Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Etetés közben lefoglalod...

Etetés közben lefoglalod Babádat valamivel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem jó, ha adunk neki játékot evés közben, de mivel most minden érdekli, nem is enne 16 hónapos babám ha nem adnék neki valamit, amit jól megnézhez, szétszedhet, forgathat. Ti hogy csináljátok?
2010. nov. 16. 17:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Az a legnagyobb baj, hogy én a jól evő gyerekemet foglaltam le, most már belátom, nagy butaságot csináltam. A rosszul evő gyerekeknél biztosan furfangosnak kell lenni, de az én babám jól eszik. Ma már elkezdtem, hogy nem adok neki semmit evés közben, nem evett sokkal kevesebbet, ebédnél együtt fogok vele enni, mert én nem sokat eszek egész nap, valahogy az kimarad, de majd így hátha jobb lesz. Hú! Elég jól elszúrtam, no de igyekszem helyrehozni :)
2010. nov. 17. 10:55
 12/13 anonim ***** válasza:

17:59-es vagyok.

Az èn babàm is NAGYON rossz evö születèsètöl fogva, ès u.ùgy màr a szopinàl is bajok voltak. 9 hònapos koràig 2 hetente vittük ellenörzèsre,h gyarapszik-e. Volt olyan,amikor 1 (egy)dkg-ot "hìzott" 2 hèt alatt!!! Ès persze most sem eszik jobban, csak ha lefoglalom, ès nèha mèg akkor sem. Tudom èn is,h ez nem vezet jòra, de màskèpp nem megy. Kèpes egèsz nap ÖSSZESEN kb 20 falatot enni. Ès persze a tàpszert csak reggel hajlandò meginni. Most 11 hòs ès kb 7kg. Tök egèszsèges, vidàm, aktìv, csak nem akar enni... Nem akarok senkit megsèrteni, de ezt csak az èrti meg, aki hasonlò cipöben van :(

2010. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tegnapi 2-4 vagyok.

Kislányom 3 hónaposan 7 kiló volt, és 10 hónaposan is csak 7 kiló 20 vagy 30, már nem tudom.

A doki tápszer receptet is a kezembe nyomott, én meg beraktam a fiókba. :o)


Szerintem a babák tudják, mennyi kell nekik. És azt is gondolom, hogy nincsenek jó meg rossz evő gyerekek. És itt nem a szopizásra gondolok, mert ott nyilván való, hogy vannak lustább/mohóbb/aktívabb/passzívabbak. De a hozzátáplálás már tanult dolog, mi szoktatjuk rá őket a különböző szokásokra.

(És persze az már lehet genetika dolga, hogy pl. hogyan raktározza a szervezet a bevitt ételt, vagy hogy mennyire gyors az anyagcseréje, de itt nem erről van szó...)


Már az is lehet egy ok arra, hogy miért nem eszik a gyerek, mert érzi, hogy az anyukája stresszes, amikor evésre kerül a sor, és ő meg nem szereti a stresszes szituációkat, és inkább leblokkol.

De ez csak egy példa, nem akarom a kedves válaszolóra ezt "rásütni", mert nem ismerem, csak azért írtam le, hogy látszódjon, ez egy árnyaltabb dolog...

2010. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!