Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a szobatiszta...

Hogy tudnám a szobatiszta kutyámat alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom, van kert, így ki tudom engedni amikor szól. Viszont nemsokára lakásba költözöm, ahol reggel is le kéne vinni, viszont nem bírok korán kelni. Az esti séta nem probléma. Szerintetek átszokna alomra?
2010. dec. 22. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

inkább szokj rá te a koránkelésre!


a kutyának nem öröm a saját házába (ami lakás esetén a teljes lakásodat jelenti majd) szarni. ha lehet, ne kényszerítsd rá...

2010. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél erőt magadon, és kelj föl időben.

Ha megszokja, hogy mondjuk 8-kor viszed le, akkor nem kell korábban kelned.

De ha már van egy kutyád, akkor ne csak azt tartsd szem előtt, hogy Neked mi a jó.


És a kutyánál nincs olyan, hogy reggel alomra, este meg lent az utcán...nem fogja érteni, hogy mit vársz el tőle.

2010. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig akinek kutyája van az korán kel. A reggeli sétának nem kell nagyon hosszúnak lennie, egy 15-20 perces séta is elég, amíg elvégzi a dolgát. Az alom nagyon rossz ötlet, a kutyus borzasztóan fogja magát érezni, mert ez ellenkezik az ösztöneivel, miszerint a kutya nem végzi a dolgát a lakóhelyére. Ennek az eredménye egy stresszes, teljesen összezavarodott, nem szobatiszta kutya lesz.
2010. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Kutyák nem szoktak alomba piszkítani. És a mozgásra is szüksége van. Akinek kutyája van, az igenis fel kell fél órával korábban, mint egyébként kéne.
2010. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ki korán kel, aranyat lel
2010. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A macskaalom amúgy is veszélyes a kutyára. Belemennek az ujjai közé a kövecskék és allergia, gyulladás a vége. Amúgy nem elég a napi kettő séta. Aki dolgozik, tanul, stb, bizony reggel, hazajövetelkor és este is viszi a kutyát. Amikor szabadnap van, esik az eső, fúj az északi szél, akkor is viszi.
2010. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi reggel 8-kor visszük le a kutyánkat, de akkor is én húzom ki a helyéről, olyan lusta:). Amúgy mindig van letéve neki a földre kutya pelus, ha rászorul, és ha oda csinálja nem kap ki. Van hogy 3 hétig rá se megy, aztán meg egy nap kétszer. Amúgy az alom nem jó, kikaparja ott neked a lakásba széthordja meg minden! Én a pelusra úgy szoktattam rá, hogy a pisijébe egy picit belemártottam, hogy érezze rajta a szagot, a padlót meg jó erős domestos-al felmostam. És ha a pelusra sikerült megdicsértem, ha a padlóra, megszidtam, meg kapott egy kis taslit. 1 éves Havaneseről mesélek, amúgy imádom!:)
2010. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog alomra szokni, mert a kutya nem macska.

Hozd meg érte azt az áldozatot, hogy korábban kelsz és legalább tíz percre, vagy negyed órára kiviszed.

Egyébként a napi két séta igencsak kevés számára.

Szerintem próbálj meg segítséget kérni a kutya sétáltatáshoz rokontól, ismerőstől, vagy szomszédtól.

Hidd el, megéri ennyi áldozat, mert a legjobb barátodról van szó!

2010. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!