Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy legyen a kislányom...

Hogy legyen a kislányom közösségben?

Figyelt kérdés

2,5 éves, oviba szinte biztos nem veszik fel, van egy 1 hónapos kisebbik lányunk is.

A nagylanyom imád gyerektarsasagban lenni, ha hozzánk jön néha valaki, vagy ha mi megyünk. Ez leginkább egy barátunk 4,5 éves kisfiát jelenti, de velük sem tudunk sűrűn találkozni.

A játszótér szinte mindig üres, tényleg nem értem hol vannak a gyerekek. Eddig egyszer találkoztunk ott velük, de akkor még kisebb volt a lányom.

Ilyen cirokan voltunk, de az valahogy nem tetszett neki, illetve a kicsi miatt most sajnos nem is igazan tudnám vinni.

Van facebook csoport, de nagyon inaktív, ha van is poszt, senki nem reagál.

Séta alatt 99%-ban max idős emberekkel találkozunk, bízom benne, hogy most nyáron talán már ez változik.

Ez egy 8000 fős Pest megyei város, mi pont a régebbi részén lakunk, a következő vonstallomasnal van az újabb rész, ahol a kisgyerekesek laknak.

Gondoltam rá, hogy baromi introvertalt létemre kiirok egy posztot, hogy környékén lakó Anyukák számára esetleg közös séta vagy hasonló. Védőnőtol megkerdezem vannak e a környéken hasonló korú gyerekek. Főleg ha esetleg ok sem mennek még oviba.

Szívesen fogadok ötleteket



ápr. 21. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Momz applikáció?
ápr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen városban élek én is. Én úgy látom, akik itt születtek, kialakult társaságuk van, nem a játszóra, hanem egymáshoz járnak, így nehéz ismerkedni. 2 gyerekkel sem tudtam sok ismerőst szerezni, és 5 éve költöztünk ide. Már meguntam emiatt én is a játszót, kiépítettünk egy kisebbet itthon... Unokatesóik meg messze vannak.

Oviban vannak eleget közösségben, annyira nem tűnik fel, hogy nekik kimaradt a társasági lét, annyi, hogy felnőttekkel kicsit jobban tudnak barátkozni. Suliban meg majd szerez magának társaságot úgyis.

Addig is, én próbálom messzebb is vinni őket, játszóházakba, meg gyerek kompatibilis programokra, általában nagyobb az esély jó társaságra, mint helyben, csak az nem tartós. Meg van egy jófej anyuka, vele pl a helyi licites csoport által ismerkedtem meg, (csak egy ekkora városban sajnos ő a másik végén lakik).

ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem oviköteles bölcsibe még mehet.
ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gyerek programok, foglalkozások
ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Facebook helyi Momz csoport, vagy ahogy 1 írja, app! Az pontosan erre van. Vagy miutcank.hu, ha elég sokan regisztráltak a lakhelyeden. Most is beírt nálunk egy anyuk, hogy ide költözött egy 8 évessel, aki barátokat szeretne, lett is jelentkező rögtön. Nálunk a játszótéren akkor vannak gyerekek, amikor vége van a bölcsis/ovis/iskolás napnak.
ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!