Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 12 éves gyerek végignézhet...

12 éves gyerek végignézhet egy macska szülést?

Figyelt kérdés
A napokban fog szülni a macskánk, talán már ma, és a lányunk végig mellette akar lenni, amikor megszüli a kiscicákat. Engem felnőtt férfiként is megvisel kicsit az ilyesmi...vér, vajúdás, fájdalom, magzatburok, köldökzsinór stb. Meg aztán macskáknál horrorba is átfordulhat az egész, ha az anyuka megeszi a kölykeit.

ápr. 20. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Sose halottam olyat, hogy anyamacska megegye a kölykèt. Hörcsög, nyùl igen.

A gyereknek nem lenne semmi abja. De a macskàt bèkèn kène hagyni. Az emlősöknek nyugalomra van szüksègük a szülèshez.

Úgyhogy a macska miatt ne nèzze.

ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

12 evesen már nem kisgyerek, nem fogja felzaklatni biztosan.

Mások ennyi idősen már szexelnek.

ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Énse a gyerek miatt aggódnék. A cicák azért bújnak el szüléshez, mert zavartalanul szeretné megszülni őket. Néha rá kell nézni, hogy minden rendben van-e, de amúgy békén kell hagyni.
ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

7. osztályos voltam (kb. 12-13 éves) mikor bebújt a macska a szekrényembe, hogy szüljön. Gyorsan kipakoltam a ruháimat, raktam be neki lepedőt, és hajrá. Az első cica farfekvéses volt, nagyon szenvedett miatta az anyamacska, ezért anyukámmal a lehető legóvatosabban de segítettünk kihúzni a cicát.. a másik kettő gördülékenyen jött már.

Nem traumatizált, nem volt durva, viszont örültem, hogy ott voltam a macskám mellett, és szerintem ő is örült nekem, hogy biztosítom a biztonságot neki.

ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem bújik el a macskánk, sőt, egyenes hozzá van nőve a gyerekhez. Mindenhová követi, 10másodperce sem szakad le róla. Ha gyerek épp kimegy a szobából akkor a macska egyből nyugtalankodik, hangosan nyávog.
ápr. 20. 10:24
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
82%
Ez nem kor kérdés. Én 38 évesen se szívesen nézném. A gyerek hozzáállásától függ, illetve hogy mennyire nyugodt természet pl kiabálás, hajókázás zavarja-e a macskát.
ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
4-es, jobb lett volna, ha bèkèn hagyjàtok. Emberi faros szülesnèl is fontos, hogy ne bolygassàk az ùjszülöttet, mìg a feje nincs kint. Különben megpròbàl a szülőcsatornàban levegőt venni. Ezèrt is van annyi oxigènhiànyos faros baba, mert van, ahok ezt a kòrhàzi szemèlyzet nem veszi figyelembe.
ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A macska elbújik, de amúgy meg gyerekfüggő. Én 11 évesen néztem végig egy szülést, mert a szomszédnak annyira gyorsan született a gyereke (rohamos szülés, elfolyt a víz és egyből tolófájások), hogy átkiabált a férje anyukámnak, hogy mejen gyorsan, mert elindult a baba és a nagyobbra is mi vigyáztunk volna, én meg vele mentem. Hát, mire a mentő kiért megszületett a kicsi 😅, a köldökzsinórt ők vágták el, de addigra már kibújt teljesen. Én premier plánból néztem végig, (anyukám amúgy ápolónő). Nem okozott traumát, én is ápolónő lettem és szültem 3 gyereket 🤷🏼‍♀️. Szóval valószínűleg egy macska sem traumatizált volna. Más meg 2 csepp vértől elájul.
ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es: egy ideig hagytuk, hogy a természet tegye a dolgát, de egyre jobban fáradt az anya, és sírt, úgyhogy nem volt jobb ötletünk, beleavatkoztunk.

Anyukám sosem látott macskát elleni, én sem, bő 15 évvel ezelőtti a sztori. Azóta meg csak ivartalanított macskánk volt.

ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
Rajtatok múlik, de én nagyon nem akarnám! Még én sem bírom az ilyet, ha véletlenül görgetés közben ilyesmivel indít valami is azonnal tovább megyek, emberi szülést (sajátjaiból sem láttam semmit) sem néznék soha! Nekem sokkoló
ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!