Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van lelkiismeret-furdalásod,...

Van lelkiismeret-furdalásod, ha a gyereket a szobájába küldöd a hisztizés miatt?

Figyelt kérdés
Nálunk bevált ez a dolog, hogy mész a szobádba, és ha befejezted, kijöhetsz... beküldöm, kicsit még sivalkodik, aztán egy perc múlva kijön szipogva. De néha olyan lelkiismeret furdalás jön rám, mert nem vagyok benne biztos, hogy hiszti volt-e, vagy "csak" valami más baja volt. Hiába 23 hónapos, és folyékonyan beszél már, de ha sír, általában nem mondja meg miért sír. És nem tudom néha, hogy hisztizik-e vagy más baja van. :(
2010. nov. 6. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha baja lenne,nem menne.És nem úgy sírna.
2010. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Akkor viszont szomorú vagyok, hogy legalább napi 3-szor megy a szobájába. :(
2010. nov. 6. 22:49
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszod!
2010. nov. 6. 22:50
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez így rendben van. Ha látja,hogy hiába hisztizik,megunja a "szobába menést",és kevesebbet fog hisztizni.
2010. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, öntöttél belém egy kis lelket :)

Már tényleg egyre kevesebbszer és kevesebb időre megy a szobájába. Sőt, olyan is van, hogy elkezdem a mondatot: "Mész a szobádba..." és már abbahagyja.


Csak néha, mikor bent van.. és még nem jön ki, akkor olyan rossz érzésem van.

2010. nov. 6. 22:56
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is ezt szoktam csinálni, beküldöm a szobába és becsukom az ajtót. Általában el se mozdul az ajtó mellől, onnan ordít. 1 perc múlva szoktam ránézni,megkérdezem abbahagyja-e a hisztit, szipogva szokta mondani hogy ja, aztán mondom neki,hogy kérjen bocsánatot, ilyenkor odajön és mondja hogy puszi. Nekem nincs lelkiismeret furdalásom, az akkor lenne ha bántanám.
2010. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam!! :) Akkor csak én vagyok túlérzékeny úgy látszik. :) Nálunk rá se kell nézni, ha már bement, és becsuktam az ajtót, mert olyan gyorsan jön kifelé... :) Néha 40 mp, néha másfél perc, amig bent van, de nekem olyan hosszúnak tűnik. Na jó, nem leszek mimóza. Végül is bevált! :) Köszönöm Neked is.
2010. nov. 6. 23:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy kétéves még nagyon kicsi, nincsenek gátlásai, nem húzódik vissza magába, hogy csendben nyelje le a sérelmeit, ha tényleg baja lenne, a szobájában ordítana tovább. Ha abbamaradt a sírás, tutira hiszti volt, ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Jól csinálod.:)
2010. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi,aranyos vagy. :) Nem is gondoltam, hogy ennyi normális választ kapok a kérdésre.


Ma volt kicsit erős ez a lelkifurdalás nálam, mert fürdés előtt volt egy ilyen eset, és amig bent sírt, addig arra gondoltam, hogy lehet, hogy már fáradt és álmos, én pedig így "büntetem". De megint ugy volt, hogy kijött egy perc múlva csendben. :)

2010. nov. 6. 23:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha a kimerültségtől sír egy baba, azt pláne nem hagyja abba, ha beküldöd a szobájába, inkább jobban rákezdi. De amúgy a hiszti az mindig valamiért megy, olyankor a kicsi akar valamit, amit egyértelműen az értésedre hoz, ha nem is mindig szavakkal. Ha csak úgy simán elkezd sírni, akkor nem feltétlenül jó ötlet ez a folyamatos szobába zavarás. Inkább ringasd, próbáld kicsit megnyugtatni, hátha tényleg valami baja van.
2010. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!