Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar a szobájában...

Miért nem akar a szobájában aludni? Eddig ott aludt, minden oké, de egy hete nem akar, és rengetegszer visszakísérem aludni, de akkor is ordít, toporzékol. Már rázártam egyszer az ajtót, én meg kint bőgtem, mint egy hülye.

Figyelt kérdés
Adnátok tanácsokat, mert 2 hét múlva jön a kistesó.. Kész vagyok!
2011. jún. 14. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valamitöl megijedt...

Az ajtót sose zárd rá!!!!Azzal csak rontasz a helyzeten.

Hány éves??

Kössetek valamilyen kompromisszumot.


Nálunk a lányom 2 éves volt mikor jött az öcsi....Akkor a lányom még nem aludt egyedül.Minden altatás borzalom volt.Még a szülés éjszakáján is a fájásokkal altattam öt,hogy mellette feküdtem.

Èn maradtam a szobájában a pici aludt apával a szobában....

Láss csodát 2 hónap elteltével kapott egy tv t a szobájába egy dvd lejátszóval.Minden este a fürdés után fogmosás,mese aztán bekapcsoljuk a mesét amit nézni szeretne.Èn megyek elaltatom a kicsit,adíg a lányoom elalszik szépen egyedül....

Ennek már 1 éve.

2011. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az ajtót sose zárd rá,mert csak szítotd a félelmét,mert fél valamitől,mi most vagyunk túl egy ilyen 2 hónapon.már orvosi segítséget is kértem,az én fiam 2 és fél éves.nálunk 3 probléma jött össze ami végül is igy jött ki nála,hogy nem akart bent aludni.

1,a rácsos ágya.Egyszerűen megutálta,visított ha betettem,nem akart bent maradni,iszonyat volt,igy kint altattam nálunk aztán bevittem.de mivel jött a 2 ok

2:már álmodik,és minden éjjel végig éli ugyanazt amit nappal átélt.

Ergó nem mindegy milyen élmények érik,ha naponta megy a vita a hiszti a sok sírás,akkor éjszaka ezeket újra éli.Igy én visszavettem magamból és a követeléseimből,igyekeztem a lehető legkevesebb vitával lezárni a napot,ha valamit nem úgy csinált ahogy kellett volna nem vitatkoztam egyszerűen elhoztam vagy elvettem tőle,igyekeztem sokat beszélgetni vele,kompromisszumokat kötni stb,igy a nagyon minimálisra csökkent a hiszti és a viták száma.délután már nem csináltam nagyon nyüzsgő programot,este már nem nézhetett mesét csak amit én olvastam neki.

3,egy gyerek átlag 6-7 alkalommal ébred meg,és ha olyant lát amit már ért vagy félre ért attól megijedhet igy már nem tud vissza aludni.

visszatérek az első problémához,a rácsos ágyhoz,kapott egy nagyon szép fa ágyat,hozzá egy nagyon szupi kis éjjeli lámpát,ami nagyon szép éjjeli színekkel is világít,(ha gondolod linkelem,nagyon szép,és még hangokat is ad)

Ezt mind összeraktuk és irány aludni,természetesen anyával a saját szobájába, a saját ágyába, a saját kis lámpáját nézegetve,(alig van fénye,de gyönyörű)És az én fiam elaludt,aztán kihúztam a lámpát,de mivel éjjel is felébredt a 3,ok miatt igy próbaként úgy hagytam a lámpát éjszakára és az én fiam nem ébred már éjjel,és a saját szobájába,ágyába alszik,reggel fél 7-ig.

Bocs ha hosszú voltam,de iszonyatos dolgokat éltem én is át most vele.ha kérdésed van írj.

2011. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érzi hogy lassan itt a kistesó, és minden időt veled akar lenni. Még ha nem is tudja, de érzi, hogy minden más lesz, gondolom szoktatok napközben beszélgetni a kicsiről úgy, hogy ő is hallja, le tudja szűrni, hogy hamarosan osztoznia kell rajtad. Próbálj neki nappal mesélni a kicsiről (azt ne mondd milyen jót játszanak majd együtt) meg főleg arról mikor ő kicsi volt, nézzetek kiskori képeket, mondd el neki, hogy ha megszületik a kistesó, és lesz kedve ő is segíthet majd. Ha van játékbabátok pelenkázzátok be, hogy nézd a kicsivel is így csináljuk majd.

Szerintem a tesó miatt van ez, de lehet, hogy tévedek.

2011. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudnál egy-két napot a szobájában aludni? Hátha akkor visszaállna a bizalma, látná, hogy ha szüksége van rád, ott vagy.
2011. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Kedves 4es, milyen az a lámpa, akkor küldenél képet róla,Köszi! Egyébként 2 éves és a mai napon ebéd után egy dekát nem aludt...A szomszéd boltba délben érkezett az áru és úgy dobálták a rekeszeket, hogy 2 óra altatás után már kiment az álom a szeméből és este fél 9kor ment aludni, na de akkor minden szó nélkül :-) Tanácstalan vagyok még mindig....
2011. jún. 16. 21:33
 8/8 A kérdező kommentje:
J és a szobájában ott ültem az ágya mellett, vártam hátha elalszik,simogattam, de semmi...
2011. jún. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!