Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek neki? 2éves...

Hogyan segítsek neki? 2éves kicsim, ha az építőkockákkal játszik, mindig egyből toporzékol, ha összedől, nem sikerül felrakni . Hiába ülök melette, segítek, de ha nem sikerül neki egyből tiszta ideg.

Figyelt kérdés
ez normális viselkedés?a ti gyereket is csinál így?
2010. okt. 28. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Na mintha csak az én gyerekemről írnál...most 3 éves mostanában már leszokott erről (eléggé ügyes lett hozzá hogy összerakja a kisebb kockákat is) de korábban ugyanez volt, rendszeresen dührohamot kapott tőlük:)

Szerintem ez normális, vannak ilyen gyerkőcök:) Ő már szeretné csinálni, de a kis keze -agya stb. még ne elég ügyes hozzá. Nemsoká megérik rá a te gyerkőcöd is:)

2010. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tornyot sarokban építeni a legjobb, mert van sikerélménye, hiszen 2 oldarlól megtámasztja a fal. Amúgy életkori sajátosság, tehát normális.
2010. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No,mintha én írtam volna :)

Megfogom az elkezdett építmény alját és a kisfiam meg rakosgatja rá a többit. :)

Persze így is van baleset néha,ilyenkor mindig elmagyarázom,hogy "nem baj,ha összedől,majd építünk helyette másikat!"

Éppen tegnap olvastam az egyik könyvemben,hogy ez normális ilyen korban,az idegrendszer érési folyamata.

2010. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, az enyém már vagy féléve ezt teszi, pedig még csak 22 hónapos. ha vmi nem sikerül, akkor visít mint a fába szorult féreg. hát, sztem ezt hirtelen nem lehet megoldani, meg ez alaptermészet kérdése is. én felnőttként is elég lobbanékony vagyok, ha vmi nem sikerül, és rossz napom van, pl. vmi beszorul vhova stb. akkor rámjön az ideg 1 mp alatt. nem visítani szoktam, hanem nagyon csúnyán kéromkodom olyankor (persze csak a bajszom alatt, a gyerek ne hallja, de nagyon feldühít). :)

kérdésedre válaszolva, én mindig elmondtam/elmondom a kicsimnek, hogy ne visíts, attól nem lesz jobb, hanem szólj anáynak, és akkor segtíek. most már azért jobb hylezet, ha épp nincs semmi baja, nem beteg, nem álmos, nem jön a foga stb,akkor már nem visít ilyenkor, hanem azt mondja, anya, aúúúú! :))) olyan cuki. szóval sokat mondd neki hogy ne mérgelődjön, ahnem próbálja meg újara, nem baj ha összedől stb, majd egyre ügyesebb lesz és nem fog összedőlni. ha meg sikerül felépíteni, akkor nagy taps, éljenzés.... :)))))

2010. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi nagyott nevettünk és kiálltottunk, hogy bumm, vagy dől a fa és ezt megszokták és kacagnak, vagy direkt szétborítják. Apát, anyát kérik "építs"és mihelyt elég magas "bumm"és borítják 2 éves ikerfiuk
2010. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!