Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak: meggyőzés vagy...

Dackorszak: meggyőzés vagy "erőszak"? Esetleg ez is az is? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Én alapvetően meggyőzéspárti vagyok, habár egyre kevésbé válik be komolyabb hiszti esetén ( a kislányom 22 hónapos múlt). De azért próbálkozom. Erőszakon persze nem azt értem, hogy jól megverni, majd puff mehetsz a sarokba, hanem pl. ha eldob valamit mérgében, akkor azt elrakom, és nem adom vissza, hiába hisztizik utána még jobban, elmagyarázom, hogy ha kell neki, akkor legközelebb ne dobja el. Vagy pl. ha az utcán jön rá a dili, és leül a földre és üvölt, akkor ha mondjuk forgalmas helyen vagyunk és hideg is van, pláne ha nem érünk rá ott dekkolni, akkor felkapom a hónom alá, és úgy viszem hazáig, ő meg közben üvölt. Rácsapni, megütni soha nem szoktam, 1x fordult elő 15 hónapos korában, de azt is megbántam. Ti hogy vagytok ezzel?

nem szeretnék vitát szítani, csak egyszerűen érdekelne, kinél mi válik be.


2010. nov. 4. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
cipelem viszem eldugom elmagyarázom, stb. a helyzettől függ hogy hol vagyunk mekkora a hiszti miért van. Mindig az alkalomnak megfelelően próbálom kezelni. Persze nem mindig jön össze.
2010. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a dackorszakkal küzdöm, odáig jutottam, hogy segítséget kértem a bölcsődében a gondozónéniktől, hogy adjanak tanácsot. Ők azt javasolták, hogy a kedvenc játékot tegyem ilyenkor látható, de elérhetetlen helyre, és csak akkor adjam vissza, ha a hisztinek vége.

Eddig nálunk egyelőre ez sem segít igazán, még jobban üvölt, én még következetes vagyok, nem adom vissza a hiszti vége előtt, de már egyre jobban próbára teszi az idegeimet.

A legutóbbi műsorszám 50 percig (!) tartott, kitartóan üvöltött ennyi ideig. A hiszti kiváltó oka pedig nem volt más, mint az, hogy kérte, játsszunk a vonatkészletével, én levettem a polcról a játékot, letette a földre, és azt mondtam, oké, játsszunk, csak előtt felhúzom a nadrágját, mert kint van a dereka. Ennyi, semmi több. És mondom, majdnem egy órán keresztül ordított, miközben én minden saját és tanult trükköt bevetve próbáltam elhallgattatni, meg nem ütöttem, de az arcát hideg vízzel megmostam, hátha észhez tér tőle. Megjegyzem ez sem segített, végül magától hagyta abba.

Később megkérdeztem tőle, hogy miért sírt, erre azt mondta, "mert megmostad az arcomat". Ebből gondolom, hogy fogalma sincs arról, hogy mi az ok és mi az okozat, így feltételezem, hogy azt sem érti, miért teszem el a kedvenc játékát, és miért adom végül vissza... Így pedig szerintem az ő esetében ennek sincs semmi értelme.

Úgy döntöttem, hogy maradok annál, hogy próbálom figyelmen kívül hagyni, ha akar odajöhet hozzám, de a hiszti végéig nem szólok hozzá, és a befejezte, elmagyarázom neki, hogy miért kezdett sírni, miért nem lehetett azt, amit szeretett volna, miért csúnya dolog ennyire ordítani, és hogy én őt mindezek ellenére továbbra is nagyon szeretem, de szomorú vagyok nagyon, ha hisztizik. Egyszer hátha megérti...

Jobb ötletem nincs. Majdcsak vége lesz már ennek a hiszti-korszaknak.

2010. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Az én fiam 2,5 éves de nem nagyon hisztis, de én kivárom még véget ér, ha az utcán fekve üvölt 10 percig akkor is kivárom ( jó nem a zebrán, onnan azért lecibálom). Szoktam mondani neki, " ha elmúlt szóljon", vagy ha még nem nagyon hergelte be magát akkor a hisztimanó elfutott és keressük meg szöveg beválik, akkor sarokról sarokra kergetjük a láthatatlan manót.

Ha otthon tör rá, akkor csak kiteszem a wc-be, de nem csukom rá az ajtót és csak akkor jöhet ki ha elmúlt a hiszti. Néha hadakozik, akkor leguggolok hozzá és ott tartom, de nem engedem kijönni sem meg hozzám bújni sem csak ha abbahagyta. Én inkább a "nem akarom" szöveggel nem tudok mit kezdni, amikor nincs üvöltés.

2010. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is azzal próbálkozunk, hogy addig nem jöhet ki a szobájából, amíg ordít, mert a hisztire ne vagyunk kíváncsiak. Ha lenyugodott, kijöhet. Nem mindig jön össze ez sem.

Ha máshol vagyunk, akkor is határozott próbálok maradni, ha pl. játszótérről menni kell haza, akkor megyünk, hiába a hiszti, nem könyörgök (ha máshogy nem megy, akkor felkapom és megyünk)

Nem nagyon érdekel, hogy ki mit gondol (én egyébként azon szoktam kiakadni, mikor fél órát könyörögnek a gyereknek, hogy induljanak, az meg a 20. kört teszi a téren, és füle botját sem mozgatja.)


Vannak helyzetek, amikor szabad a választás dolgok között, és van, amikor az van, amit én mondok, és abból nem engedek. Remélem előbb utóbb rájön, hogy ilyenkor kár hisztivel próbálkoznia, mert nem megy vele semmire.

Ha meg kb. semmi oka rá, de mégis kitör belőle az ordíthatnék, akkor nem veszek róla tudomást, hanem elkezdek valami érdekeset csinálni, ami őt is érdekli. Ez elég jól be szokott válni.

2,5 éves lány anyukája

2010. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ésszel tudom, hogy a türelem a legjobb, de sokszor nincs.

Szerintem itt a másik legfontosabb a következetesség, hogy mindig mindenre úgy reagálj, és ne az legyen, hogy egyszer lehet, máskor nem.

Én próbálom elmagyaráni, hogy mit mirét kell, vagy mit miért nem lehet, de persze nagyon nem érdekli.

Nekem néha elszalad a kezem, főleg, ha a kicsit bántja, ráül, megüti...

Én amondó vagyok, hogy nem baj, ha néha kap egy pofont, nem hiszem, hogy attól rossz ember lennék, vagy a gyerekem rossz ember lenne majd. De persze ez sem azt jelenti, hogy verem a gyereket.

Nálunk van büntiszoba, oda is be szoktam küldeni, hogy jöjjön ki, ha lenyugodott. BEmegy, kihisztizi magát, és mosolyogva kijön. Ha rosszat tesz, magától már tudja, hogy hova kell menni...

Szóval türelem és következetesség...

2010. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!