látok nem igazán tudom kívül helyezni magam, próbálom a "gyengébbet" támogatni..Ezt látom a lányomon is..Beveszik a bandába, mert jópofa, de mikor nem partner, és még csak nem is "semleges" ha valakit bántanak ő próbál védelmező szerepbe menni..Igen ám, de amúgy meg látom rajta hogy a szíve mélyén fél a konliktustól, ez nálam nincs jelen..Én nem ijedek meg, max kárhozom magam hogy miért folyok bele, miért nem tudok kívülálló maradni? Pl ha a kolléganőmet basztatja a főnök teljesen abszúrd, és gusztustalan módon, én magamra veszem, szólok érte, kiállok érte, holott semmi közöm nincs a dologhoz, de nem tudok szó nélkül ülni, és hallgatni hogy abálnak valakit igazságtalanul..

A lányom ezzel küzd, csak lényegesen bárgyúbb lélekkel mint én, de már nyakig benne van mire belátja hogy kár volt ott lenni, kár volt bárkit megvédeni..Főleg hoogy az esetek 99 %-ban nem kapja vissza, mert az addig bántalmazott akit mondjuk megvéd az ember, örül neki hogy róla akkor végre leszálltak, és más van porondon.

Csak azt szeretném hogy megtanulja a semleges szerepet, hogy ha nincs olyan acélos a lelke akkor nem szabad a saját kárára más védelmére kelni..Ennyi.

Igazából lassan megválaszolom a saját kérdésem..Jó volt így kiírni..

Már csak a jó utat kéne megtalálni hogy akkor tanuljon harcművészetet? :), vagy maradjon inkább csendben..

ápr. 18. 13:47
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

"Viszont akárhova megyünk, ez a prbléma más szereplőkkel mindig utolér.."


Nézd, ha ez így van, akkormel kellene gondolkodni rajta, mi a probléma a GYEREKEDDEL. Ha mindenhol, mindig piszkálják, akkor nem a mindenki q problema

ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem feltétlen "áldozattípus" kérdése. Rengeteg a kontrollálatlan bully. Több van, mint régebben. Persze régen is volt bőven, de ma már egyre korábban kezdik és egyre több a tettlegesség. A tanárok persze ígérgetik, hogy majd rendet tesznek, de általában semmi nem történik. Ezt tapasztalatból írom, tanítottam. Néha még hergelik is a bullykat, itt tartunk... Nálunk majdnem nyomorékká vertek egy fiút általános iskola 5.-ben az osztálytársai. Előtte próbáltam szólni osztályfőnöknek, igazgatónak, mint kolléga, hogy napi szintű a szekálás, megalázás. Mondták, hogy látják ők is, de hát Dávidka úgyis kis nyomi, meg tesz is azért, hogy megverjék, ezért nem lehet mit tenni... Ez egy Budapest melletti város egyébként normális, jóhírű (!) általános iskolája...

Vannak erre amúgy már különböző tanfolyamok, hogy pedagógusként hogy kell fellépni hatékonyan a bully ellen. De nagyítóval kell keresni, aki ennek utánanéz és tesz is ellene.

Mondjuk én inkább erősíteném benne, hogy igenis álljon ki a gyengébb mellett. Rossz út a közömbösség, jelen társadalmunk egy "betegsége". Csak nem mindegy, milyen eszközökhöz nyúl. Persze, ha ebben nincs partner felnőtt, akkor nagyon nehéz.

ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os...Köszönöm..

Jó volt olvasni soraid..

Mi lehet a jó eszköz? Mert őszintén szólva a leklem mélyén büszke vagyok Rá..de mmikor látom hogy fél..Hogy reszketve megy, hogy buggyan a szeméből a könny mikor jön kifele, mert tartotta magát egész nap, a szívem megszakad.

Támogató szülő?? Évek óta hallgatom ugyanazt a szöveget amit leírtál.. Hogy dehát nyomi, meg lassú? Mit vár a szülő? Vigye el ha nem bírja?

Ezeket szülőktől hallgatom.. Sokszor a pedagógus a lányom ellen fordult hogy tanulja meg befogni a száját.. A "kedvencem" az volt mikor leköpték, és az edző azt mondta: " erről beszélek..Ha elég gyors lennél, nem tudnának leköpni.. "..

A fülem hallatára..Az volt egy azonnali váltásunk utolsó cseppje..

ápr. 18. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem te kicsit elfogult vagy a gyerekeddel kapcsolatban. Azt mondod, ő sem visszahúzódó és mindig a balhés lányokkal barátkozik, és mindig ugyanez van mijdenhol, bocsi, de ezek alapján inkább arról van szó, hogy ö maga is balhés, mert nincs rendesen megnevelve.


A francokat az a probléma mindig, hogy ő meg akar védeni valakit, ez hihető egyszer, de folyton biztos nem, csak elhiteti veled. És pont azért nem tudod megoldani a dolgot, mert nem akarod belátni, hogy a gyerekeddel gond van, őt állítod be áldozatnak a kezdeményező helyett.

ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Ki nem elfogult a gyerekével? Nem azért írtam le amit leírtam hogy itt sztároljam, azért írtam le mert tanácstalan vagyok..Balhés? Azt elfogultság nélkül, nyilván tudnám, nyilván jeleznék felém. Nyilván mikor beszéltem a pedagógussal/edzővel/szülővel valaki csak kimondta volna hogy figyi már, de Julcsika ezt-meg azt tette, ezért érik ilyen dolgok. Soha nem volt ilyen..SOHA..Mindig csdak azt kaptam hogy tanulja meg befogni a száját, meg hogy ha hagyna dolgokat nyilván őt elkerülnék ugyanazok a dolgok.

Nekem nem arra van szükségem hogy valaki felvilágosítson róla miben ismerhetk félre egy olyan helyzetet amiben sajnos rutinom van, hanem hogy mit lehet tenni, az ellen ha a gyerek eldönti most már elég, és szembe megy azokkal akik őt, és másokat lelkileg tönkre tesznek..Hogy lehet oldani a félelmét, és hogy tudom támogatni.

Kedves 8-as Te nyilván olyan szülő vagy aki ha a gyereke bánt valakit akkor azt a szöveget alkalmazod amit itt leírtál, de hidd el sok esetben ezek a helyzetek feketék, és fehérek..Döntened kell hol állsz..

ápr. 18. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De milyen buta, proli közegbe járatod te a gyereked, hogy mindenhol verekednek?
ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!