Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az a gondom, hogy nem tudom...

Az a gondom, hogy nem tudom hogy oda merem-e adni mások kezébe a gyereket ha megszületik, mi van ha valaki beteg aki jön látogatoba?

Figyelt kérdés
mert én félek hogy mondjuk kicsit beteg valaki de annyira kiváncsi rá hogy mégis bejön. én be sem engedem aki kicsit köhög vagy rosszul néz ki. ti hogyan csináljátok ezeket?
2008. okt. 28. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szólj előre minden rokonnak,ismerősnek,akit látogatóba vársz.Ne haragudj,de ha vki betegen megy újszülöttet látogani az nem kiváncsi,hanem felelőtlen.
2008. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk 2 hétig senki nem jöhet majd, a szüleimen kívül. De természetes módon, azt mondani sem kell, ha érzik valami lappang bennük, akkor nem jönnek a kicsi közelébe.

Szerintem 1-2 hétig ne fogadjatok látogatókat. Külön szólni értelmes embernek nem kell, hogy betegen ne menjen csecsemő közelébe.

2008. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
1. Nálunk az elő 2 hónapban mindekinek szóltunk,hogy baba előtt kézmosás és a fürdőbe patikai fertőtlenítős kézmosót tettünk erre a célra.
2008. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz dolog, de igazad van..meg kell kérni, hogy a baba marad a szobában, a másik szobában üljenek le, de a babához csak az menjen be, ha lehet ne tömegesen, aki semennyire nem beteg..

Az én anyósom állandóan fulákol, csak már nem tudom eldönteni , hogy a cigijétől, vagy mert beteg..otthoni rokkantnyugdíjas..mondtam neki csak igya a coldrexet, mert így nem kell látogatni..de nem csak neki senkinek.

Aki beteg és magától nem tudja, hogy nem kell jönni, azt nyugodtan világosítsd fel,, ha megsértődik hát tegye, de ha a babád beteg lesz miatta azért a pár percért nem éri meg..el kell magyarázni!

Szép kis világ olyan hülye emberekkel, hogy nekünk ezen kell gondolkodnunk mi??

Remek.

Már én is frászba vagyok ez miatt, pedig csak annyit várok elamennyit én is teszek más babáért..

2008. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
én is babát várok, elsőt. még csak 17 hetes de én már most megmondtam a férjemnek hozzánk a gyerek 1 hónapos koráig családon kivül senki nem jön mert nem engedem be.a család is ha egészséges. már most a terhesség alatt is mielőtt megpuszilnak megkérdem nem e betegek. ez szerintem normális, mert elég tapintatlan aki betegen babát látogat.az első idöben szerintem ezérthető
2008. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ez mind igyvan csak hogy nálunk ahogy ismerem a családot mindenki már az első napon beállit. annyira kiváncsiak. az ismerösöm nemrég szült a családtagok unokatesok keresztanyák minedki elment este 11 ig ottvoltak. nálunk a család ban 5 gyerek van plusz azoknak a feleségük férjük szoval ezcsak a keresztszüleim kb 10 en vannak. plusz mégvan mamám tatám anyumnak testvérei apumnak testvérei anyusoméknak családja anyja apja. szoval ugyérzem vanmitől tartanom.deén is ugyszeretném hogy legalább 1 honapos koráig megse nézzék a nagyszülőkön kivül senki. de ezt tuti nemtatják be hiába mondanám vagy megsértödnének
2008. okt. 28. 16:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ennyire félteni a babákat, szerintem. Az én kislányom 4 éves lesz, és az első pillanattól nem tartottam búra alatt. Minél jobban véditek, ha elkapja, annál betegebb lesz. (Mindenféleképpen összeszedik a betegségeket)

Az, úgy gondolom, természetes, hogy nem köhögik le a babát, és koszos kézzel nem nyúlkálnak a szájába.

2008. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igazad van de én annyira izgulos vagyok,hogy nemtudom mennyire leszek ideges hogy annyi ember lesz körülötte. végülis csak ujszülött.
2008. okt. 28. 17:08
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Én amikor voltam baba látogatóba barátnőmnél, akkor ő kiosztott mindenkinek olyan műtőben használatos maszkot+ fertőtlenítős oldattal kezet mosatott mindenkivel, szerintem ez jó ötlet!
2008. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk amíg lehet, hírzárlat lesz, az első héten csak hárman szeretnénk lenni, még a nagyszülőknek se szólunk. Utána meg a kismamára is tekintettel kell ám lenni, pár hétig neked sem jó, ha a vendégeknek kell pattogni, ahelyett hogy pihennél, hogy legyen elég tejed. Mire vendégfogadó állapotban leszel, addigra meg jöhetnek a vendégek. Aki betegen jön, annak meg szabad mondani, hogy jöjjön ha már meggyógyult, a többieknek meg amúgy is alap, hogy mosson kezet, és adsz a kezébe egy tiszta textilpelust, és úgy adod a kezébe a babát. Nem kell orvosi fertőtlenítő, sem maszk, az már túlzás. Csak az az alapvető higiénia kell, amit felnőttek is elvárnak egymás közt.

Szerintem.

2008. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!