Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik ilyen óra?

Létezik ilyen óra?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem pont ebbe a kategóriába tartozik a kérdésem de részben igen mivel kisgyerekkel vagyok itthon. Szóval a kérdésem az lenne hogy létezik bárki számára megvásárolható segélyhívó óra? Olyan mint az időseknek van. Rettegek attól ha ne adj isten rosszul lennék mi lenne a gyerekekkel egymagukba 2-4évesek. Szóval még kicsik,falun élünk családi házba. Az ajtót zárom ha csak mi vagyunk itthon mert volt rá példa hogy én az emeleten voltam (nem órákra csak pár percre)a gyerekek lent és csak úgy be toppant a postás a házba vagy olyan is volt hogy hit téritő jött be. Szóval az se opció nagyon hogy mennyenek átt a szomszédba (biztonságosan átt tudnának menni). A másik kérdésem meg az lenne hogy ki mit tanít a gyerekének hogy ha anya rosszul van mit csináljon? Illetve milyen formában fogalmazza meg azt hogy "rosszul" van? Mert úgy gondolom hogy esetleges szívrohamot nem biztos hogy észre vennének a gyerekek úgy mintha el ájulnék. A nagy elég önálló már a kicsit is el tudná "látni" inni tud neki adni a hütőböl tud ki venni joghurtot rudit gyümölcsöt ezekből kiszolgálja most is magát a kicsi is tud önálóan enni stb attól nem félek hogy bajuk esne ha több órát a földön feküdnék de azért nem szeretnék ott maradni..

máj. 10. 20:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%

"8, a kérdés arra irányult, hogy mi történjen, ha az anya eszméletét veszti."


A valasz pedig: "Minden mobil telefonon tarcsazhato a segelyhivo feloldas nélkül. A lezart képernyőn ott van, illetve pl a Samsungoknal a bekapcsolo gomb többszöri nyomása is segelyhivokent működik.



A gyereknek tudnia kell a nevét és a pontos lakcímét, onnantól csak válaszolnia kell a féltett kerdesekre, amik nyilván a te allapotodrol kerdeznek. Tehát tanítsd meg a gyereknek, hogy pl ugyan te Mókuskának becézed, a neve Rétfalvi Aladár és a lakcímetek nem a sarki rózsaszín házban a jobb alsó gombot kell megnyomni a liftben, hanem Napsugár utca 13, első emelet 12."

máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az ajtót zárom ha csak mi vagyunk itthon mert volt rá példa hogy én az emeleten voltam (nem órákra csak pár percre)a gyerekek lent és csak úgy be toppant a postás a házba vagy olyan is volt hogy hit téritő jött be."


Mondjuk az evidens, hogy az ember zárja az ajtót...

máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sok okosóra tud ilyet, legalábbis az apple watch biztosan. Érzékeli az esést, és ha nem reagálsz, indul a segélyhívás.
máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A nagy tudja a lakcímet a saját nevét az én nevemet apuka, tesó nevét is. A válaszok alapján a vezetékes telefon tűnik a legjobb megoldásnak az ott tud lenni egy fix helyen. Sajnos a mobilom mindig épp ott van ahova lerakom🙈 A szomszédok közül 2en is állandóan otthon vannak nyugdíjasok oda tudnának átt menni.
máj. 11. 16:07
 15/15 anonim ***** válasza:

112 szokott egyebkent megosztani hangfelveteleket, na nem a bugyutasagokra gondolok mikor azzal hivjak oket amivel nem kene hanem azt is ki szoktak rakni ha kisgyermek telefonal es ezzel megmenti a szuleit.

Egy 4-5 eves gyerek szerintem mar fel tud egy ilyen felvetelbol fogni annyit amennyire szuksege van. Balazseknal egyebkent szerepelt a radioban egyszer egy anyuka akit megosztott a 112, o akkor azt meselte hogy mar nagyon koran megtanitotta a gyereknek ezt, mert az eu allapota indokolta. (Azt hiszem sokszor elajul vagy valami ilyesmi volt) De o is ezeket az alapokat mondta el, hogy a telefonon megmutatta meg megtanitotta a cimet, nevet.

Nyilvan itt azert sok mindenre kell figyelni, ne rettegjen emiatt a gyerek de erezze ez nem jatek(ne hivogassa oket jatekbol) vagy hogy anya ha delutan alszik a kanapen az nem veszhelyzet de ha nem lehet felkelteni akkor mar igen. Ez mind csak elovigyazatossag amirol remeljuk sose lesz ra szukseg , de jo ha megvan tanitva a gyerek.

máj. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!