Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 órás munka mellett, két...

8 órás munka mellett, két kicsivel hogy lehet ellátni a háztartást?

Figyelt kérdés

Közeleg az idő, mikor oviba megy lányom, a kicsi lehet bölcsibe, és dolgoznom kell.

Előre félek tőle.

Hogy lehet ezt megoldani?

Kelek max 6-kor, ellátom magam, a gyerekeket, irány az ovi, majd munka. Jobb esetben 4-kor gyerekekért, majd haza, ebéd, játék, fürdés, altatás, és 10-kor neki is állhatok főzni másnapra és mosogatni? Mert ha meg ebéd után állok neki, akkor nem is látom a gyerekeket, velük meg csak kell foglalkozni, nem?...Ilyen hogy vasalás, takarítás gondolom csak hétvégén...

Hogy oldjátok meg a gyakorlatban?

Egy gondolatom van, hogy kétnapra főzni, akkor egyik nap főzés, másnap mosogatás pl...

Segítsetek felkészülni..

sokszor most sem boldogulok, hogy itthon vagyok 28 és 8 hósommal...


2010. nov. 18. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül kell mindent csinálnod? Párod nem tud besegíteni?
2010. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok mint te 2 kicsi a nagy oviban a kicsi márciustól bölcsibe és én úgy fogom megoldani hogy hétvégén főzők egész hétre többfélét ,ételes dobozban nem romlik meg a hűtőben.A takarítást szintén hétvégén(ha nincs otthon a két kicsi már nincs annyi rámolás)Én meg utálok vasalni úgyhogy olyan ruhákat vettem amit nem kell vasalni.Mosogatnom nem kell mert kiharcoltam a férjemtől egy mosogatógépet csak be kell pakolni.
2010. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Férjem is doglozik, munka után meg itthon végzi a dolgát a kertben, a farakással, újítja a lakást, füvet nyír, mikor mit kell csinálni. Ritkán van velünk bent.

Ha az egész hétvégét meg főzésre "áldozom", akkor megint nem tudok a gyerekekkel lenni.

Tapasztalat, aki már így éli mindennapjait?

2010. nov. 18. 20:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudod megcsinálni, hogy ami nem lesz készen, az megvárja a másnapot, vagy a sohanapot.

Főzöl m@rha nagy kondérban és fagyasztod akkora adagban, amit egyszerre esztek meg.

Vasalásról le fogsz szokni.Mosogatni főzés közben, vagy amíg olvasztod ki az ételt.Eléd egyszer naponta.

Ha nem ezt teszed, akkor marad a napi 4 órai alvás, 35 éves korodban azt mondják, hogy 50 vagy, a férjed lecserél egy olyanra, aki nem ilyen lestrapált.

2010. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó kilátások, köszi:-(
2010. nov. 19. 10:10
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Nők ezrei csinálták ezt az elmúlt évtizedekben:-))))
2010. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy kotnyeleskedem. Én még csak egy, nemsokára bölcsis mellett fogok háztartást vezetni, de ha mindenki oviban, bölcsiben van, akkor miért kell naponta főzni? Mi (anya, apa) a munkahelyünkön fogunk ebédelni. Kétnaponta meg majd meleg vacsorát főzök (tejbegríz, -rizs, főzelék előre elkészített és lefagyasztott pörkölttel, virsli stb.).

Én úgy tervezem, hogy szombat délelőtt apa elviszi a piacra, s míg bevásárolnak, én takarítok, illetve odateszem az ebédet (már jelenleg is így csináljuk, előre egy hétre bevásárolunk). Amikor délben alszik, vasalok.

A nagytakarítás természetesen már más tészta.

Illetve ha bölcsibe megy, remélem, 9-kor már aludni fog, s akkor intézem a többit. A postát, napi bevásárlást meg útban hazafelé a bölcsiből elintézik (reggel én viszem, délután apa hozza). Ha nem megy, akkor én az ebéd szünetben.

Az azonban biztos, hogy a nagyszülőket, rokonokat ritkábban fogjuk látogatni, illetve vendéglátni.

2010. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,


igaz nálunk még "csak" egy van, de 10 hónapos volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni, azóta a nagyik vigyáznak rá, januártól viszont bölcsis lesz. állandó rohanás, fejetlenség volt minden az elején, aztán szépen beállt minden :) de a házimunkára most találtam egy igazán jó megoldást :) találtam egy takaritó nőt, aki 4 hetente 1.200 Ft-ért olyat csinál a lakásunkban, hogy magam sem hiszem el!!!! :))) ennyit szánok a fizetésemből erre a luxusra!!!! főzni minden nap főzök, hol reggel 5-kor kelek, hol inkább késő este előkészitek mindent...


Ági

2010. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kisfiam 2 es fel eves bolcsis, Apa es en is 8 oraban dolgozunk. En minden este fozok egy gyors vacsit, akkor eszunk meleg etelt (a kisfiam a bolcsiben is), de semmi komoly, hosszadalmas fozes. Hetvegen csinalok hazimunkat, takaritast, amugy het kozben 1-2-szer mosok, ha mar tenyleg muszaj, amugy azt is hetvegen. VAsalni havonta egyszer szoktam, de csak amit nagyon muszaj. Masra nincs idom. Hetvegen neha Apa foz, amugy en. Este bolcsi utan en is jatszok, olvasok a fiammal es probalok hetvegen is sokat vele lenni, rafigyelni, szoval a haztartas, takaritas nalam nagy masodlagos.
2010. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én egy gyerekkel dolgozom, már egy éve... a lakás néha szalad, a munkám fizikalag és szellemileg is elég huzos, néha hétvége is, vagy estig...és sokat éjszakázok még most is a fiammal (elég rosszalvo), ugyhogy azt a pár orát este probálom inkább vele tolteni. férjem késon jár haza...hétvégén rendesen osszekapom magam, hétkozben max. mosok, és miután elaludt, vasalok, pakolok. fozni nem szoktam mindennap, attol fugg, mennyire vagyok ki...végul is mind eszunk fott kaját délben, estére más is jo lehet..vagy ha fozok, akkor két napra..biztos lehetne jobban is csinálni, de ennyit bírok...és nekem is, a fiamnak is fontos az egyutt toltott ido, ugyhogy ha nem megy egyutt, akkor inkább nem eroltetem a fozést...
2010. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!