Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit válasszak: munka vagy még...

Mit válasszak: munka vagy még itthon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, beírattuk már az oviba, februárban kezdődne a beszoktatása. Munkahelyemen olyan helyzet alakult ki, hogy most üresedés van, könnyedén lenne helyem. Kezdeni már október végén kellene. A dilemmám az, hogy nem okozna ez sérülést a kicsinek? Örültem neki, hogy februárban kezdi majd a beszokást, talán akkor már kifele haladunk a télből-betegségekből, kevesebbet kapna el, a szobatisztaság is biztonsággal kialakulna nála, mert a du-i alváskor bepisil, vagy akkor is ha nagyon belemerül a játékba. Nagyon segítségem nincs, ha véletlen betegség van, lehetnék velük itthon. Egyébként van egy nővére aki 5 éves ovis, sokszor megfordulunk ezért a kicsivel is ott, a nyár után most hiányzik a gyerektársaság neki, mindig mondogatja, hogy menjünk oviba játszani. Szerencsére az anyagi helyzetünk megengedi, hogy még fél évet itthon legyek, és én sem vagyok besózva, hogy mindenáron visszamenjek már, de a munkahelyemet sem szeretném elveszíteni, ill. rossz pontot szerezni. Még egy adalék ehhez a történethez, hogy ma már felnőtt húgomat 2,5 évesen adták be bölcsibe, és iszonyatos bömbölés volt mindig... Ma kényszerbeteg, vannak olyan fixációi, hogy őt mindig "otthagyják-elhagyják", anyukám a mai napig okolja magát, hogy ez a trauma is közre játszik az állapota kialakulásában.
2011. szept. 15. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodtan elmehetsz dolgozni.A mai világban az ember örül ha tud hová menni dolgozni.Ha úgy álltok anyagilag,akkor viszont maradj vele otthon.
2011. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsődében kezdtem dolgozni mikor leérettségiztem.

Voltak babák akiket 6 hónaposan adtak be, mert az anyukának olyan munkája volt, hogy nem tudott otthon maradni.

Ezek a babák szinte észre sem vették és semmi probléma nem volt velük. Akik két évesen vagy annál nagyobban lettek beadva, már bizony sírtak a reggeli elválásoknál az anyukától.

Az unoka húgom Ausztráliában él. Két hónapot ad az állam utána mehet a baba bölcsibe vagy fogadsz valakit otthonra aki vigyáz rá.

A bölcsibe neked kell vinni a kaját és az itthoni bölcsi körülményekhez képest gettó.

Nagy a babád, és biztos értelmes, de csak te ismered mennyire lehet vele megbeszélni, hogy anya miért hagyja a bölcsiben.

Ambivalens érzés, hogy maradnál otthon, de a meló miatt lehet, hogy menned kell. Szerintem mi kívül állók nem tudjuk tutira megmondani

mi a legjobb döntés.

Anyukád pedig ne okolja magát, biztosan nem úri kedvében adta be a tesód. Szerintem nem is a bölcsiből ered a frusztrációja. Egy jó szakember ezt megoldaná.

2011. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Zsigerből azt érzem, hogy bűnt követek el vele szemben, hogyha hamarabb beadom. Azt is tudom, hogy a gyerekek átveszik-megérzik a szülők hangulatát, ha megérzi, hogy bizonytalan vagyok, akkor problémás lenne az ovi. Aztán ki tudja, lehet hogy jól érezné ott magát, végülis csak fél év a differencia. De olyan kicsi még... Bárcsak a jövőbe láthatnék, legalább ezt az egy dolgot : ). Csak csapongok ide-oda, a férjem meg nézi a tévét...
2011. szept. 15. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerettem otthon lenni a gyerekeimmel. Nem ismertem a gyes betegséget. Megértelek, mivel nekem a lányom anno 20 hónaposan kellett beadnom.

Viszont mivel tudjuk, hogy jó neki a közösség megnyugodhatsz, nemhogy ártanál neki, hanem segíted a szocializációját.

Ráadásul ha jók a gondozónők nem is lesz nagy probléma az elszakadás. És ha fokozatosan szoktatod észre sem veszi.

Inkább jót teszel neki azt az oldalt nézd, hogy nem neveled teljesen magadra.

Tavasszal egyébként az idő enyhülésével ugyan úgy beteg lehet mint télen.

Valóban igazad van a gyerekek mindent megéreznek. Ha te rágódsz az tényleg nem segít.

Van egy jó ötletem:))

Fogj egy fehér papírt és felezd el. Egyik oldalra írd le a bölcsi melletti érveket, másikra az ellene szólókat.

Kívánom, hogy a számotokra legjobb megoldást találd meg.

2011. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!!
2011. szept. 15. 23:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Többször visszanéztem a lap tetejére, hogy biztos legyek, hogy nem értem félre. 2.5 éves.... jól olvastam... de úgy írsz róla mintha 15 hónapos lenne. "Bűnt követek el". Ember! 2.5 éves nagyfiú. Hova akarod a szoknyád mellett ültetni még?!
2011. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ember! Te mennyi idősen adtad be gyermekedet bölcsibe? Érdekelne a tapasztalatod....
2011. szept. 16. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan Csernusos akart lenne, hátha leesik a húszfillér...


Szintén 2.5 évesen de akkor ő már rég érett volt rá, nem egy vattagyerek, nincs agyonféltve, 2.5 évesen már időszerű volt neki, minden gond nélkül sikerült is beilleszkednie.

2011. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem október végéig még van időd. Kezd el most beszokatni bölcsibe és ha egy hónap alatt nem szokik be, akkor otthon maradsz vele, ha beszokik akkor mehetsz dolgozni. Én így próbálkoznék vele, főleg hogy a nagy ovis, szerintem a leírásodból már a kicsi is vágyik közösségbe. Egy próbát szerintem mindenképp megér, vagy ha már szobatiszta, esetleg kérdezd meg az ovit, hogy nem vennék-e fel akár a tesó csoportjába, ahol nem lenne egyedül.

2011. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, már ha vegyes csoportok vannak, nálunk igen, ezért írtam, de elfelejtettem, hogy nem mindenhol van vegyes csoport.
2011. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!