Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi tévő legyek? Bölcsi/munka...

Mi tévő legyek? Bölcsi/munka kérdés.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kislányom nagyon nehezen szokja a bölcsit. Bár már reggelente nem sir, nem akar ott aludni, emiatt nagyon fáradt, 5-6 óra körül délután itthol elalszik, reggelig! A főnöknőm nagyon gyakran felhivott az utobbi fél évben, hogy nagyon kellenék, mikor megyek. Eddig csak halogattam a gyerek miatt, de ma felhivott ismét, hogy julius 1-től be kell álnom, mert ha nem, akkor elveszlik a munkám, vagyis idén biztosan nem mehetek majd vissza. mindezt szépen közölte, jó fizetést, prémiumot igért, és hogy megérti hogy kicsi a gyerek, de kellenék.

(nálunk a bölcsiben nem volt kikötés, hogy dolgoznom kell)

Mivel ennyire nem akar a bölcsiben aludni a lányom (egész napos 1 hónapja), a vezetőnő ma azt mondta, hogy 1 hétig megint hordjam csak délig, hogy megnyugodjon, kipihenje magát a gyerek.

Annyira aggódok, mi legyen. Az a helyzet, hogy én este 7-ig fogok dolgozni (2 nap 12 óra, 2 nap szabad), de mi lesz ha igy folytatjuk a bölcsit. A férjem sem bir vele, olyan hisztis a fáradságtol, mig el nem alszik.

Mit gondoltok erről?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.


2011. jún. 9. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusok azt szokták mondani, 3 év alatt a legtöbb gyerek lelkileg nem érett meg rá, hogy elváljon az anyjától, de tudom, hogy az élet mást diktál, nálunk is... Ha egyébként már jól elvan a kislány böliben, csak nem alszik, akkor idővel biztos ez is rendeződni fog, szerintem próbálj visszamenni dolgozni és bízz a jövőben, abban, hogy a kislányod ügyes és venni fogja szépen az akadályt. Sokan mondják, hogy az anyuka fejében dől el sok minden, persze ez nem azt jelenti, hogy mindenről mi tehetünk, de azért van benne igazság, mert a (meta)kommunikációnk akaratlanul is befolyásolja a gyereket.


Bár engem várnának vissza, és bár lenne bölcsink... :(

2011. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzetben vagy, főleg így, hogy a munkaidő-beosztásod nem túl családbarát. Azt nem írtad mekkora a lánykád, de gondolom 2 éves körül lehet. Ha anyagilag megengedhetitek, hogy még maradj otthon, akkor ne menj vissza az idén, és legyen a gyerek csak "délelőttös műszakban" bölcsis. Ha mindenképpen vissza kell menned, akkor szerintem 1-2 hétig csak délelőtt vidd, és fokozatosan hagyd ott tovább. Magyarázd el neki, hogy anya két napig sokáig dolgozik, ilyenkor a babának is sokáig kell "dolgoznia", tovább marad a bölcsiben. De a másik két napon már kicsit korábban hazajöhet. Szerintem ennél többet nem tehetsz. Az enyém is bölcsis lesz ősztől, mert visszamegyek dolgozni, de addig én nem akartam bölcsibe vinni, és gondolom, nálunk így nem is lehetne, mert kevés a hely.
2011. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2,5 éves a lányom. És hát mondanom sem kell mennyire jól jönne a fizetésem.
2011. jún. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!