Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem fáj neki? (Kérdésed...

Miért nem fáj neki? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A fiam egész nap rohangál és rosszalkodik. Régebben ha elesett vagy csinált valamit ami fájt neki akkor sírt vagy elment a kedve szinte mindentől. Valamelyik héten nekiszaladt a szekrény sarkának és ömlött a vér a fejéből. Amikor megtörtént itthon voltam és nem is sírt csak jött hozzám h apa és húzogatta a száját meg egy kicsit könnyezett. Elmentünk vele az orvoshoz és meg se szólalt. Meglepődtünk mert simán ordított volna. Most is akárhányszor elesik nem sír. Az anyja elvitte az orvoshoz mert mondták neki h lehet h nem érzi. De nincs semmi baja. Szerintetek miért nem fáj neki? vagy miért nem sír?
2010. nov. 20. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Huh. Ez rémisztő, mert sok mindentől a fájdalom tartja vissza másodjára.De mint ha hallottam volna ilyenről már. Az inger nem jut el az agyba. Az ilyenek a forró kályhára is ráteszik a kezüket. Más meg akkor is érez fájdalmat, ha nincs.Pl. övsömörből gyógyult. Nem neurológushoz kellene vinni? Mennyi idős?
2011. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De jelzem, a miénk is így viselkedik mostanában/2 éves/. Ha elesik, legörbül a szája, s várja a hatást. Ha azt mondjuk neki: semmi baj, akkor nem kezd sírni-talán azt gondolja, jó!akkor nem is olyan nagy a baj, meg nem kell szégyenkeznie:)
2011. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálja mostanában, ő 22 hónapos. Eddig ha csak megbotlott akkor is sírt, most meg ha bármi történik csak némán lehajtja a fejét, vagy odabújik hozzám. Én sem tudom hogy miért nem sír. Nemrég a lábán is találtam egy óriási mély sebet, nem is tudom mikor lehetett, mert nem jelezte hogy elesett volna.

Egyébként meg a fejsérülés nem biztos hogy fáj neki, attól függ, hogy melyik részen van a sérülés. Én régen a radiátorba vertem be a fejem, az ütés az fájt, de egyből utána semmit sem éreztem, pedig ömlött belőle a vér.

2011. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
NEm tudom mitől lehet ez..több orvos is megnézte de egyik se mondott semmit. pedig elég sokat esik most úgyis jön a jó idő és egyre többet lesz kint szóval ott még többet fog. Amúgy 3 éves
2011. ápr. 11. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez az orvostudomány annyira specializálódott, hogy egy sebésznek gőze nincs a belgyógyászatról, egy háziorvosnak az idegről.Anyukámmal végigjárva az utat, én döbbentem meg, hogy mennyire laikus módon gondolkodnak egyes kérdésekben az orvosok: biz. jelekből úgy ítélt a háziorvos, hogy anyukámnak valami öregkori érelmeszesedése van, s semmi jóra ne számítsak. Nem nyugodtam bele, s elmentünk a klinkára, idegszakorvoshoz, s kiderült, semmiféle öregkori érelmeszesedése nincs, epilepsziás rohamai vannak, s gyógyszerrel teljesen tünetmentes lett.

Szóval nem mindegy, hogy milyen orvos vizsgálja a gyermeket: én neurológushoz vinném. De lehet, hogy egyszerűen stramm kis gyerek, s a "nagy fiúk nem sírnak" módon viselkedik:)

2011. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!