Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Etetés közben lefoglalod...

Etetés közben lefoglalod Babádat valamivel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem jó, ha adunk neki játékot evés közben, de mivel most minden érdekli, nem is enne 16 hónapos babám ha nem adnék neki valamit, amit jól megnézhez, szétszedhet, forgathat. Ti hogy csináljátok?
2010. nov. 16. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Soha nem adtam egyiknek se evés közben játékot. Ahogy láttam, hogy érdekli a kanál, adtam neki is egyet, hogy azzal szórakozzon.... egy ideig csak játszott vele, de aztán mindegyik szépen belejött a kanalazásba. Ahhoz pedig összpontosítás kell... a kislányom 15 hónapos kora óta már egyedül eszik... Szerintem inkább te is kanalat adj, bár kicsit macerás, maszatolós lesz, de meglátod, megéri!
2010. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is adtam neki kanalat, fogja is, kanalaz is vele, de hamar megunja. Ekkor jön a játék vagy bármi más, müanyagüveg-kupakkal, mert azt lehet forgatni, stb. Mit csináljak másképp? Ha nem adok neki valamit, amivel lefoglalja magát, elfordul, nem eszik. Hagynom kellene, hogy ne egyen és majd szól, ha éhes lesz? Tanácstalan vagyok ebben.
2010. nov. 16. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ellenzem, hogy bármivel is játsszanak evés közben. Kezdettől kaptak kanalat ilyesmit. Ha nem akartak enni, nem ettek, majd következő étkezésnél. Íg nagyon hamar megtanultak/nak önállóan enni.

Kisebbik lányom 14 hónapos, már egyedül eszik, bár érdekes módon ő 9,5 hónapos kora óta szabályosan nem engedi, hogy etessem, csak amit ő maga kézzel megevett. Mostanra főként kanállal de villával is ügyesen eszik. Persze ha kell, kézzel besegít. Egyedül akkor van gond, ha nagyon éhes, mert akkor nincs türelme, és kétségbe esik. :o)


Azt mindig megengedtem, hogy "megnézzék", milyen az étel: pl. szétnyomkodtak egy-egy borsót az ujjukkal, ilyesmi, de ha "játékból" ledobálták a darabkákat, azt sosem engedtem.


Egyébként nem hinném, hogy nagyon szigorú lennék, de evésnél nincs "kecmec". :o)

2010. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlò gondjaim vannak. Elöször a kanàl, aztàn meg mindent oda adok neki, ami a kezem ügyèbe kerül. Ha nem "szòrakoztatom", akkor nem eszik. Pròbàltam hagyni,h majd a köv ètkezèsnèl eszik,de akkor sem. Teljesen tanàcstalan vagyok ès csak nagyon-nagyon remènykedem,h majd egyszer elmùlik ez a korszak ès eszik "normàlisan". Ràadàsul mèg nem is valami nagy evö :(

Remèljük,h hamar tùl leszünk ezen, addig meg etetünk ahogy tudunk!;)

2010. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bántani senkit, de ezen "nem lesztek csak úgy túl". Van olyan ismerősöm, akinek a gyerekei 4-5 évesen is autókat tologatnak evés közben az asztalon, ők is így kezdték.


Higgyétek el, enni fognak! Kisebbik lányomról azt nem írtam le, hogy 7,5 hónapos koráig semmit sem volt hajlandó elfogadni kanállal. Nem erőltettem, addig szopott. (Gondolom tápszerrel is így működik ez.)

Tizenvalahány hónaposan meg már egyáltalán nem "hülyék ehhez", pontosan megértik, ha az ember megmondja nekik, hogy evés közben nincs játék...

második

2010. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem vagy túl szigorú. Az a baj, hogy én nem is gondoltam át ezt, amikor először adtam neki a kezében valamit amivel lefoglalja magát. Azt gondoltam, hogy egyébként is nagyon érdeklődő, szemlélődő, mindent nagyon megvizsgáló tipus, hogy ez nem gond, csak most kezdek rájönni, hogy valamit elszúrtam, hogy nem eszik csak akkor ha lefoglalom. Egyéként előtte is és azóta is jó evő volt. Megpróbálom, hogy hagyom, hogy ne egyen, nem adok neki oda a kanálon kívül semmit, és ha akkor nem eszik, megvárom, hogy mit csinál. Meglátjuk. Remélem még helyrehozhatom.. :)
2010. nov. 16. 18:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom sosem igényelte, és bennem sem merült fel, hogy lefoglaljam valamivel evés közben. Beültettem az etetőszékbe, belapátolta a kaját, és már mehetett is foglalatoskodni mindenfélével.
2010. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is elleneztem mindenféle játékot és egyéb elfoglaltságot evés közben. Egészen addig, amíg nem született egy kezdetektől nagyon rosszul evő fiam. Valószínűleg ezt csak az tudja átérezni, aki maga is küszködött már hónapokon keresztül egy pici gyerekkel, akit minden jobban érdekel, mint az evés és képes szó szerint egész nap nem enni semmit magától. Hát ennyit az elvekről...
2010. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi mindkét gyerekünket az asztalunkhoz ültettük etetőszékbe onnantól kezdve ahogy ülni tudtak,és már "rendesen ebédeltek".Együtt ettünk,így észrevétlenül megtanulták,hogy az asztalnál evés van.Valamint azt is,hogy enni jó,mert az étel jóízű.Kezdetben kézzel,lábbal,kanállal maguk ettek.Mi meg kínálgattuk a saját ételünkből egy-egy falattal.Így kialakult bennük az,hogy érdemes minden újat megkóstolni,mert lehet hogy jóízű.

Van a családomban egy gyermek aki nem hogy játszott evés közben,hanem egyenesen kétemberes dolog volt etetni,mert az egyiknek szórakoztatni kellet,hogy a kanalat a szájába tehessék.Most 7 éves,iszonyat rosszul eszik,vékony,beteges allergiás,asztmás.Kizárólag édes ételeket eszik (palacsinta,mákos tészta,gofri,tejberizs,tejbegríz)a rántott csirkemelltől nálunk öklendezett,mert "furcsa ízű".(hát ezt úgy hívják,hogy: hús!!)

Egyértelmű,hogy azért alakult így,mert a szülei mindig alkalmazkodtak hozzá,ráhagyták,kiszolgálták,és feleslegesnek tartották más oldalról megközelíteni a problémát,és nem is próbálkoztak mással.Jelenleg naponta 6x kap kakaót,mert KÉRI,a szülei meg azt mondják,hogy legalább ha nem eszik semmit azt megissza.


Nekem ez a véleményem a rossz evő gyerekekhez való hozzáállásról.Én a helyedben játék nélkül az asztalhoz ültetném amikor én is eszek,mert példát kell mutatni a gyereknek még ilyen téren is.Magától sajna nem minden gyekőc jön rá,hogy az étel jóízű,és enni jó...:))

2010. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A rossz evő gyermek anyukája vagyok. Együtt eszik a család és nem nassol étkezések közben, gyümölcsöt, zöldséget kap. Megjegyzem, nem a kanalazás óta vannak problémáink, hanem kezdetektől, ahogy írtam. Már szopni sem volt hajlandó. Két napig kórházban is megfigyelték fél éves korában, de szerencsére nincs szervi baja.


Bárcsak olyan egyszerű lenne a megoldás, mint ahogy te konkrét tapasztalatok nélkül bölcsen leírod.

2010. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!