Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kicsit aggódom a kislányom...

Egy kicsit aggódom a kislányom 5.5 éves! A súlya 19-20kg között mozog a magassága 118cm! Normálisnak mondható ezek az arányok?

Figyelt kérdés
Azt hozzá kell tennem nagyon válogatós ami a fogára való azt eszi!De még is nagyon keveset eszik,mit tudnék csinálni?
2010. nov. 20. 07:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem sovány, inkább súlyosabb egy kicsit.

Talán a formája olyan vékony: a csontjai olyan formájúak, de jó kis tömött húsa van.

Lehet, hogy valamelyik nagyszülő csontozatát örökölte. Ne aggódj, és ne foglalkozz az étkezésével, mert azzal csak rontod az étvágyát!

Egy felnőtthöz viszonyítva egy gyereknek nagyon kevés is elég. Talán eszik valamit két étkezés közt is.

Ne hízlald, mert 8 év múlva itt lesz a "Fogyókúrák" anorexiás tinédzserei között.

Vidd sokat a friss levegőre, napi több órát, és ott futkosson! Akkor biztosan jó étvággyal fog enni.

2010. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Testtömegindex: 15.9


Percentilis: 50-75 között


A gyermek normál testsúlyú.

2010. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
vagyis a magyar gyerekek 50-75%-a esik ebbe a súly tartományba, ebben a korban és magasságban.
2010. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez egy hülyeség, mi értelme van eféléket terjeszteni, az iskolaérettségnek nem feltétele minimum súly és minimum magasság. Csak gondolom anyukák szégyenlik, hogy rosszul teljesít a gyerek a teszten, hiszen ez azért kudarc, így ilyen hanta szövegekkel indokolják.

Soha nem is volt, én talán 100 centi és 15 kiló voltam és júliusban születtem és kezdtem a sulit, de a barátnőm augusztus 31-én született és szept elsején iskolás volt. Jó ez a 80-as évek, de akkor sem volt ilyen feltétel.

2010. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hülyeseg, bar most nem magyar ovodaban dolgozom, de regebben (ertsd: par eve), meg biztos, hogy neztek. Az mas kerdes, hogy nem minden suliba vettek fel. De gy rokonnal pl csalt az orvos, hogy felvegyek a kislanyt a suliba...
2010. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!