Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én kislányom léptelen...

Csak az én kislányom léptelen bármit is normális hangerővel közölni? (23 hónapos)

Figyelt kérdés
Nem mondhatnám, hogy beszél, de egész nap mondja azt a 10 szót, amit tud. de kb. kiabál. ha csak közöl valamit, vagy azt szeretné, hogy odafigyeljek, pláne ha baja van, akkor szinte kiabál. amúgy a hallásával nincs semmi baj. mindeig mondom neki, hogy ne kiabáljon, mert nem vagyok süket. de semmi. kiabál. idegesítő! kinövi majd? vagy miért csinálja? amúgy nagyon mozgékyon, impulzív gyerek.
2010. nov. 16. 13:00
 1/7 A kérdező kommentje:
léptelen=képtelen :)
2010. nov. 16. 13:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kinövi :-) Kitartás.
2010. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen ...az én lányom is abbahagyta /most 3 éves ovis 2hete:) / de türelem kellett hozzá és mindig felhívtam a figyelmét hogy csendesebben beszéljen:)
2010. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen korú kicsikkel dolgozom, nyugodj meg, torkuk szakadtából kiabálnak, akkor is, ha éppen az ölemben ülnek :). Estére zsong a fejem, zúg a fülem. A Te kislányod is le fog halkulni, ezt is meg kell tanulniuk. Próbálj néha suttogós játékot játszani vele (rém egyszerű: suttogva beszélünk egymással, hogy pl. a szomszéd cica meg ne tudja, hová bújt a kisegér, vagy a Kati baba fel ne ébredjen a babaházban, stb.). Ha 4-5 szó vagy 1-2 mondat sikerül, az már óriási dolog! Légy türelmes, ezen majdnem minden kicsi átmegy.
2010. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megnyugodtam. szoktunk néha olyat játzsani, hogy "csak csendben, csak halkan, csak senki meg ne hallja". ez tetszik neki, vigyorog. csak azért kérdezem, mert pl. a játszón nem nagyon látok olyan gyereket, aki így csinál. persze, kiabálnak ők is, de az enyém tényleg bármit csakis kiabálva tud közölni. pl. meglátja a holdat az égen, és mondja: anyaaaaaaa, kiabál, majd szinte sikítva nevet egy sort... fú. :)
2010. nov. 16. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Elmarad magától. Próbálkozni lehet, hogy csitítgatod, de tapasztalatom szerint jobban beválik az, hogy ha üvöltve kér valamit, vagy csak figyelmet, ne kapja meg. Mondd, hogy majd ha csendesen kéri, meglesz. 2-3 hisztiroham után teljsen rendesen tudott beszélni az ismerősöm kislánya. (a későbbi sejpítős, csücsörgős, más lányokat mímelős korszakban is alkalmazható volt :)))
2010. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
NYUGI, AZ ENYÉM IS ÜVÖLLLLLLLTTTTTTTT!!!!!!!!!! :ddddddddddddddddddd
2010. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!