Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandó harc a nappali alvás?...

Állandó harc a nappali alvás? Már a sírógörcs kerülget.

Figyelt kérdés
Nyár óta megy az egyszer alszom egyszer nem. Borzasztó. Ha nem alszik bírja 9 ig is de délután iszonyú hisztis álmos. Elegem van már de nagyon. Ti hogy csináljátok? Vagy hagyjam a fenébe hogy elhagyja az alvást? Mi lesz oviba? 2 éves múlt.
2010. okt. 30. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki 10-12 ig sétá motorozás játszótér, majd ebéd, és 1 kor alvás. A délelőtti kintlét friss levegő csak lefárassza!
2010. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most tettem le, 2 éves. Szerintem korai neki, amikor próbálkozol. Tudom, hogy jobb lenne, ha ebéd után rögtön aludna, kb egykor, de ez nem mindig igy megy nálunk sem. Ebéd után kergettem kint az udvaron még, mert olyan elevenke volt, hogy egyáltalán nem jelezte, hogy álmos lenne. Olyankor teljesen felesleges beeröltetni az ágyba, mert csak jól felidegesititek egymást: nincs annál idegölőbb, mikor eltervezed, ha elalszik, nekiállsz felmosni, majd szeretnél mondjuk hajat mosni, stb, és ezért jó lenne, ha szunyálna minél elöbb...na ilyenkor tuti fetrengés van, te meg csak altatod,altatod és egyre udegesebb leszel, ha nem megy. Szóval a fiam most dőlt ki, én nem engedem, hogy elteljen nap délutáni alvás nélkül, mert akkor megbolondul és kezelhetetlen. Csak figyelem, ha nagyon pörög, várok fél órát. Lehet nálatok pont az ellenkezője válna be, nem a fárasztás, hanem a lehiggadás, vagyis alvás elött félhomály, egy mese, könyv lapozgatás az ágyàban fekve, halk nyugizene hallgatás és utána szunya:)
2010. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is az vált be hogy kicsit később teszem le aludni ha aktívabbnak látom.Bár ő megszokta hogy ebéd után rögtön alvás.de nálunk is előfordul hogy csak nyűglődik és mindenen sír ha altatni akarom és még nem álmos!Nálunk bevált az hogy ebéd után ha még nem látom nagyon álmosnak akkor kapcsolunk mesét(imádja a shrekket:)) és lepencizünk és nézzük.Mikor látom hogy kezd kókadozni akkor kikapcsolom és megyünk az ágyikójába csicsizni!
2010. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.2 éves kislányról volt szó:)
2010. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!