Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? Kifizessem vagy...

Mit tennétek? Kifizessem vagy balhézzak?

Figyelt kérdés
ma karácsonyi fényképezés volt az elsős kisfiaméknál. Mivel reggel 7 óra után már a suliban vagyunk az ünneplős ruháját elvittem neki, hogy ne koszolja össze a fényképezésig. Szóltam a tanító néninek, hogy ott van nála a ruhája. Természetesen nem öltöztették át. Le lett fotózva melegítő nadrágban és fehér polóban. Tiszta ideg vagyok. Karácsonyi ajándék let volna a kép. Most mi legyen?
2010. nov. 15. 20:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm a fiának elfelejetette hogy aznap lesz fotózás az oviban!

Jól letolták az ovónők hogy nem vitt ünneplős ruhát a gyerekeinek, de olyan rendesek voltak, hogy más gyerekek ruháit rájuk adták, és szép ünneplősben lettek lefényképezve.

Melegítőbe, játszós ruhába járnak oviba.

Én biztos szóvátenném!

2010. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk sose szólnak, hogy fotózás lesz. Mondjuk a gyerek normális ruhában megy minden nap, de attól szólhatnának. Én sose veszem meg a képeket...
2010. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem jól sült el a dolog, de vigasztaljon a dolog, évek múltán a képeket nézegetve, lehet muris lesz a fiad, a sok kiöltözött gyerek közt melegitőben. Én mindenképp megvenném.


És még egy dolog, volt a Médium című filmnek egy olyan része, ahol a gyerek szintén karácsonyi fényképezésre ment, talán gumicsizmában, biciklis sisakban és apuka mindenáron rendes ruhát akart és anyuka, azt mondta, hagyd ő a mi lányunk így, ahogy most van. és évek múltán jó lesz visszaidézni. Lehet nálatok is így lesz. Évek múltán kifejezetten bájos lesz ez a melegítős fénykép a többi kinyalt után-előtt.

Ne idegesítsd magad ezen, szerintem klassz lesz így is. Ha meg nem akarod ezt adni, akkor csináltass másikat, de én odaadnám.

Ja igen nálunk is ma volt, pont tegnap kiborította a jódos üveget, tiszta sárga az arca és a keze, mert lemoshatatlan. De nem fogom/fogtam fel tragikusan a dolgot. örök emlék lesz, hogy mikor váltunk sárgává. Merthogy mindenki és mindenünk az.

2010. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én megemlíteném a tanítónéninek,de csak finoman.

Kisfiam 1 nap hiányzott tavaly,pont akkor ért rá a barátnőm apukája,aki fényképész,hogy az egyik óvónőnek készítsen tablóképeket az ajándék fotókönyvhöz,mert elment az óvónő.

Nagyon mérges voltam a barátnőmre,nem akartam,hogy csak az én fiam maradjon ki a könyvből,itthon a krémszínű fal elé beállítottam különböző pózokba,pl.gugolt és a keze az álla alatt volt(nehéz így leírni),elküldtem e barátnőmnek e-mail-ben,és beszerkesztették.Az itthoni kép még jobb is lett,mert természetesen mosolygott a kisfiam.

Én a helyedben otthon lefényképezném szépen felöltözve.

Vagy délután amikor mész érte,gyorsan átöltözteted,elég csak az inget kicserélni,beülteted a padba,és lefényképezed.Sok helyen van olyan gép,ahol magadnak ki tudod nyomtatni,és negyed árába sem kerül,mint a fotósnál,egy melegítős képet azért vegyél meg.

2010. nov. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

utolsó vagyok

én kiscsoportban megvettem az összes képet,3x,hogy a nagyszülőknek is legyen,tokkal.Nagyon drága volt.

Azóta vettünk szkennelt,hazahozom a képeket,beszkennelem,másnap reggel visszaviszem,egyet kifizetek,hogy ne legyen feltűnő,és a csoportképet.

Elmegyek a Saturnba,és a többit 55ft/darab áron előhívom magamnak,nálunk a fotós 350 ft/darab áron adja:(

2010. nov. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

A többi gyerek miben volt?


Én egyébként balhéznék. Szép is lenne, ha azért maradnék csendben, mert a tanítónéni "karmai" közt lesz még a gyerekem pár évig. Hát én pontosan ezért nem hagynám annyiban. Mondjuk nyilván kulturáltan rákérdeznék, hogy ennek mi volt az oka, és teljesen őszintén, ők most mit csinálnának a helyedben ezekkel a képekkel, mert be akartad kereteztetni karácsonyra. A többi meg jön magától.

2010. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én nem csinálnék balhét.De a képet sem venném meg.Ha megkérdezik miért, kultúráltan elmondod és lázárod a témát.Persze du fogod a gyereket és viszed fényképészhez!
2010. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
az rendben van, hogy én is le tudom fényképezni, de a csoportképen attól még ott virít a többi kiöltözött gyerek között melegítőben
2010. nov. 16. 14:48
 19/27 anonim ***** válasza:
Én csak a saját élményem tudom leírni. Anno 30 éve anyám elkésett az ünnepi ruhámmal az oviból és csak én nem vagyok kiöltözve a képen. Azóta is utálom azt a képet és a mai napig emlékszem arra a rossz napra amikor egyedül én nem voltam csinosban. Pedig nem sok emlékem van abból az időből de ez pont megmaradt. És évek múlva se lett vicces az a kép.
2010. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
68%

Szeintem nem a tanár feladata az öltöztetés. A többi gyerek nem koszolta össze magát, akkor a tiéd is kibírta volna. Gondold el, ha minden szülő úgy gondolkodna, mint te, a tanár 1,5 órán át csak öltöztetne. A melegítő amúgy nekem is cinkes iskolában...

A lényeg, bár nem minden tanár pályaalkalmas (nem vagyok tanár), de azért gáz, hogy a válaszolók nagy része sz*rba se nézi őket. Pedig nagyrészt alkalmasabbak a gyereknevelésre, mint a szülők. Csak még mi szülők tiszta lappal indulunk, hisz egy újszülöttet kapunk, addig nekik már "hozott anyagból" kell dolgozniuk...

2010. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!