Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha valakinek van egy tartósan...

Ha valakinek van egy tartósan beteg gyermeke és kapja rá az emelt családit és a gyest, de újra terhes akkor ha megszületik a pici mit kap majd?

Figyelt kérdés

Kaphatja a gyedet és a gyest meg a emelt családit az első után? Vagy akkor választania kell? Mert alapesetben tudom, hogy így van, de emelt családinál nem tudom.


Valamint a másik kérdésem az lenne, hogyha emelt családit kap valaki, akkor az utazási kedvezmény igénybevételét úgy lehet alkalmazni, hogy az anyukának 90%-os jegy, mint kísérőnek a gyereknek meg regisztrációs jegy mivel még 6 éven aluli? Vagy hogy van ez?


2010. nov. 15. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyeske után kapod az emelt családit, ketteske után meg a gyedet és a 2 gyerekes családi egy gyerekre jutó részét. Tehát családi 36600 Ft a 2 gyerekre. Gyed és gyes együtt nem lehetséges.
2010. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs a buszon kiséröi kedvezmény!Vagyis én volánnal utazok és még nem is hallotam rola.
2010. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én idáig vonaton és buszon is így utaztam még nem szóltak érte.

Csak abban nem voltam biztos, hogy a gyereknek regisztrációs jegy kell, vagy 90%-os? De hogy nekem kísérőnek 90%-os jár ebben biztos vagyok. Rá is van írva a kis kártya hátuljára.

2010. nov. 15. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Tartósan beteg gyermeket nevelve ki lehet váltani fogyatékos kártyát, amihez jár a 90 százalékos kísérői kedvezmény is. Ezt az OEP-nél kell intézni, felnőtteknél tudom, hogy aktív korúak ellátmánya mellett fut, gyerekeknél nem tudom.

Ápolási segélyre jogosult vagy a beteg baba miatt? MErt akkor igényelheted - bár lehet, hogy a gyes mellé nem jár. Viszont ha a terhesség alatt elmész ápolási díjra, akkor legközelebb abból nézik a gyed-edet és ki tudod váltani ezt a kártyát.

2010. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zajdáczkinémányákani válasza:
hasonló cipőben járok.kapom a nagyra az emelt családit utazási kedvezményt.aki utazik a gyerekkel az is 90százalékos jegyet vásárol. mondani kell.másik gyerekre a13000nem tudom mennyi jár.én például rokkant nyugdíjas is vagyok és azt is kapom.mikor 10 év alatt volt a fiam járt volna rá a gyes.utólag pár hónapra kaptam meg adóztam utánna.egy volt osztálytársnőm dolgozott a máknál.pont ő volt.ő szolt hogy nekem jár.mindenki letagadta.utánna nem kaptam csak 3hónapra visszamenőleg.kidobnak az ajtón bemész az ablakon.itt dolgozol,ide adózól.nem úgy mint egyesek.szóval 10éves koráig a beteg gyerekre gyes jár.a másikra meg a 13 ezer.de szerintem a gyest kérdezd meg de ha én jól értelmezem azt kapod a nagyobbikra 10éves koráig akár dolgozol akár nem. erre figyelj oda
2010. nov. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt a helyzet,amikor a pici megszületett,lemondtam a nagyra a Gyes-t,amit a betegsége miatt kaptam,és kaptam a pici után a Gyed-et.

A kártya használat úgy van,ahogy írod,6 év alatt a gyerkőc díjmentesen utazik,te pedig 90%-os kedvezménnyel.

2010. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ani, mi volt az a 13000?


Én úgy tudom, tartósan beteg gyereknél addig utazik ingyen a gyerkőc, illetve Budapesten a kísérője (vidéki közlekedés 90%-os), amíg az emelt családit kapja.

2010. nov. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!